Piraci

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

Piraci

#1 Post autor: Hippotam »

Od czasu do czasu pisuję na portugalskim forum 0937 (skąd ten numer? odwróćcie monitor go góry nogami i przeczytajcie). Portugalia ma od niedawna swojego Ambasadora Lego, który chciałbywłączyć do akcji zbierania opinii również i naszą społeczność. Przekazuję więc pytania od Tânii Baixinho do nas. Obiecałem, że zbiorę nasze wypowiedzi, przetłumaczę na angielski i prześlę spowrotem.

Dziś będzie o Piratach.
Tânia Baixinho pisze: I'm afraid to wake up the beast (referring to all the Pirates fans).

I would like to understand a few points:

1- Is just an nostalgic feeling?
2- If you could get one or other Pirate's set, a Legend from S@H (re edition), not cheaper than 150€, would you buy it?
3- I fear that if LEGO starts again to work on a Pirate theme, like the new Castle line; it can turn out to be some disappointmentto the fans because they won't be exactly as the Classic Pirates. From a while, fans have being talking about a City Pirate line (hummm...), The tavern, dangerous marketplace, community baths, etc. What do you think about this?
4- Personally I don't think that LEGO will work on this theme now, Vikings are over and new Space and Castle arrived.
The world community is pressuring, what do you have to say about this, any ideas?

I just want to collect diferent opinions, love to have yours :-)
Czyli po naszemu (mniej-więcej, niekiedy musiałem się domyślać o co chodzi)

Boję się obudzić uśpione demony (to o miłośnikach serii Pirates :-) ). Chciałabym jednak poznać wasze opinie na poniższe tematy:

1. Czy macie nostalgię do serii Pirates?
2. Jeśli któryś z zestawów Pirates byłby dostepny w S@H w serii Legends, w cenie powyżej 150 Euro, to czy kupilibyście go?
3. Obawiam sie, że jeśli Lego wznowiłoby prace nad nowymi zestawami z serii Pirates, jak obecnie dzieje się to z linią Castle, niektórzy fani byliby zawiedzeni, bo nie byłyby to zestawy dokładnie takie jak te stare, klasyczne. Fani od jakiegoś czasu mówią o linii City Pirates: tawerna, niebezpieczny targ, łaźnie, itd. Co o tym myślicie?
4. Osobiście nie sądzę aby Lego rozpoczęło prace nad tą linią teraz, dopiero co zakonczono Wikingów i rozpoczęto Space i Castle. Społeczność światowa jednak naciska - a jaka jest wasza opinia?

Chciałabym zebrać różne opinie, chętnie usłyszę Wasze!

Umówmy się ze uwagi zbieram do piątku, a potem wysyłam skrót do Tanii, ok?

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#2 Post autor: nori »

Uwielbiam Piratow - wiec pozwolę sobie w skrócie co nieco pomarudzić:

Ad. 1.
Jak najbardziej - jak dla mnie jedna z najlepszych serii LEGO (zaraz po Adventurers).
Te wspaniale okręty, które naprawdę cudownie się prezentują - i to nie tylko dla ludzi obeznanych w Lego (przetestowane).

Ad. 2.
Niestety nie. Tzn nie kupiłbym żadnego wznowienia. Powód jednak nie jest taki że nie miałbym na niego "ochoty" a to, że po posiadam już wszystkie modele z tej serii - a dublowania nie uznaję (no chyba że w wyjątkowych sytuacjach).
Natomiast gdyby pojawiło się z tej serii coś nowego - jakiś zestaw specjalny - jak najbardziej bym był na niego chętny. (Nexus by na mnie ładnie klął ;-) )

Ad. 3.
Tak, tak ! Jak najbardziej byłbym za taką kontynuacją. Poza tym wydaje mi się że, jak narazie Lego idzie w dość dobrym kierunku - np.: kontynuacja Castle wydaje mi się dość atrakcyjna. Więc jakby tylko nie przesadzili z jakimiś stworami-potworami, czy też szkieletorami - ja jestem na tak.

Ad. 4.
Przyłączam się więc do nacisków i to z całego serca. Mam nadzieję że póki nie dorwie mnie nowy DarkAge - będę miał przyjemność (i to podkreślam) obcować z NOWYMI zestawami z tej świetnej serii.

Hippotam nawet niewyobrażasz sobie jaką zrobiłeś mi nadzieję ;-)

Offtop: Vikingowie są już zakończeni ? Nie będzie już kontynuacji tej serii ? To niestety mnie zasmuciło...

I jeszcze raz podkreślam:
Seria Pirates jest dla mnie naprawdę na najwyższym poziomie i jak najbardziej jestem za kontynuacją.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

Re: Piraci

#3 Post autor: smyk »

1. Czy macie nostalgię do serii Pirates?
Tak. To była sensowna, dająca radochę seria. Dawała się łączyć z castle i to był dobre. Szkoda tylko, że w prawie każdym zestawie były takie same minifigi.

2. Jeśli któryś z zestawów Pirates byłby dostepny w S@H w serii Legends, w cenie powyżej 150 Euro, to czy kupilibyście go?
Jest szansa.

3. Obawiam sie, że jeśli Lego wznowiłoby prace nad nowymi zestawami z serii Pirates, jak obecnie dzieje się to z linią Castle, niektórzy fani byliby zawiedzeni, bo nie byłyby to zestawy dokładnie takie jak te stare, klasyczne. Fani od jakiegoś czasu mówią o linii City Pirates: tawerna, niebezpieczny targ, łaźnie, itd. Co o tym myślicie?
Tawerna, targ, czyli wiele figurek gawiedzi - brzmi super, ale pirat musi mieć czym popływać. Nie mówię, że w każdym zestawie musi być statek, ale jakiś musi być. Jeśli Lego nie zinfantylizuje serii, to ma ona wielki potencjał.

4. Osobiście nie sądzę aby Lego rozpoczęło prace nad tą linią teraz, dopiero co zakonczono Wikingów i rozpoczęto Space i Castle. Społeczność światowa jednak naciska - a jaka jest wasza opinia?
My też naciskamy :) Czarnorynkowe ceny okrętów są zbyt wysokie.
Ostatnio zmieniony 2007-04-03, 07:39 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Rafi83

#4 Post autor: Rafi83 »

Witam , przejdę od razu do pytań

Ad1

Jasne , od piratów zaczęła się moja przygoda z lego , to nawet nie nostalgia , to fanatyzm ;).

Ad2

Jeśli byłyby to wznowienia serii z 1997 roku która ukazała się tylko w Stanach , jak najbardziej.

Ad3

Zdecydowanie nie byłbym zawiedzony żadnymi nowymi zestawami ;) , nawet gdyby nie spełniły wszystkich moich oczekiwań lub spełniły tylko w małym stopniu , nabyłbym je choćby ze względu na minifigi i akcesoria . City pirates to świetny pomysł ale ja mam nadzieję na kontynuację wątku Imperial Armada ,bo strasznie ciężko zdobyć figurki hiszpanów i mam już dosyć odkładania pieniędzy na dwa ciągle te same zestawy (tak jestem fanatykiem ;) )

Ad4

JA również przyłączam się do nacisków ,bo mam już dosyć tego uczucia rano kiedy ,budzę się ze snu o półkach pełnych nowych pirackich zestawów , w brutalną szarą rzeczywistośc ;) .

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#5 Post autor: tomey »

1)
oczywiscie to jedna z moich ulubionych serii LEGO. Wprost uwielbiałem się bawić moim sttakiem 6271, ale oczywiscie mialem wiecej piratów ;) dodatkowo jak ktoś wczesnie słusznie napisał można była łączyc piratów z serią castle :)

2)
raczej nie ....

3)
City Pirates łaznie, tawerna targ ... ? brzmi bardzo obiecująco napewno by się dało potem sporo z tego przerobić do zamku

4)
jak najbardziej LEGO powinno się zajac tą serią i przy okazji popracować troche na serią City Castle - bo jak wszyscy pamietają w dawnych czasach w serii castle było sporo cywilnych budybków - kuźnia, karczma

Nexus 7

#6 Post autor: Nexus 7 »

Ad 1. Nie, ale czuje ze chetnie bym sie za Piratow wzial

Ad2. Jesli bylby to jakis duzy statek to na pewno (noriemu tez wysle :-) )

Ad3. Swietne pomysly!

Ad4. Przylaczam sie do naciskow.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2787
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

Re: Piraci

#7 Post autor: Ciamek »

1. Tak!
Uważam, że w tej serii był najlepszy stosunek jakości / śliczności zestawów do ich całkowitej zaproponowanej liczby.
Taki Eldorado Fortress http://guide.lugnet.com/set/6276 uważam za jeden z najpiękniejszych zestawów w całej historii.

2. Jakbym miał dobrze płatną pracę to tak - o ile byłby to jakiś duży zestaw.

3. City Pirates - rewelacja. Jeśli faktycznie nie zostanie zjunioryzowane / przesycone elementami fantastycznymi.

4. Ciśnijmy razem : o)
Ostatnio zmieniony 2007-04-03, 16:42 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

Hippotam

#8 Post autor: Hippotam »

nori pisze:Offtop: Vikingowie są już zakończeni ? Nie będzie już kontynuacji tej serii ? To niestety mnie zasmuciło...
Nie mam pojęcia, nie wiem czy należy to zdanie Tani rozumieć wprost. Zapytam jej.

kris kelvin

#9 Post autor: kris kelvin »

1) Tak :)
2) Nie - chyba żaden z tych zestawów które są, nie jest wart 150 ojro
3) Jak najbardziej - im więcej małej architektury tym lepiej :)

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#10 Post autor: martinbb »

Ad.1
Bardzo ceniłem sobie serie Pirates... w młodości zawsze lubowałem sie bitwach morskich z kumplem (miało sie kiedyś nawet 6271 - do dziś sobie pluje w brode że całe Lego sprzedałem :-( )

Ad.2
Po dłuższym zastanowieniu... i uzbieraniu funduszy kto wie?

Ad.3
Wolałbym jednak aby nowe zestawy nie odbiegały jednak zbytnio od starych... choć tawerna wydaje się być całkiem przyjemnym pomysłem.

Ad.4
Jeśli prace ruszą szybko - będzie ok. Jeśli trzeba będzie dłużej poczekać... też dam rade wytrzymać...

Pozdrawiam
Inspired by NavySEALs

Hippotam

#11 Post autor: Hippotam »

O Wikingach:
Tania Baixinho pisze:Yes, unfortunately is true. This line is dead. :(
Cheers,
Tânia
Czyli trzeba kupować. Nowych nie będzie. Szkooooda! :-(

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#12 Post autor: tomey »

eee... w ogole zauważyłem że ostatnimi czasy LEGO wypuszcza jakąś serię i potem jej nie kontynuje :/
37236809 nowe gadu:)

Cień

#13 Post autor: Cień »

To się nazywa: badanie rynku bojem :)

Co do pytań:
1. tak
2. tak
3. tak
4. Nie ma pośpiechu, wolę lepiej niż wcześniej.
Ostatnio zmieniony 2007-04-04, 23:13 przez Cień, łącznie zmieniany 1 raz.

rekrutacja

#14 Post autor: rekrutacja »

ciekawy sposob badnia rynku :-) z gory wiadomo, ze odezwa sie zainteresowani, ci zas ktorzy serie piracka zasadniczo lekce sobie waza beda siedziec cicho. efekt tak prowadzonej ankiety moze byc tylko jeden: zainteresowanie jest ogromne, w zasadzie wszyscy ktorzy sie wypowiedzieli wyrazili chec zakupu.
wiec dla rownowagi:
1. Nie. Nie mam do serii Piraci zadnego stosunku emocjonalnego
2. Cena absurdalnie wysoka, za te pieniadze mozna miec buldozer. Odpowiedz brzmi nie.
3. Jestem kompletnie niezainteresowany miasteczkiem. Jedyne, co moze byc ciekawe w Piratach, to zrobienie autentycznego zaglowca, plywajacego, z prawdziwymi zaglami i realnym olinowaniem (jak w 8288, a nie z plastikowych polproduktow), a do tego - puscmy wodze fantazji - z silnikami elektrycznymi do napedzania sruby i steru, oczywiscie sterowanymi droga radiowa. Taki statek bym kupil. I bylbym sklonny bardzo duzo zaplacic.
4. I tak mam wiecej na liscie zakupow niz pieniedzy, wiec sie nie spieszy z tym statkiem :-)

Cień

#15 Post autor: Cień »

Piraci... autentyczny...
Śruby?? ;)

Powiedzmy sobie - Lego nie nadają się zupełnie do takich zabaw. Teoria żeglowania nie ta się zamknąć w brickach, antenkach i sznurkach Lego. To skomplikowana sprawa.
Co do napędu elektrycznego... Załóżmy, że kadłub takiego modelu nie byłby jednym klockiem ze zintegrowanym napędem oraz odpowiednio, przynajmniej wstępnie, wyważonym i uszczelnionym.
Wypuściłbyś coś takiego na wodę - choćby do kałuży ryzykując błędy konstrukcyjne grożące przeciekami lub wywrotką i zatonięciem, zwłaszcza wyposażywszy żaglowiec z napęd i ruchome bajery wymontowane ze swojego nowiutkiego 8275?

ODPOWIEDZ