[MOC][MOD] Długa wariacja prostego zestawu 60197

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Reglin
VIP
Posty: 195
Rejestracja: 2016-12-07, 11:02
Lokalizacja: Gdańsk

[MOC][MOD] Długa wariacja prostego zestawu 60197

#1 Post autor: Reglin »

Jako, że było ostatnio trochę produktywnego czasu popełniłem kilka małych rzeczy. Pierwszy jest długi pociąg.
Wpadł mi ostatnio w ręce zestaw 60197 i po złożeniu okazało się, że na długich prostych wygląda trochę za skromnie i mało "pociągowo". Postanowiłem dokonać małych przeróbek i powstało coś takiego.
Lokomotywa długa na 41 studów plus magnes. Szerokość oryginalna 6 studów. Starałem się zachować kolorystykę zestawu tylko w wariancie lekko rozciągniętym.
Wagon długi na 50 studów powstał z połączenia dwóch podstawowych wagonów i przebudowaniu wnętrza w celu stworzenia większej powierzchni konsumpcyjnej dla pasażerów. W celu zachowania możliwości skrętu wózki zostały przebudowane a wagon podniesiony przez to o jeden plate.
Obecnie długość zestawu to 74 cm.
Z naklejek użyłem tylko dwóch na przednim panelu, reszta jakoś nie przypadła mi do gustu.
Napęd jest zrealizowany za pomocą systemu Powered Up. Dwa silniki podłączone są do obu portów HUBa przez co sterowanie jest nieco utrudnione. Z pilota trzeba jednocześnie naciskać oba przyciski zmiany prędkości, aby oba silniki kręciły się w tę samą stronę z taką samą prędkością.
Obecnie szukam jak to obejść i móc podłączyć dwa silniki pod jeden port.
Jak już ruszy to ma całkiem sporą siłę pociągową, bo na prostej jedynym ograniczeniem jest siła trzymania magnesu. Planuję sprawdzić ile wagonów jednocześnie jest w stanie uciągnąć i pchnąć.
W drodze jest już drugi taki zestaw i trochę części więc pociąg będzie dużo dłuższy.
Obrazek by Reglin, on Flickr
Obrazek by Reglin, on Flickr
Obrazek by Reglin, on Flickr
Obrazek by Reglin, on Flickr
Obrazek] by Reglin, on Flickr

Awatar użytkownika
adamski
Posty: 80
Rejestracja: 2014-02-23, 12:41
Lokalizacja: Wielka Brytania
brickshelf: adamski

 

#2 Post autor: adamski »

Wadą chyba wszystkich pociągów z Lego jest to, że są one karykaturalnie krótkie. Do tego jeszcze nieproporcjonalne tory... No ale wiadomo, to tylko zabawka, ma być tak, żeby dzieciak rozłożył sobie kółko na dywanie i zmieścił się cały pociąg i by maszynista nie gonił lokomotywką za ostatnim wagonem.
Co do Twojej pracy - Moim zdaniem właśnie tak powinien wyglądać seryjny zestaw, już nawet można przemilczeć brak zakończenia składu drugą lokomotywą ;)
PS. Patrząc na Twoją galerię na Flickrze od razu dostrzegam inspiracje z trasy Tczew - Gdańsk albo też ogólnie trójmiejskie klimaty kolejowo - mostowe ;)
Ostatnio zmieniony 2021-02-13, 19:20 przez adamski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Reglin pisze:Obecnie szukam jak to obejść i móc podłączyć dwa silniki pod jeden port.
Sterowanie apką z customowym profilem Powered Up?

ODPOWIEDZ