Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] PZM 9 "Mocny" - 1920+ Collab Project
Autor Wiadomość
romkoo 
VIP

Wpisy: 521
Wysłany: 2021-03-03, 20:20   [MOC] PZM 9 "Mocny" - 1920+ Collab Project

Przedstawiam mój wkład we wspólny projekt z uniwersum 1920+ Jakuba Różalskiego, znany też pod hasłem LegoHarvest1920 organizowany przez ZbudujmyTo.
Przy PZM 9 "Mocny" wzorowałem się na wielu grafikach, zarówno z gry jak i z prac autora, ciężko było wybrać te idealne proporcje, na jednych zdjęciach mech był bardziej okrągły, na innych wyższy lub dłuższy i w sumie wyszła taka "konserwa" :).
Pierwsze podejście miałem w kolorze Dark Green ale wycena elementów na BLu szybko zweryfikowała moje plany :)
Pierwszy raz budowałem w tych kolorach podłoże i musze przyznać, że ta kolorystyka bardzo przypadła mi do gustu.
Brzózki powstały na szybko w ostatni wieczór bo drzewo nie chciało wyglądać jak dąb i cały czas przypominało baobab.

Dziękuję uczestnikom collabu za wszelkie podpowiedzi i rady w trakcie budowania, pierwszy raz mierzyłem się z mechem i było to dla mnie nie lada wyzwanie, zwłaszcza broń.
Poniżej zdjęcie prowadzące do galerii.

PZM 9 "Mocny" by M, on Flickr

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 2303
Wysłany: 2021-03-04, 05:41   

W sumie to bardzo dobrze to pasuje do pracy Jaskra. Ten sam klimat i środki stylistyczne. Będzie to razem ładnie wyglądać.

Szygalew 

Wpisy: 762
Wysłany: 2021-03-04, 09:07   

Teren jest bardzo ładny. Brzózki podobają mi się bardziej niż u Jaskra. Chociaż ciemnozielony w zasadzie średnio pasuje jeśli chodzi o "naturalność", to właśnie ze względu na ten kolor liści bardziej mi się podobają :).
Mech natomiast mi się bardzo bardzo podoba. Taki bardzo sympatyczny grubasek! :) Ale i fajnie zrobiony. Bryła, wszystkie "dinksy" tu i tam, a nade wszystko karabiny/działka - same lufy w tym kolorze bardzo ładnie wyszły, a taśmy z nabojami są fantastyczne i "robią wielką robotę".

Gratulacje!

wielkamucha 

Wpisy: 428
Wysłany: 2021-03-04, 09:15   

Też mi się podobają brzózki. I to "żyto" również, choć trochę kojarzy mi się z pałkami wodnymi przez te ciężkie kłosy... :)
Brzózki to, jeśli dobrze widzę, round bricki 1x1 i groszki z dziurkami, nawleczone na flexa?

Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Wpisy: 2538
Wysłany: 2021-03-04, 18:08   

O, kolejna praca w klimacie : o)

Ja bym trochę "wyciągnął w pionie" tę konserwę - może węższa o studa lub dwa?
Teraz jest ciut zbyt sześcienna.
No i brakuje orła na czerwonym kaflu!

charakternik 

Wpisy: 18
Wysłany: 2021-03-04, 21:52   

Tak jak u kolegi Jaskra- świetny klimat pracy. Jak mówili poprzednicy- bardzo fajne brzózki, natomiast brak pinów na części zboża daje wrażenie jakby ktoś w nim buszował. Bardzo mi się podoba!

romkoo 
VIP

Wysłany: 2021-03-04, 22:18   

Jellyeater napisał/a:
W sumie to bardzo dobrze to pasuje do pracy Jaskra. Ten sam klimat i środki stylistyczne. Będzie to razem ładnie wyglądać.

Dzięki, taki był zamysł, liczę że na wystawach będzie się godnie i spójnie prezentować :)

Szygalew napisał/a:
Teren jest bardzo ładny. Brzózki podobają mi się bardziej niż u Jaskra. Chociaż ciemnozielony w zasadzie średnio pasuje jeśli chodzi o "naturalność", to właśnie ze względu na ten kolor liści bardziej mi się podobają :).
Mech natomiast mi się bardzo bardzo podoba. Taki bardzo sympatyczny grubasek! :) Ale i fajnie zrobiony. Bryła, wszystkie "dinksy" tu i tam, a nade wszystko karabiny/działka - same lufy w tym kolorze bardzo ładnie wyszły, a taśmy z nabojami są fantastyczne i "robią wielką robotę".

Gratulacje!

Dzięki co do tych taśm to już padał słuszna uwaga że powinny się rozrywać a nie tak ciągnąć bo mu się w nogi zapłaczą :) Do wystawy jakoś to poprawię.

wielkamucha napisał/a:
Też mi się podobają brzózki. I to "żyto" również, choć trochę kojarzy mi się z pałkami wodnymi przez te ciężkie kłosy... :)
Brzózki to, jeśli dobrze widzę, round bricki 1x1 i groszki z dziurkami, nawleczone na flexa?

Dzięki, brzózki dokładnie tak, nawleczone na flexa round platey i beczułki, u podstawy trzeba trochę połączyć klocki bo się drzewka kładły pod tą koroną.

Ciamek napisał/a:
O, kolejna praca w klimacie : o)

Ja bym trochę "wyciągnął w pionie" tę konserwę - może węższa o studa lub dwa?
Teraz jest ciut zbyt sześcienna.
No i brakuje orła na czerwonym kaflu!

Dzięki, bo to taka zorganizowana akcja :)
A ja właśnie zmniejszałem tego mecha bo był o 2 study wyższy i dłuższy i wtedy wyglądał IMO gorzej. A co do naklejki to się przymierzałem i pewnie nadrobię to do wystawy.

charakternik napisał/a:
Tak jak u kolegi Jaskra- świetny klimat pracy. Jak mówili poprzednicy- bardzo fajne brzózki, natomiast brak pinów na części zboża daje wrażenie jakby ktoś w nim buszował. Bardzo mi się podoba!

Dzięki, co do zboża to miał być efekt falowania w skutek lekkiego powiewu wiatru.
Ostatnio zmieniony przez JAREMA. 2021-03-16, 15:36, w całości zmieniany 1 raz  

mw 
VIP

Wpisy: 651
Wysłany: 2021-03-04, 23:38   

całość świetna, fajnie dobrana kolorystyka, mech wygląda śmiesznie ale pasuje do całości, trochę wygląda jak dom na łapach :) Zboże i brzozy robią robotę. Ja jak zawsze zwracam uwagę na podstawki i ta twoja z tych brązów wyszła zarąbiście

romkoo 
VIP

Wysłany: 2021-03-10, 22:18   

mw napisał/a:
całość świetna, fajnie dobrana kolorystyka, mech wygląda śmiesznie ale pasuje do całości, trochę wygląda jak dom na łapach :) Zboże i brzozy robią robotę. Ja jak zawsze zwracam uwagę na podstawki i ta twoja z tych brązów wyszła zarąbiście

Dzięki bardzo :) z doboru kolorów jestem bardzo zadowolony.

eric trax 
Administrator
Wieslav the Corn

Wpisy: 1798
Wysłany: 2021-03-11, 08:27   

Nie wiem dlaczego jeszcze nie ma tu mojego komentarza.

Podstawka podoba mi się nawet bardziej niż w przypadku poprzedniej pracy. Mech jest super. Widać, że to ten z czasów kiedy w szkołach dla mechów nie zakazywano batoników w sklepikach.

Konkret maszyna :D

romkoo 
VIP

Wysłany: 2021-03-11, 12:22   

eric trax napisał/a:

Podstawka podoba mi się nawet bardziej niż w przypadku poprzedniej pracy. Mech jest super. Widać, że to ten z czasów kiedy w szkołach dla mechów nie zakazywano batoników w sklepikach.

Dokładnie tak :)
Dzięki, cieszę że się podoba, pochwalę się, że nawet zdobył uznanie i znalazł się w ostatnim filmiku BrickVault na YouTubie :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu