[MOC] Porsche 911 turbo

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Porsche 911 turbo

#1 Post autor: barneius »

mocs: rebrickable | pics: flickr

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#2 Post autor: eric trax »

Bryła mi się podoba. Tył jest fantastyczny, ale z przodu wygląda jak kameleon z tymi lampami.

Kombinowałeś coś żeby dać je po skosie?
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: barneius »

eric trax pisze:Bryła mi się podoba. Tył jest fantastyczny, ale z przodu wygląda jak kameleon z tymi lampami.

Kombinowałeś coś żeby dać je po skosie?
Thx. Kombinowałem, a jakże, ale nic sensownego do głowy mi nie przyszło. Jest tam opcja na użycie Wedge 2 x 2 Pointed with Stud Notches (https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... =66956#T=C) i załatwienie lampy naklejką - wówczas reflektor byłby po skosie i całość byłaby (EDIT: prawdopodobnie) lepiej wymodelowana. Zależało mi jednak żeby nie używać customowych naklejek. Te lampy to niestety pięta achillesowa tego modelu i to taka dobrze rzucająca się w oczy :D No ale na nic lepszego nie wpadłem a nie chciałem przez to zarzucać projektu.
Ostatnio zmieniony 2021-03-28, 21:18 przez barneius, łącznie zmieniany 1 raz.
mocs: rebrickable | pics: flickr

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: wielkamucha »

Przez te lampy jest taki trochę "wyłupiastooki", ale raczej chyba niewiele można z tym zrobić - ewentualnie, jakby dać dishe 2x2, to może by trochę bardziej "współgrały" z błotnikami, ale niekoniecznie...
Mimo to, sylwetka i wygląd są tak niesamowite, że nawet te reflektory nie są w stanie tego zepsuć.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Szygalew »

Całkiem ładny.
Ale nie zgodzę się, że sylwetka jest na tyle fajna, że
wielkamucha pisze:nawet te reflektory nie są w stanie tego zepsuć
One niestety psują przód. Próba powiększenia tych charakterystycznych wytłoczeń idących od świateł ku szybie z oklepanej jedynki do dwójki musiała skończyć się brakiem świateł o odpowiedniej średnicy.. Ale można to postrzegać jako odważny eksperyment. Czy udany? Jak dla mnie - nie. :) Ale to moje zdanie.

Nie do końca mi się ponadto podoba ten czarny "kij hokejowy" między kołami. Rozumiem, co ma imitować, ale dane uproszczenie mnie nie przekonuje. Ale to tylko moje zdanie, tj. zdanie malkontenta.,, ;)

A sylwetka jest bardzo ładna, mocno zbliżona to linii oryginału.

Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: barneius »

Dziękuję za komentarze. Przednie reflektory okazały się najtrudniejszym elementem i mam świadomość, że doskonałe nie są. W skali na 8 studów szerokości przetłoczenia idące w kierunku reflektorów musiały być jednak na 2 study. Choć nieco za duże to i tak wyglądają o niebo lepiej niż w wersji na 1 stud - wówczas auto przestaje w ogóle przypominać 911tkę. No a przy tej szerokości przetłoczeń trudno było znaleźć dobre rozwiązanie na reflektory, które najlepiej gdyby były na 1,5 studa. I tym sposobem powstał model, który najlepiej prezentuje się od tyłu ;P
mocs: rebrickable | pics: flickr

ODPOWIEDZ