[WIP] Wtyczka do Chrome

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[WIP] Wtyczka do Chrome

#1 Post autor: Ojek »

Hej.

Pracuję nad wtyczką do Chrome, która po dwukliku na numer zestawu wyświetli informacje o danym zestawie z brickset i pobierze cenę nowych/używanych zestawów z bricklinka. Wiem, że istnieje już podobna wtyczka BrickTip. Brakowało mi w niej jednak galerii zdjęć danego zestawu (zdjęcia zestawów są dla mnie za małe, do tego jest tylko główne zdjęcie), ceny z bricklink i to, że nie działa po dwukliku:)

Wtyczka na naszym forum w zasadzie działa. Może nie jest najpiękniejsza, ale spełnia swoje zadanie:) Niestety nie działa na wszystkich stronach - tam gdzie jest jquery (np. allegro) już nie jest tak kolorowo. Wszystko się "rozjeżdża". Mam zamiar wtyczkę przepisać, aby nie było takich problemów, ale na razie chęci brakuje - jak mówiłem na moje potrzeby działa wystarczająco dobrze. Dlatego zgłaszam się do Was z zapytaniem, czy ktoś chciałby z takiej wtyczki korzystać? Jeśli tak, to zabiorę się za robotę, jeśli nie to trudno, zostawię sobie tak jak jest;) Jeśli ktoś ma jakiś pomysł na dodatkową funkcjonalność niech pisze w tym wątku.

Ehh mam problem z dodaniem zdjęć. Na flickr nie mogę znaleźć wygenerowanego kodu BBC dla zdjęć, które chcę umieścić. A z brickshelf nie dostaję maila potrzebnego do aktywacji konta. Także link do całej galerii.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#2 Post autor: Waler »

Powiem tak, zawsze jak ktoś chce kupić/sprzedać jakiś zestaw i nie poda do niego linka w kodzie posta to zawsze go zaznaczam, kopiuję do przeglądarki i szukam co to za numer :)
Także taka opcja byłaby przydatna.
Osobiście używam FF ale schemat jaki by mnie zadowalał to taki:
zaznaczam sobie tekst (w tym przypadku numer zestawu), klikam PPM i tutaj wyświetla mi się opcja "Szukaj w Google:"TEKST"".
Więc dla mnie idealnie byłoby gdyby pojawiło się taki drugi pasek np. "Szukaj LEGO nr. "TEKST" i byłoby to menu rozwijalne i po najechaniu otworzyły by się dodatkowe opcje: "szukaj na Bricklink, Szukaj na Brickset itd.
Klikając w dany odnośnik otwierała by się nowa karta np. katalogu bricklinka z wpisaną już frazą w wyszukiwarkę.

Ja to tak widzę jako narzędzie idealne :)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#3 Post autor: Kubrick »

Zainstalowałem Bricktip. Dobra rzecz, szkoda tylko, że Brickset, a nie Bricklink - wolę go zdecydowanie. Jesteś w stanie takie coś ogarnąć?
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Ojek »

@Waler - menu kontekstowe z tego co się orientuję jest możliwe do dodania. Nie wiem jak w Firefoxie, ale we wtyczkach do Chrome widziałem taką możliwość. Obadam temat:)

@Kubrick - Brickset udostępnia całe API do pobierania informacji z ich serwera, Bricklink niestety nie. Jedyna możliwość to ściągnąć w tle cała stronę z Bricklinka i wyłuskanie potrzebnych informacji. Co dokładnie by Ci się przydało z Bricklinka?

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#5 Post autor: Kubrick »

Ojek pisze:Co dokładnie by Ci się przydało z Bricklinka?
W zasadzie, wystarczyłaby dla mnie możliwość wygenerowania automatycznie linka do zestawu po numerze jak w tej wtyczce. Zdjęcie, rok, liczba klocków - to wszystko już sobie na BL można doczytać i nie generować niepotrzebnie dodatkowego transferu.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Ojek »

To może w taki sam sposób jak Waler pisał? Zaznaczasz numer zestawu, prawy przycisk myszy i możliwość przejścia do strony zestawu na bricklink/brickset?

Mi głównie zależało na tym, żeby automatycznie się informacje pojawiały po zaznaczeniu dwuklikiem numeru zestawu. Jeśli chcesz to mogę podrzucić Ci swoją wtyczkę to bez problemu wgrasz ją sobie w Chrome i powiesz czy Ci pasuje czy nie:) Dorobię po prostu przejście na bricklink z danym zestawem na pierszej zakładce.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#7 Post autor: Kubrick »

Ojek, chętnie wypróbuję i napiszę Ci co i jak ;]
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#8 Post autor: CamelXP »

Ojek pisze:To może w taki sam sposób jak Waler pisał? Zaznaczasz numer zestawu, prawy przycisk myszy i możliwość przejścia do strony zestawu na bricklink/brickset?
Fajnie by było, gdyby można to było konfigurować, ja bym sobie dodał ebay.de i amazon.de.
Hey! you're banjaxed!
Hey! you're screwed!
And death is coming for you!

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: Ojek »

Przez brak czasu dopiero teraz miałem chwilę, aby ukończyć wtyczkę. Postarałem się dostosować do Waszych wskazówek, także wtyczka ma następujące funkcje:

1) Po zaznaczeniu numeru zestawu i wciśnięciu prawego przycisku myszy pojawia się menu BrickFinder. Po rozwinięciu możemy wybrać stronę, która otworzy się w nowej karcie z interesującym nas zestawem. Można też wybrać opcję, która otwiera nowe okno z wszystkimi dostępnymi stronami.

2) Po dwukrotnym kliknięciu na numerze zestawu, w nowym oknie otwierają się wszystkie wybrane strony z informacjami o danym zestawie. Taki skrót do ostatniej opcji z poprzedniego punktu.

3) Opcje.
a) Można ustawić, które strony nas interesują.
Domyślne: Bricklink, Brickset, Allegro.
Do wyboru: Amazon.co.uk, Amazon.de, Ebay.co.uk, Ebay.de.
b) Wyłączyć reagowanie wtyczki na dwuklik.

Instalacja:
Jako że wtyczki nie dodałem jeszcze do oficjalnego sklepu (koszt 5$, a nikt jeszcze nie ocenił czy warto ją dodawać:)) instalacja przebiega następująco:
1) Ściągamy wtyczkę na dysk klik
2) Wpisujemy w przeglądarce adres: chrome://extensions/
3) Przeciągamy z dysku plik BrickFinder.crx na otwartą w poprzednim kroku stronę.
4) Akceptujemy informację, że wtyczka będzie miała dostęp do danych na otwartych stronach. Nie ma się czego bać, wtyczka musi mieć dostęp do zaznaczonego przez Was tekstu. Jeśli ktoś ma obawy, mogę udostępnić kod źródłowy.
5) W opcjach możemy ustawić czy chcemy reagować na dwuklik i jakie strony mają pojawiać się w menu kontekstowym.

Jeśli macie jakieś pytania piszcie tutaj lub na pw. O ile ktokolwiek będzie wtyczką zainteresowany:)
Ostatnio zmieniony 2016-04-10, 00:07 przez Ojek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#10 Post autor: Bricksley »

Trzeba przyznać fajny i przydatny bajer :)

Tylko nie działa mi jedna rzecz, ustawiłem sobie żeby włączała się jedna strona a tymczasem za każdym razem włącza się zestaw domyślny: BL, BS i Allegro.
Pozdrawiam :)

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Ojek »

Nie wiem jak mogłem to przeoczyć. Dzięki za znalezienie błędu!

Niestety update wtyczki nie działa. Także przeinstaluj proszę wtyczkę:
1) Przejdź na stronę: chrome://extensions/
2) Naciśnij ikonę śmietnika przy BrickFinder.
3) Powtórz jeszcze raz procedurę instalacyjną (podmieniłem plik na nowszą wersję)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#12 Post autor: Bricksley »

Działa idealnie, tym bardziej że w Chromie podwójne kliknięcie na tekst automatycznie go zaznacza to tutaj automatycznie się już nowa strona otwiera :) Dzięki :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

#13 Post autor: Biedrus »

Świetna rzecz. działa bezproblemowo. Wielkie dzięki :-)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#14 Post autor: Bricksley »

Nie wiem jak u innych, ale u mnie po wyłączeniu i ponownym włączeniu przeglądarki, Chrome blokuje wtyczkę bez możliwości jej ponownego włączenia.
Pozdrawiam :)

Ojek
Posty: 136
Rejestracja: 2015-10-20, 10:25
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Ojek »

Zastanawiam się czy to nie jest spowodowane tym, że jak poprawiłem błąd, który zauważyłeś to podbiłem wersję wtyczki. Może Chrome zgłupiał. Jak będę w domu to przygotuję jeszcze jedną wersję. Jak się nie uda to wrzucę ją po prostu do Google Chrome Store i tyle. Chyba, że ci którzy zainstalowali, mają jakieś uwagi co jeszcze warto poprawić/dodać.
Ostatnio zmieniony 2016-04-11, 07:00 przez Ojek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ