[MOC] VOLVO FM Globetrotter + kontener z BOP-em ;)

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] VOLVO FM Globetrotter + kontener z BOP-em ;)

#1 Post autor: Szygalew »

Dobry wieczór!

Ciężarówka, którą chciałbym pokazać jest częściowo znana z wątku w Kuźni dotyczącego Stacji benzynowej Orlen. Dotyczy to samego ciągnika, który powstał w dwóch wersjach kolorystycznych - jasnoszarej oraz białej. Jeden z nich ciągnie orlenowską cysternę, a do drugiego trzeba było coś dobudować. Co ciekawe, przy cysternie została ostatecznie biała wersja, do której w tej roli jednak się przekonałem ;).

Do jasnoszarej wersji dobudowałem naczepę oraz kontener. Aby ciągnik mógł latać na dalsze dystanse z tym kontenerem trzeba było przebudować kabinę do wersji Globetrotter. Wydaje mi się, że zrobiłem to w miarę dobrze.

Obrazek


Naczepę budowałem patrząc na taki obrazek przedstawiający naczepę TIP:

Obrazek

Co do kontenera natomiast, to wyjściem do jego budowy była nieodparta chęć spróbowania budowy "na szaszłyk", którą pokazał Misterzumbi@ w swojej ostatniej pracy. Jak się okazuje, to bardzo fajny i nietrudny patent!

Obrazek

Napis na kontenerze to już całkiem radosna twórczość, w której uciekłem się do delikatnego wsparcia ze strony białej naklejki. Pierwotnie nie było żadnego napisu:

Obrazek

Wydało mi się jednak za buro, więc postanowiłem coś napisać. A że żaden MAERSK czy MSC mi nie szły (bo i kolor kontenera nie dobry), to napisałem LUG i dodałem małą flagę i wyszedł trochę LUGPOL ;). Mam nadzieję, że to nie jest żadne nadużycie :).

Kilka więcej zdjęć:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Zapraszam do komentowania!


Galeria: https://bricksafe.com/pages/szygalew/vo ... obetrotter
Ostatnio zmieniony 2021-05-06, 14:02 przez Szygalew, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
BONBINI
Posty: 325
Rejestracja: 2014-04-22, 20:55
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: BONBINI »

Bardzo sympatyczne te Twoje maleństwa. Nie zawsze trzeba budować coś dużego, żeby był duży efekt. Brązowy kontener wymiata ;-)
W budowie: Liebherr LTM 1500-8.1 Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#3 Post autor: eric trax »

Mam dylemat. Z jednej strony bardzo się starałeś aby oddać wszystkie kształty ciągnika. Z drugiej strony to dążenie do szczegółowości sprawia że ciągnik wygląda jak zbita szyba, bo jest wiele elementów które, nie tworzą jednej bryły a są takie... doklejone? Nie wiem jak to opisać..

Biała wersja bez podniesionego dachu wygląda jednak lepiej. Może trzeba było by uprościć jego bryłę i przenieść światła bardziej na przód aby tak nie sterczały. Efekt były jeszcze lepszy?

Kontener i naczepa jest super choć wolałbym ją z kołami z cysterny :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Szygalew »

Dzięki BONBINI@, Eric Trax@!
eric trax pisze:jest wiele elementów które, nie tworzą jednej bryły a są takie... doklejone? Nie wiem jak to opisać..
Wiem o co chodzi. Trochę innymi słowami powiedziałeś to samo co M_Longer@ w wątku stacji. Mi to bardzo nie przeszkadza, ale popróbuję zrobić coś z układem klocków w okolicach świateł - bo to chyba najbardziej właśnie tam jest "potłuczone". Światła na dachu i dach - też zobaczę co się da z tym zrobić. A koła w naczepie - nic prostszego. Wstawiłem te okrągłe klocki, żeby felga była "głębsza", no i żeby po prostu spróbować inaczej.. Można zmienić.. :)

Jak zrobię poprawki to dam fotki do oceny.

Dzięki!

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#5 Post autor: Kubrick »

Fajnie te lampy wyszły - flex, który trzyma odwrócony serek, wygląda jak soczewka z oryginału :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-05-04, 08:58 przez Kubrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Szygalew »

Kubrick pisze:Fajnie te lampy wyszły - flex, który trzyma odwrócony serek, wygląda jak soczewka z oryginału :)
Obrazek
Dzięki!

Wiem, że ta gumka (wężyk pneumatyczny) trzymająca serek jest kontrowersyjna, ale mi się ten patent podoba - można w paru miejscach "oszukać", dzięki czemu uzyskuje się efekt niedostępny legalnie. Co innego jak by były (w przypadku tych lamp) płytki że studami z dwóch stron (jak w cobi), albo odwrócone serki... Pomarzyć dobra rzecz! :)

Muszę jeszcze naklejeczkę pomarańczową dać do środka górnej części lampy, wtedy w ogóle będzie jak na fotce, którą dałeś :)
Ostatnio zmieniony 2021-05-05, 13:56 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: wielkamucha »

Szygalew pisze: ta gumka (wężyk pneumatyczny) trzymająca serek jest kontrowersyjna, ale mi się ten patent podoba - można w paru miejscach "oszukać", dzięki czemu uzyskuje się efekt niedostępny legalnie.
Ja bym raczej powiedział, że jest to rozwiązanie jak najbardziej legalne - używasz tylko legowych elementów, a fleksy można przecież ciąć. Nic innego nie tniesz/łamiesz. Łączyć elementy możesz jak tylko fizyka i konstrukcja klocka Ci na to pozwala - w czym więc problem?

Dla mnie jest to rozwiązanie jak najbardziej "koszer".

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Szygalew »

wielkamucha pisze:w czym więc problem?
Nie, nie ma w sumie żadnego kłopotu :), ja de facto podobnie patrzę na te gumki jak Ty ( i bardzo je lubię - weszły do mojego "arsenału" i na razie nie mają tendencji separatystycznych). Chciałem raczej podkreślić, że świadomość "pewnej" kontrowersyjności mam.

Dzięki!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: Fuku »

Jak dla mnie model jest świetny, późniejsze wersje tez, przyczepa w drugiej wersji zdecydowanie lepsza. Mi nie przeszkadza, że całość wydaje się niespójna. W dokładnym modelowaniu w tej skali tak to wygląda, sam wiem, że na żywo nie rzuca się to w oczy. Jedyny drobny minus jest dla mnie taki, że wyszło nieco większe niż skala minifig, kabina jest tej samej szerokości co lokomotywy w miasteczku ;P

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: wielkamucha »

Fuku pisze: kabina jest tej samej szerokości co lokomotywy w miasteczku ;P
Jedyne wyjście to zacząć robić lokomotywy i wagony na 10 studów szerokości. Albo przynajmniej 9. :)
W sumie, to byłoby to nawet bardziej zgodne z rzeczywistością, jeśli chodzi o proporcje. Ale wówczas należałoby poszerzyć też ulice, domy... Wszystko. Wiele uroku LEGO - ale i jego przekleństwo - tkwi właśnie w tych dziwnym proporcjach. Ludziki mają chyba proporcje bardziej dzieci, niż dorosłych, przez co niektóre rzeczy wychodzą dziwnie, jeśli nie groteskowo... :/

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Szygalew »

Fuku pisze:Jak dla mnie model jest świetny, późniejsze wersje tez, przyczepa w drugiej wersji zdecydowanie lepsza.
No i super! Dziękuję bardzo!

A co do skali.. to tak jak Wielkamucha@ napisał:
wielkamucha pisze:Ludziki mają chyba proporcje bardziej dzieci, niż dorosłych
,

i dlatego za diabła nie umiem wycyrklować, by ludzik logicznie wyglądał przy autku.. Swoją drogą, skoro Lego robi nóżki krótsze, to mogłoby też dłuższe..

Dzięki!

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#12 Post autor: TiTo & Anakin »

Szygalew, rozumiem, że zrobiłeś Volvo przedlifowe ? :) Tz pierwszy chińczyk

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#13 Post autor: TiTo & Anakin »

Kubrick pisze:Fajnie te lampy wyszły - flex, który trzyma odwrócony serek, wygląda jak soczewka z oryginału :)
Obrazek
Te lampy co przedstawiłeś pochodzą z modelu poliftowego. Przed najnowszym FH4

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#14 Post autor: Kubrick »

TiTo & Anakin pisze:Te lampy co przedstawiłeś pochodzą z modelu poliftowego.
Wiem, ale "chińczyk" przed liftem miał też lampy na soczewce i różniły się niewiele, a nie znalazłem lepszego zdjęcia, żeby to było wyraźnie widać.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: wielkamucha »

Kubrick pisze:
TiTo & Anakin pisze:Te lampy co przedstawiłeś pochodzą z modelu poliftowego.
Wiem, ale "chińczyk" przed liftem miał też lampy na soczewce i różniły się niewiele, a nie znalazłem lepszego zdjęcia, żeby to było wyraźnie widać.
Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale to nie jest tak, że "chińskie" to są osobówki (Volvo Cars), a ciężarowe (Volvo Trucks) są nadal szwedzkie? Nie słyszałem o przejęciu ciężarówek przez "żółtych" - to raczej "ciężarowe Volvo" jest właścicielem kilku światowych marek ciężarówek (Mack, Renault)...

ODPOWIEDZ