[MOC] Samochód dostawczy + kosiarka

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Samochód dostawczy + kosiarka

#1 Post autor: Szygalew »

Obrazek

(Zdjęcie powyżej to wersja po poprawkach, o których będzie mowa niżej:))

Witam!

Samochód budowałem na podstawie VW T4, ale na tyle odjechałem od proporcji, że nie miałem sumienia wstawiać tej nazwy w tytule :). Rzeczą najbardziej podobną jest chyba maska wchodząca u dołu nieco poniżej linii świateł. Pomijając oczywisty fakt, że same światła nie są jak trzeba, to ze wspomnianą maską i jej "zejściem" poniżej linii świateł namordowałem się tak, że skutecznie odechciało mi się wiernej kopii VW T4 :)! Aby wstawić tam tego bracketa chyba ze trzy razy zmieniałem kierunek studów! Potem już poszło gładko... Przy czym.., ze świadomością, że to jakiś tam dostawczak z paką.. ;P.

Ale żeby nie było za prosto, to wymyśliłem, że dostawczakowi będzie "towarzyszyć" traktorek do koszenia trawy. Dlaczego? Ano, ponieważ napaćkałem przy stacji benzynowej tyle chwastów, to dobrze by było, aby ktoś to przyjechał skosić! Stąd taki "zestaw" :).

Zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zapraszam, oczywiście, do komentowania! :)

EDIT:
Te pojazdy jak i wcześniejszy VOLVO FM Globetrotter są budowane na potrzeby Stacji benzynowej Orlen z wątku w Kuźni.


Galeria: https://bricksafe.com/pages/szygalew/de ... rck--mower[/i] edit: Galeria coś nie chce działać, nie wiem dlaczego.. Ale w sumie dałem dużo miniaturek, więc może to wystarczy :).
Ostatnio zmieniony 2021-05-17, 10:31 przez Szygalew, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#2 Post autor: dirtzone »

Tak jak, na twój poprzedni model VOLVO FM patrzę z podziwem, to tutaj ten dostawczak wieje amatorszczyzną. Nie wiem, może przez te prosto ciosane slopy na masce, może przez ten za długi przedni zwis.
Widzę tam oczywiście różne nietypowe techniki budowania, ten wysunięty grill, fajnie podwinięte progi, ale całość coś się nie składa do kupy :P
Ostatnio zmieniony 2021-05-04, 13:27 przez dirtzone, łącznie zmieniany 1 raz.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Fuku »

Dostawczak na 1 zdjeciu przypomina mi właśnie VW, pierwsze skojarzenie. Jednak z profilu jest właśnie coś nie tak, kabina wydaje się za długa. Kosiarka świetna

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#4 Post autor: blizzard »

Fuku pisze:Dostawczak na 1 zdjeciu przypomina mi właśnie VW, pierwsze skojarzenie
Same here, dostawczak VW jak nic :)

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Szygalew »

Bardzo dziękuję za komentarze - konkretne, mocne i... trafne!
dirtzone pisze:może przez te prosto ciosane slopy na masce, może przez ten za długi przedni zwis.
Fuku pisze:kabina wydaje się za długa
Nie umiałem przejść obok tych oczywistych spraw obojętnie i jak stary osioł siedziałem do pierwszej w nocy i przerabiałem. Nie umiałem rozwiązać kwestii ostrych rogów maski, ale z za długim przednim zwisem, który przede wszystkim odpowiadał za zbyt długą kabinę chyba sobie poradziłem..

Zacząłem od tego ( ...no bo po co miałem wcześniej na to patrzeć, prawda? ;p) (edit: na szkicu jest wersja Doka - z dwoma drzwiami, ale to nie przeszkadzało w poszukiwaniu właściwego kształtu przodu):

Obrazek

Po czym przystąpiłem do skrócenia dosyć "niezależnego" przedniego segmentu maski, który trzymał się jedynie dzięki górnym kanciatym slopom:

Obrazek

Po skróceniu wyszło tak:

Obrazek Obrazek

Ta wersja jednak nie była najlepsza, bo krótsze slopy o innym kącie nie dawały dobrej krzywizny. I maska była za krótka. Zmieniłem je więc na podwójne serki. Przy ich zastosowaniu nie dało się już "po staremu" zamocować przedniego segmentu i trzeba było to zrobić na dole przy użyciu metody clip-bar:


Obrazek Obrazek

Te zabiegi chyba sporo pomogły. Cała kabina wydaje się dużo lepsza. Jej części tylnej (za kołem) nie ruszałem, chociaż gdyby tak o płytkę-półtorej skrócić to by było lepiej, a i słupek tylny byłby prawidłowo węższy. Ale to może innym razem, jak klocki jakieś dojdą, bo już teraz, jak widać, były braki :p (uzupełnię je na spokojnie). Byłby zapomniał, zmiana "obraketowania" przodu wymusiła użycie cienkiego paseczka naklejki. Nie umiałem inaczej. A.., no i dach kabiny spłaszczyłem.

Nagadałem się, przepraszam :)

Zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Jeszcze raz wielkie dzięki za komentarze i wskazówki! Teraz chyba bardziej jak VW T4 wygląda to to ..:)

No i cieszę się, że kosiareczka też się podoba!
Ostatnio zmieniony 2021-05-05, 11:01 przez Szygalew, łącznie zmieniany 2 razy.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Fuku »

Jest zdecydowanie lepiej, podoba mi sie! Jedyne co bym tu zmienił, to obnizył wyzszą częśc maski z serkami o pół płytki, wydaje mi się, że mozna by to łatwo zrobić zamieniając ciemnoszare bricki 1 x 1 na pralki

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: Szygalew »

Fuku pisze:Jest zdecydowanie lepiej, podoba mi sie! Jedyne co bym tu zmienił, to obnizył wyzszą częśc maski z serkami o pół płytki, wydaje mi się, że mozna by to łatwo zrobić zamieniając ciemnoszare bricki 1 x 1 na pralki
Bardzo proszę :):

Obrazek


Obrazek

Oczywista rzecz, która mi umknęła, a robi bardzo dużo dobrego.. Dzięki!

p.s. Zamówię, oczywiście, te pomarańczowe pralki, bo.. wiadomo :).
Ostatnio zmieniony 2021-05-07, 11:50 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: wielkamucha »

Przerażacie mnie trochę z tymi kombinacjami z maską i grillem, chłopaki. Normalnie, czuję się przy Was stary i prymitywny...

Awatar użytkownika
dirtzone
VIP
Posty: 400
Rejestracja: 2013-08-11, 16:21
Lokalizacja: Łódź

#9 Post autor: dirtzone »

Szygalew pisze:Nie umiałem przejść obok tych oczywistych spraw obojętnie i jak stary osioł siedziałem do pierwszej w nocy i przerabiałem.
Tak się właśnie to kończy, jak pierw przyzwyczaisz ludzi do wysokiego poziomu a póżniej coś skopiesz :P
Teraz jest ok

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Szygalew »

Dzięki Wielkamucha@ za miłe słowa!

wielkamucha pisze:Przerażacie mnie trochę z tymi kombinacjami z maską i grillem, chłopaki.
Nie ma się czego bać!
wielkamucha pisze:Normalnie, czuję się przy Was stary i prymitywny...
Ja też się tak czuję przy Fuku@ i Dirtzone@! :)

dirtzone pisze:Teraz jest ok
No to git :).


Dzięki za dobre słowa!

p.s. Kosiarka się pytała, czy jest spoko.. :(
Ostatnio zmieniony 2021-05-06, 08:04 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#11 Post autor: Kubrick »

Szygalew pisze:Kosiarka się pytała, czy jest spoko
to pokaż jak zrobiłeś mocowanie tyłka po skosie, bo ładnie wyszło ;)

A, T4 Ci ukradnę - stanie między T1, T2 i T3 na półce, nad którą wisi dumnie emblemat z tylnej klapy Passata od Jaremy ;)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Szygalew »

Kubrick pisze:to pokaż jak zrobiłeś mocowanie tyłka po skosie, bo ładnie wyszło ;)

Na clipach po prostu:

Obrazek Obrazek
A, T4 Ci ukradnę - stanie między T1, T2 i T3 na półce, nad którą wisi dumnie emblemat z tylnej klapy Passata od Jaremy ;)
Bardzo mi miło! :) A dasz fotkę jak wyglądają razem?

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13 Post autor: Mestari »

wielkamucha pisze:Przerażacie mnie trochę z tymi kombinacjami z maską i grillem, chłopaki. Normalnie, czuję się przy Was stary i prymitywny...
Ty mnie przerażasz swoimi parowozami ;)

Ale te samochody też... Nieźle pokombinowane

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Szygalew »

Dzięki Mestari@ za odzew!
Mestari pisze:Ale te samochody też... Nieźle pokombinowane
Z tym pokombinowaniem to, oczywiście, jak to u mnie - również odrobina przekombinowania, na którym sam się złapałem. Zacząłem bowiem budować drugą wersję kolorystyczną i "odkryłem Amerykę", że połączenie przodu z resztą kabiny wcale nie musi wyglądać tak jak pokazałem wyżej (clip-bar od spodu), a po prostu można zwykły bracket użyć :):


Obrazek Obrazek

Dzięki!

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#15 Post autor: Szygalew »

Dzień dobry!

Ciutkę zaspamuję, ponieważ doszły pomarańczowe "pralki", więc chcę pokazać jak dostawczak wygląda już bez "przebarwień". Dokończyłem ponadto białą wersję, którą też chciałbym pokazać.

Tak to wygląda:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ