[MOC] Racing Truck - model B 42123

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

[MOC] Racing Truck - model B 42123

#1 Post autor: Bricksley »

Hejka :)

Dawno w sumie nic nie pokazywałem, zatem trzeba to przełamać małym MOCem ;) A tak najprościej mówiąc jest to alternatywny model dla zestawu 42123 McLaren Senna GTR.

ObrazekRacing Truck - 01 by Bricksley, on Flickr


Jest to w zasadzie w pełni skończony alt, kilka miesięcy temu zacząłem inny, ale hmm może kiedyś dokończę. Przedmiotowy model B powstał dość szybko, w zasadzie sam zestaw kupiłem samą końcówką roku, kilkanaście godzin wystarczyło i w nocy 1/2 stycznia było po wszystkim, no ale czasu jednak trochę minęło aż udało się pokazać.

W modelu znajdziemy identyczne funkcje jak w pudełkowym zestawie czyli atrapę silnika V8, skrętną przednią oś oraz otwierane drzwi. Starałem się przemycić kilka detali, co nie zawsze jest łatwe z ograniczonej ilości klocków - niemniej dość przyjemne doświadczenie.

Do MOCa powstała instrukcja, tą zajął się M_longer, zatem mamy wersję .pdf.

Instrukcja dostępna na Rebrickable: https://rebrickable.com/mocs/MOC-77807/ ... k/#details

Zachęcam do obejrzenia zdjęć oraz krótkiego filmiku:

ObrazekRacing Truck - 02 by Bricksley, on Flickr ObrazekRacing Truck - 03 by Bricksley, on Flickr
ObrazekRacing Truck - 04 by Bricksley, on Flickr ObrazekRacing Truck - 05 by Bricksley, on Flickr
ObrazekRacing Truck - 06 by Bricksley, on Flickr ObrazekRacing Truck - 07 by Bricksley, on Flickr
ObrazekRacing Truck - 08 by Bricksley, on Flickr ObrazekRacing Truck - 09 by Bricksley, on Flickr

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=slVxaER ... 8np4AaABAg[/youtube]

Na koniec podziękowania dla Longera za zrobienie instrukcji, model testowy oraz cenne uwagi odnośnie budowy modelu alternatywnego pod dobrą instrukcję :)
Pozdrawiam :)

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Fuku »

Brakuje mi jakiegoś grilla z przodu, ale zdaję sobie sprawę, że może być niemożliwy do zrobienia z części z tego setu. Bardzo fajny model, taki typowo legowy, zawsze lubili te wyścigowe cieżarówki :)

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#3 Post autor: SaperPL »

Byłem ciekaw kiedy to wejdzie na forum. Całkiem fajnie udało się zrobić te wszystkie funkcjonalności, ale front dla mnie psuje cały efekt.

Nie wiem czy to przez to że tam jest za ciemno i ledwie co widać akcenty, czy brakuje jakiegoś charakterystycznego ciężarówkowego grilla, ale jak patrzę na ten front to mam takie "co ja pacze"...

Może gdyby koła były względem kabiny tak umieszczone jak w europejskich ciągnikach, to wtedy, to wtedy by się coś tam udało poskładać z przodu może, ale pewnie części brak.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#4 Post autor: Bricksley »

Zaskoczyliście mnie tym grillem. Jako że założenie to typowo wyścigowa ciężarówka to bardziej przykładałem wagę do innych akcentów :) Z zasobów jednego setu faktycznie może nie tyle ciężko co bardziej hmm... kreatywnym trzeba być, ale pewnie i dało by się coś innego z przodu zrobić, aczkolwiek mnie nie powiem taki pasował :D
SaperPL pisze:Może gdyby koła były względem kabiny tak umieszczone jak w europejskich ciągnikach,
Rozwiniesz co masz na myśli poprzez europejskie ciężarówki? O ile wiem te wyścigowe to głównie europejskie.
Byłem ciekaw kiedy to wejdzie na forum.
A bo trafiło mi się na okres gdzie partiami wszystko puszczałem :P
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#5 Post autor: SaperPL »

Bricksley pisze:Rozwiniesz co masz na myśli poprzez europejskie ciężarówki? O ile wiem te wyścigowe to głównie europejskie.
No właśnie rzecz w tym, że masz przednią oś tak umieszczoną względem kabiny jakby to był amerykański "cab-over", czyli koło masz w osi drzwi:

Obrazek

Podczas gdy europejskie ciągniki mają przesuniętą do przodu kabinę względem osi:

Obrazek

Nie czepiam się samego faktu że drzwi się otwierają tylko powyżej nadkola, bo zawsze jest z tym problem, ale ta kabina jest taka bardzo dziwna jak dla mnie.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#6 Post autor: Bricksley »

SaperPL pisze:Bricksley napisał/a:
Rozwiniesz co masz na myśli poprzez europejskie ciężarówki? O ile wiem te wyścigowe to głównie europejskie.


No właśnie rzecz w tym, że masz przednią oś tak umieszczoną względem kabiny jakby to był amerykański "cab-over", czyli koło masz w osi drzwi:



Podczas gdy europejskie ciągniki mają przesuniętą do przodu kabinę względem osi:



Nie czepiam się samego faktu że drzwi się otwierają tylko powyżej nadkola, bo zawsze jest z tym problem, ale ta kabina jest taka bardzo dziwna jak dla mnie.
Patrząc po rzeczywistych ciężarówkach wyścigowych to są różne konstrukcje :) Ale się nie upieram, które częstsze ;)
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

#7 Post autor: SaperPL »

Nawet nie wiedziałem że w wyścigach ciężarówek doszło do takich dziwactw. Myślałem że ideą takich sportów motorowych jest żeby bazować na standardowych drogowych maszynach, a to tutaj wygląda jak bolidy skonstruowane od zera i tylko odwzorowujące kształt ciężarówek.

Jeśli się na tym wzorowałeś, to masz rację jak chodzi o to położenie osi, natomiast dla mnie sam model ma wciąż dziwną kabinę i chodziło mi o to, że gdybyś miał tą oś tak jak w standardowych drogowych europejskich ciągnikach, to może z przodu by się dało jakoś inaczej poskładać front. Pewnie brakuje części żeby zrobić jakiś typowy ciężarówkowy grill.

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: syzygy »

Podoba mi się :) Rzeczywiście w klimacie Lego mocno.

..tylko ta muzyczka w filmiku jak z jakiegoś Galaxy na pegasusa jest trochę zbyt natarczywa. I chyba nawet nie chodzi o to, że ja ogólnie raczej w rockowych klimatach siedzę, ale po prostu jest zbyt.... intensywna ;P
Ostatnio zmieniony 2021-05-29, 23:42 przez syzygy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#9 Post autor: Bricksley »

..tylko ta muzyczka w filmiku jak z jakiegoś Galaxy na pegasusa jest trochę zbyt natarczywa. I chyba nawet nie chodzi o to, że ja ogólnie raczej w rockowych klimatach siedzę, ale po prostu jest zbyt.... intensywna ;P
Dla mnie też nie jest idealna :) Ale z darmowej biblioteki YT ;)
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ