[MOC] x-34 landspeeder

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] x-34 landspeeder

#1 Post autor: Fuku »

Hej, przedstawiam mój najnowszy MOC, x-34 landspeeder Luka Skywalkera z Nowej Nadziei.
Powstał przypadkiem, przy okazji makiety Tatooine. Znalazłem swojego starego landspeedera i stwierdziłem, że można by go odświeżyć. Wpadłem na pomysł żeby wykorzystać nowe curved slope 3x3 i jakoś poszło, model szedł gładko i zaskakująco wiernie pierwowzorowi, miła odmiana. Początkowa, tanowa wersja wyglądała w 90% jak wersja ostateczna, jednak zlewałaby się z makietą, więc zacząłem szukać koloru, w którym udałoby się osiągnąć jak najlepsze odwzorowanie (sand red odpadał, bo jest mocno ograniczony) i padło na medium nougat. Efekt był zadolawający (pierwsze zdjecie), niestety, ku mojemu zaskoczeniu, okaząło się ze curved slopy 2x1, mimo że tanie, są niesamowicie rzadkie. Dlatego, na potrzeby instrukcji, musiałem zrobić wersję alternatywną (jest kilka różnic). Dodatkowo, podstawowa wersja ma jedną szybkę, co jest mniej wierne oryginałowi, ale w Brickvaulcie postawili na wersję bardziej "clean". Liczę też, że za jakiś czas łuki, których uzyłem z tyłu, pojawia się w kolorze dark red i będę mógł je podmienic (a jakby jeszcze pojawiły się harrypotterowe garnki w dark red, byłbym wniebowzięty i uznałbym MOC za kompletny).

Zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Album flickr:
https://flic.kr/s/aHsmW2b6kL

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Bardzo ładnie to wymodelowane. Świetne zdjęcia. Miło popatrzeć.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#3 Post autor: eric trax »

Jellyeater pisze:Świetne zdjęcia. Miło popatrzeć.
Prawda zdjęcia są super.

Najbardziej podoba mi się ten silnik bez pokrywy. Bardzo fajny efekt.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Mateusz92
VIP
Posty: 456
Rejestracja: 2012-05-21, 18:33
Lokalizacja: Wrocław/Zduny
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#4 Post autor: Mateusz92 »

Pisałem już na ig, ale trzeba napisać jeszcze raz - model jest znakomity!

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Szygalew »

Jest piękny. Świetnie zrobiony. Spod Twojej ręki już nie wychodzą słabe prace.

Gratulacje!

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#6 Post autor: Falcrum »

Piękny, aczkolwiek bardziej sfatygowany niż w filmie, głównie przez te przednie łuki, ale domyślam się, że nie są dostępne w dark red. Ale nie można zaprzeczyć, że dodają pojazdowi opływowości.

Podoba mi się tył, gdzie ciemnoczerwone linie są za grube, ale konsystentne ze sobą (jestem świadom że cieniej się nie da). Front widać, że dopieszczony, aczkolwiek tam linie nie są już piękne i okrągłe.

Szkoda, że wybór szybek taki marny, bo mimo iż ta jest pewnie najlepsza do Landspeedera wciąż nie jest to kształt widziany w Nowej Nadzieji.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: Fuku »

Dziękuję, cieszę się, że jest pozytywny odzew. Zdjęcia oczywiście nie moje, sam bym nie zrobił nawet w 1/3 tak ładnych.

@Falcrum co do łuków, to idealna wersja by była, jakby były w dark nougat jak reszta i do tego jakieś szare nadruki/naklejki, ale stwierdziłem, że szare też nie są zupełnie od czapy, bo tam na froncie tego zwietrzenia jest całkiem sporo. Co do szybki ja lubię swoją wersję z 2 połączonych, jest na pewno dużo bliższa oryginałowi, ale to rzecz gustu, większość uznała że lepiej z pojedynczą. Lego wydaje multum tych Landspeederów, więc mogli by w końcu łaskawie dać dedykowaną szybkę, ta była dobra w 2010. Oddaje w jakichs 30% procentach oryginał.

Ps. Na 1 zdjęciu, ciemnoczerwone makarony koło silników powinny być tego samego koloru jak te z przodu, zapomnieli podmienić

Awatar użytkownika
JAREMA.
VIP
Posty: 712
Rejestracja: 2014-08-12, 21:03
Lokalizacja: Katowice

#8 Post autor: JAREMA. »

Jeden z ładniejszych landspeeder'ów jakie widziałem, bardzo udana konstrukcja, gratulacje

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#9 Post autor: Fuku »

JAREMA. pisze:Jeden z ładniejszych landspeeder'ów jakie widziałem, bardzo udana konstrukcja, gratulacje
Dzięki! :)

ODPOWIEDZ