[MOC] Jesień w Timberfalls

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Janek
Posty: 49
Rejestracja: 2017-07-17, 09:54
Lokalizacja: Krotoszyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Jesień w Timberfalls

#1 Post autor: Janek »

Obrazek

Hej, przedstawiam wam moją część collabu "Village in Timberfalls", który ja, Sami&Bricks, MedievalBrick i Dark Small zbudowaliśmy na tegoroczną edycję konkursu Summer Joust.
Budowla powstawała w bólach, począwszy od tego że mam wakacje i trochę mnie nie ma, a dodatkowo szukałem też pracy, to całość powstała jakoś w 4 dni rozłożonych na 2 tygodnie. Najwięcej czasu poszło na zbudowanie terenu, wyjątkowo skomplikowałem sobie sprawę budując skałki na zawiasach, mixel jointach i innych modified brickach.
Podjazd pod górę też bazuje głównie na zawiasach i snot brickach, a także na sile woli i matematyce elementów. Pózniej wrzucę fotki z przekrojem tego jak to w środku wygląda. Muszę przyznać, że teren to chyba mój ulubiony zakres budowania. :D Chatka z kolei to zgniły owoc prac w ostatni dzień konkursu, byle zdążyć na deadline. Po zbudowaniu parteru, który imo wygląda super (a zwłaszcza drzwi i doniczka pod oknem), totalnie odjęło mi wenę. No cóż, tak bywa. Pracę zamierzam zabrać na grudniowe Targi Hobby, ale wtedy obiecuję, że domek zostanie gruntownie poprawiony, a nawet całkowicie przebudowany.
Ok, koniec elaboratu, macie fotki dodatkowe. Mam nadzieję, że całość się wam podoba! A jak nie całość, to może chociaż poszczególne elementy. :)

ObrazekAtumn in Timberfalls - Details by Jan, the Creator, on Flickr
ObrazekAtumn in Timberfalls - Details by Jan, the Creator, on Flickr

~Janek
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#2 Post autor: Jellyeater »

Bardzo to klimatyczne. Teren robi bardzo dobre wrażenie. Chętnie zobaczę środek.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Taausz
Posty: 363
Rejestracja: 2016-06-27, 14:04
Lokalizacja: Milówka
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Taausz »

No i wyszło bardzo elegancko.Klimat średniowiecznej jesieni się udał, chociaż nie jestem pewien czy w tych czasach u nas na kontynencie były już dynie.
Ogólnie fajna budowla i grunt pod domek ciągle przypomina mi element płytki konstrukcyjnej 2552 ze starych zestawów.
Buduję najczęściej oczami...

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#4 Post autor: Deckard Cain »

Tak jak napisali moi przedmówcy bardzo fajnie uchwyciłeś jesień.
Bardzo podoba mi się warstwowanie terenu, jak i to że budowla jest na wzniesieniu.
Fajny ten dyniowy strach na wróble. Ale ten pochód zbrojnych wygląda tak jakby rycerz na przodzie szedł z zamiarem oświadczenia się pani z chlebami.
Tak w każdym razie to do mnie przemawia.
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: Jesień w Timberfalls

#5 Post autor: eric trax »

Janek pisze:Chatka z kolei to zgniły owoc prac w ostatni dzień konkursu, byle zdążyć na deadline.
Choć powinno się oceniać całość to podłoże/teren kradnie absolutnie cały show. Na chatkę ledwo zerknąłem przyznam szczerze. Całość jest spójna jednak po chatce widać "deadline" :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Karol JR Bricks
Posty: 73
Rejestracja: 2021-01-29, 13:06
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: -brak-

 

#6 Post autor: Karol JR Bricks »

A dla mnie i tak klimatyczne mega. Brawo

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: lechkulina »

Pracę podziwiałem już wcześniej, ale napisze tutaj, że teren wyszedł bardzo realistycznie. Jeden z lepszych jakie widziałem :) Ciekawi mnie jak połączyłeś do kupy drogę na wzniesieniu: siatka, mixelowe ball jointy czy jedna płaszczyzna nachylona pod kątem, a kafle i płytki tylko luźno podłączone do takiej rampy?

Pozdrawiam

lech
Ostatnio zmieniony 2021-08-10, 07:02 przez lechkulina, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ