[MOC] Ford Mustang Shelby GT500

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Ford Mustang Shelby GT500

#1 Post autor: barneius »

Tym razem wjeżdżam w stylu Speed Champions furką na wskroś współczesną. Nie ma co ukrywać - supersamochody z lat 80'tych, którymi dotychczas się zajmowałem to temat zdecydowanie bardziej wdzięczny dla tej skali i stylówy. Dzisiejsze auta z ich wszystkimi obłościami i wszelkimi możliwymi kątami są zdecydowanie trudniejsze do wymodelowania, w szczególności bez użycia naklejek imitujących lampy i inne detale tak jak robi to LEGO w swojej serii. W tym modelu największym problemem okazały się właśnie przednie, bardzo charakterystyczne, reflektory. Po wielu próbach ostatecznie wybrałem opcję jaką widzicie na fotkach. Sporo było też kombinowania z wielkim czarnym grillem ale tu osiągnąłem zadowalający efekt (choć też nie jest idealnie). Samochodzik mimo że nie jest idealnym odwzorowaniem materiału źródłowego wygląda w mojej ocenie (w szczególności na żywo) bardzo fajnie - wiele uroku zapewne dodaje mu kolorystyka.

ObrazekFord Mustang Shelby GT500 by barneius, on Flickr

ObrazekFord Mustang Shelby GT500 by barneius, on Flickr

ObrazekFord Mustang Shelby GT500 by barneius, on Flickr

ObrazekFord Mustang Shelby GT500 by barneius, on Flickr

ObrazekFord Mustang Shelby GT500 by barneius, on Flickr

ObrazekFord Mustang Shelby GT500 by barneius, on Flickr

ObrazekFord Mustang Shelby GT500 by barneius, on Flickr

ObrazekFord Mustang Shelby GT500 by barneius, on Flickr

ObrazekFord Mustang Shelby GT500 by barneius, on Flickr

ObrazekFord Mustang Shelby GT500 by barneius, on Flickr
mocs: rebrickable | pics: flickr

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 521
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: syzygy »

Nareszcie, wszędzie już go widziałem, tylko nie tutaj :) Bardzo mi się podoba, choć to co piszesz jest prawdą - ciężko się modeluje nowoczesne samochody, dlatego wałkuję starsze :) A co dopiero w takiej skali...
Tutaj to chyba widać najbardziej z tyłu - w oryginale słupki i tylna szyba nie idą pod kątem prostym (w stosunku do boku auta). Ale rozumiem, że w tej skali nie dało się tego zrobić. Za to przód bardzo fajny, światła i grill są ekstra! Pewnie nie ma tych wedge plejtów w trans-black?
Ostatnio zmieniony 2021-10-06, 21:13 przez syzygy, łącznie zmieniany 1 raz.

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: wielkamucha »

E tam, nie ma strachu... Po tej mordce na pierwszym zdjęciu od razu widać, że to "Wustang" :D
Co prawda, ten biały pasek przez całą kastę też ułatwia skojarzenie :)

Sylwetka od tyłu, światła i podwójne rury również są jednoznaczne. Bardzo ładny. Taki, jak trzeba.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Jellyeater »

Jak na tę skalę to jest wyśmienicie. Widać co to za samochód. Mnie się podoba.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Skylark90 »

Genialny :D Jak na współczesne, trudne do oddania z klocków auto - wyszło świetnie. Aczkolwiek pragnę zauważyć, że dzisiejsza paleta klocków daje dużo większe możliwości pod kątem obłości i zaokrągleń niż choćby 5-10 lat temu... Duża zasługa w tym serii SC, moim zdaniem.
Działaj dalej, a ja zaczynam ogarniać części na te piękności :) I jakiś transporter / lorę z Technica...

Karol JR Bricks
Posty: 73
Rejestracja: 2021-01-29, 13:06
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: -brak-

 

#6 Post autor: Karol JR Bricks »

Dla mnie rewelacja.

Gotowy secik.

Brawo

Awatar użytkownika
barneius
Posty: 118
Rejestracja: 2019-02-20, 15:07
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#7 Post autor: barneius »

Z poślizgiem czasowym ale serdeczne podziękowania za dobre przyjęcie modelu. Szczerze mówiąc spodziewałem się większej krytyki, bo sam dostrzegam wiele mankamentów (o czym już pisałem) a tu takie sympatyczne zaskoczenie :) Co do przodu auta to dodam jeszcze, że mocno kombinowałem z klockami w trans black na reflektory ale niestety paleta jest bardzo ograniczona i musiałem (z bólem) poprzestać na lbg.
mocs: rebrickable | pics: flickr

ODPOWIEDZ