[MOC] Fryzjer męski i sklepik

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

[MOC] Fryzjer męski i sklepik

#1 Post autor: Jaskier »

Obrazek

Pierwsza z moich dwóch zaplanowanych do makiety Zbudujcowa kamienic. A w zasadzie dwie pierwsze z zaplanowanych trzech. Tak jakoś mi się uwidziało, żeby zacząć od dwóch węższych.

Obrazek Obrazek

Na parterze pierwszej z kamieniczek ulokowałem zakład fryzjerski.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Druga z kamieniczek na parterze ma mały sklepik. Na piętrze mieszka posiadaczka niesfornego kota, a na dachu kontroli dokonuje pan kominiarz.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


Scenki rozgrywające się w kamienicach i mieszkańcy:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Nie budowałem nigdy wcześniej czegoś w tym stylu, nie mam też żadnych modularów, więc to był istny chrzest bojowy, jeśli chodzi o budynki w takiej tematyce. Mam nadzieję, że się podoba. :D

wielkamucha
Posty: 802
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wielkamucha »

Super te nożyczki!

Ja w swoim projekcie pierwszej kamieniczki pierwotnie planowałem zrobić cukiernię na parterze, ale ostatecznie też stanęło na fryzjerze, tylko damskim... :D Tylko trochę potrwa, zanim zbiorę klocki na realizację tego "w plastiku".
Podoba mi się kolor tej większej kamienicy, choć i niebieska jest niezła. Fajny pomysł z tymi kocimi łbami na torowisku, ale dlaczego tylko na tory, a nie na całą ulicę?

Domek mi się podoba, ale można zobaczyć jakieś zdjęcia środka kamieniczek?

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: Jellyeater »

Solidne to i ciekawe. Jest w tym klimat i dobrze wpisuje się to w linię modularów.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

#4 Post autor: romkoo »

Bardzo ³adne te kamieniczki. Podoba mi siê dobór kolorów elewacji u fryzjera, no¿yczki wysz³y ¶wietnie nad wej¶ciem. Czekam na kolejne :)

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Szygalew »

Bardzo ładnie wyszło. Sporo się dzieje - ktoś podlewa kwiatki, ktoś inny przybył przejrzeć kominy (Czy nie lepiej byłoby jakiś łańcuch dać kominiarzowi zamiast kijka?) .. Nożyczki super.
Elewacja medium dark flesh+dark orange+tan wygląda ładnie, te kolory lubią się wzajemnie :).
Najbardziej mi się podoba wnętrze salonu fryzjerskiego - bracket w połączeniu z "pralką", by dodać grubość pół płytki dla dobrego wkomponowania lustra - mega.
No i fajnie, że w tym Zbudujcowie macie podniesiony teren. To na wiele fajnych myków pozwala, ulepsza i urealnia całość...

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Rysiek »

Oba budynki kozackie! W ceglanym bardzo podoba mi się wykończenie okien i te nożyce oczywiście :)
W niebieskim natomiast czarne wykończenie z góry i te parapety :)

ODPOWIEDZ