[MOC] Tales of the Space Age

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Tales of the Space Age

#46 Post autor: DonBolano »

syzygy pisze: 2023-04-13, 22:08

..a ten zielony to Ty projektowałeś, czy Lego? Najmniej mi się podoba, to jest UFO? Czy jakaś planeta z pierścieniami? Jeśli UFO, to czemu ma czarną szybę? :P
To czarna dziura jest ;) i jej dysk akrecyjny z zakrzywieniem światła przez grawitację.
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Tales of the Space Age

#47 Post autor: Falcrum »

DonBolano pisze: 2023-04-13, 23:13
syzygy pisze: 2023-04-13, 22:08

..a ten zielony to Ty projektowałeś, czy Lego? Najmniej mi się podoba, to jest UFO? Czy jakaś planeta z pierścieniami? Jeśli UFO, to czemu ma czarną szybę? :P
To czarna dziura jest ;) i jej dysk akrecyjny z zakrzywieniem światła przez grawitację.
Przyznam, że to jedyny element zestawu który mi się nie podoba. W oryginale mieliśmy 3 winietki i moim zdaniem to był ten złoty środek - nie za dużo, nie za mało. Na dodatek wszystkie 3 są natychmiastowo rozpoznawalne - ewidedntnie mamy tam startującą rakietę, fazę księżyca (lub jego zaćmienie) oraz kometę, natomiast zielona czarna dziura już nie bardzo (tym bardziej że najbardziej znane zdjęcie takiego obiektu ukazuje pomarańczową poświatę).

To co mnie najbardziej zdziwiło to wierność z jaką LEGO oddało Twoją pracę - to niesamowite, że MOC był tak dobry i zgodny z technikami używanymi przez TLG że niemal żadne zmiany nie były wymagane - szacuneczek.

A co ciekawe pierwsze wideło jakie Google wyświetla po wpisaniu tytułu zestawu również wytyka ten sam mankament który wyżej opisałem. Niemniej potężne gratulacje, to dziwne uczucie kiedy raz widzę pracę na wystawie i rozmawiam z jej konstruktorem, a następnym razem na oficjalnej stronie LEGO - to się nazywa osiągnąć sukces w swoim hobby.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
DonBolano
Posty: 345
Rejestracja: 2016-02-29, 15:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Tales of the Space Age

#48 Post autor: DonBolano »

No właśnie na większości wizualizacji dyski akrecyjne czarnych dziur są mocno pomarańczowe/czerwone. Ta zieleń jest dość zagadkowa. Kształt załamania światła jest taki, jak pokazali m.in. w Interstellar, ale ta zieleń. Poza tym 3 winietki by wystarczyły - tak jak piszesz. I cena byłaby niższa wtedy, bo by było mniej klocków. Chyba nie mieli za bardzo czego zmieniać w projekcie, a musieli dołożyć swoje trzy grosze, więc dołożyli winietkę nr 4, żeby pokazać, kto tu rządzi ;).
Na świat spoglądam przez armatę! - www.atelierbolano.pl

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Tales of the Space Age

#49 Post autor: JK »

Dołączam do głosów, że kosmiczny tryptyk byłby tutaj całkowicie wystarczający. Może po części przez przywiązanie do pierwotnego projektu, ta czwarta winietka wydaje się być jakby z innej serii. A podejmując dywagacje co dokładnie prezentuje powiem, że kojarzy mi się z... London Underground! 😉

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Tales of the Space Age

#50 Post autor: syzygy »

Nie no, zielona czarna dziura? :P Na to bym nie wpadł..

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Tales of the Space Age

#51 Post autor: Falcrum »

syzygy pisze: 2023-04-14, 19:25 Nie no, zielona czarna dziura? :P Na to bym nie wpadł..
Jakby zrobili czarną czarną dziurę to nikt by jej nie zauważył :P
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Szygalew
VIP
Posty: 1619
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Tales of the Space Age

#52 Post autor: Szygalew »

Gratulacje, Johan@!
Nawet nie potrafię sobie wyobrazić jak bardzo jest Ci miło, że to już za chwilkę się "materializuje"..
Tak jak wyżej napisano, też uważam, że numer cztery nie jest potrzebny.
Czarna dziura to może i jest, ale pod warunkiem, że wyobrazimy sobie starego Opla, w którego ciągle ładujemy kasę.. ;)

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

Re: [MOC] Tales of the Space Age

#53 Post autor: REX »

Johan - za wiele nie wymyślę - GRATULACJE!

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Tales of the Space Age

#54 Post autor: syzygy »

Falcrum pisze: 2023-04-14, 21:25
syzygy pisze: 2023-04-14, 19:25 Nie no, zielona czarna dziura? :P Na to bym nie wpadł..
Jakby zrobili czarną czarną dziurę to nikt by jej nie zauważył :P
:D Chodziło mi o ten pierścień oczywiście. Tak jak napisano wcześniej, na żadnych wizualizacjach nie jest on zielony, stąd ciężko to powiązać (przynajmniej mi) ;)

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Tales of the Space Age

#55 Post autor: MarcinMK »

Świetna robota - GRATULACJE!

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Tales of the Space Age

#56 Post autor: MarcinMK »

Czy będziesz w Skaerbaek 2023 podpisywał zestaw? A może w Chojnicach?

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

Re: [MOC] Tales of the Space Age

#57 Post autor: Johan »

Dziękuję wam wszystkim za miłe słowa i za krytykę też :)

W kwestii czwartego obrazka mogę tylko powiedzieć, że był bardzo luźno oparty na moim czwartym, "The Black Sun". Kolory zostały kompletnie na nowo dobrane, tak żeby grały z pozostałą trójką, natomiast z różnych powodów nie dało się zastosować takiego zaćmienia jak w moim MOCu. I powiem wam że skojarzenia z londyńskim metrem nie miałem aż ktoś mi go nie podpowiedział i teraz nie mogę odzobaczyć :D

@MarcinMK Niestety, w tym roku nie uda mi się dotrze ani do Chojnic ani do Skarbka. Jak dobrze pójdzie, to przynajmniej obrazki do Chojnic przez kogoś wyślę. Natomiast na pewno na jakiejś wystawie czy innej integracji będzie okazja, czy to podpisać, czy po prostu pogadać o moim doświadczeniu. Bo nie powiem, to nadal jest dla mnie mocno surrealistyczne że ten zestaw wychodzi :D

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Tales of the Space Age

#58 Post autor: Rysiek »

@Johan, wielkie gratulacje, pamiętam jak zobaczyłem pierwszy raz Twoją pracę. Bardzo się cieszę, że Ci się udało :) W 100% zasłużone :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC] Tales of the Space Age

#59 Post autor: dmac »

Pięknej pracy już gratulowałem, bycia najlepszym MOC-arzem świata w 2021 roku też, to jeszcze pogratuluję sukcesu komercyjnego! W pełni zasłużony, więc brawo, brawo, brawo! Niech się dobrze sprzedaje.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Tales of the Space Age

#60 Post autor: legosamigos »

https://www.lego.com/pl-pl/product/tale ... -age-21340

No ładnie się to prezentuje jako zestaw. Ostatniej pracy z Saturnem jakoś nie kojarzę. Może gdzieś przegapiłem
Ostatnio zmieniony 2023-04-18, 17:24 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ