[MOC] 74-Z speederbike

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 975
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] 74-Z speederbike

#1 Post autor: Fuku »

Ostatnio, jakieś pół roku po zaktualizowaniu mojego designu śmigaczy 74-Z zebrałem się, żeby zaktualizować te w scence z Mandaloriana ( viewtopic.php?t=32326 ) jednak wyszło w końcu tak, że powstała kolejna wersja. Uznałem, że przynajmniej na jakis czas, bedzie to ostateczna wersja, stworzyłem instrukcje (do pobrania na moim Rebrickable ( https://rebrickable.com/users/Fukusaku/mocs/ ) i publikuję. Powstały 3 wersje:
Imperialna brazowa (Powrót Jedi), imperialna biała (Hoth, the Mandalorian), Armii Republiki (Zemsta Sithów). Modelik jest dość delikatny, raczej na półkę/do scenek.

Kilka zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-12-17, 13:22 przez Fuku, łącznie zmieniany 3 razy.

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Szygalew »

Bardzo ładny. Pewnie też możliwie zgodny z pierwowzorem, nie wiem, ale można Ci śmiało zaufać w tej materii. :)

Podoba mi się montaż "kierownicy". Jakiś czas próbowałem odkryć klocek, do którego przyczepione są "groszki z bolcem", aż zajarzyłem, że go nie ma ;) A co to za klocek, który stanowi "rękojeść"?

EDIT: Zapomniałem napisać: Myślę, że powinieneś zbudować jakiś motocykl (w skali minifig, rzecz jasna ;)). Powinien Ci fajnie wyjść, bo umiesz dużo wydobywać z różnych małych klocuszków. :)
Ostatnio zmieniony 2021-12-17, 23:57 przez Szygalew, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

#3 Post autor: Falcrum »

Aż do dnia dzisiejszego byłem dumny ze swojego ścigacza, niestety, czasy te już przeminęły.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Fuku
Posty: 975
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#4 Post autor: Fuku »

Szygalew pisze:Bardzo ładny. Pewnie też możliwie zgodny z pierwowzorem, nie wiem, ale można Ci śmiało zaufać w tej materii. :)

Podoba mi się montaż "kierownicy". Jakiś czas próbowałem odkryć klocek, do którego przyczepione są "groszki z bolcem", aż zajarzyłem, że go nie ma ;) A co to za klocek, który stanowi "rękojeść"?

EDIT: Zapomniałem napisać: Myślę, że powinieneś zbudować jakiś motocykl (w skali minifig, rzecz jasna ;)). Powinien Ci fajnie wyjść, bo umiesz dużo wydobywać z różnych małych klocuszków. :)
Dzięki! O co chodzi z tym, że "go nie ma"? Jeśli chodzi o te okragłe tile z barem to są przytwierdzone do korpusu :) Rączka to ta część: Bricklink czyli akesoria dla klonów, było ich zatrzęsienie w zestawach z Clone Wars, a teraz sa jakieś drogie. Mogą być fajnym detalem, antenki np. wykorzystuję jako wycieraczki. Co do motocykla to jakoś mnie ten temat zbytnio nie pociąga, widziałem tyle dobrych że niczego nowego bym w tym temacie nie wymyslił, choć co bedzie za jakiś czas nie wiadomo...
Falcrum pisze:Aż do dnia dzisiejszego byłem dumny ze swojego ścigacza, niestety, czasy te już przeminęły.
Ja byłem zadowolony z każdej poprzedniej wersji żeby po paru miesiącach stwierdzać, że jednak można coś zrobić lepiej, także wniosek taki żeby nie spoczywać na laurach i dążyć do perfekcji, a coraz to nowe części jakie się pojawiają nieco to ułatwiają :)
Ostatnio zmieniony 2021-12-21, 13:27 przez Fuku, łącznie zmieniany 1 raz.

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#5 Post autor: Szygalew »

Fuku pisze:O co chodzi z tym, że "go nie ma"? Jeśli chodzi o te okragłe tile z barem to są przytwierdzone do korpusu :)
Dobra, już kumam. :) Zapomniałem o wrotkach! (Chyba to one?) Myślałem, że ramionka są tylko dociśnięte do korpusu dzięki dążkowi, na którym się trzymają. A element fajny. A z kolei odnośnie motoru to tak tylko.. ;) Chyba sam o nim myślałem po prostu.. :)

Fuku
Posty: 975
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#6 Post autor: Fuku »

Tak, wroteczki. Takie połaczenie chyba jest jak najbardziej legal, ogólnie dla wszystkich okrągłych 1x1. W innych wypadkach to już trochę wciskanie na siłę (tak jak w tylnej części speedera). Co do tych akcesoriów, to jeszcze mi się przypomniało coś takiego:

ObrazekHeavy infantry mandalorian by Fuku Saku, on Flickr

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] 74-Z speederbike

#7 Post autor: Szygalew »

Kombinowałem z tymi "antenkami" kiedyś, ale nie wpadłem, żeby w tę akurat dziurkę (w elemencie pneumatycznym) je wcisnąć(jakkolwiek to brzmi :p)
Ale tak, połączeń nietypowych jest niezliczona ilość. Stąd chyba to budowanie tak kręci.. :)

Fuku
Posty: 975
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] 74-Z speederbike

#8 Post autor: Fuku »

Nietypowych połaczeń jest mnóstwo, ale najbardziej lubię te które wyglądają jakby były zaprojektowane właśnie po to żeby je połączyć (np czarna parówka i czarny "T" łącznik pneumatyczny, chyba moje ulubione)

Tutaj jeszcze taka scenka z lekko zmodyfikowaną (niestety na niekorzyść jesli chodzi o odwzorowanie) poprzednią wersją speedera wykonana przez @melnik.edits na Insta

https://www.instagram.com/p/CYRmyzAIRMh/

ODPOWIEDZ