[MOC] Posterunek na pustyni

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] Posterunek na pustyni

#1 Post autor: Rysiek »

Witam Drogich Forumowiczów!

Niewielka praca, którą popełniłem jakiś czas temu w klimatach castle. Jednak jest to nieco bardziej egzotyczne castle.
Prezentuję strażnicę gdzieś na pustynnych/kamiennych granicach pewnego królestwa.

Teren obserwuje trzech dzielnych wojaków. Na szczyt wieży można wejść po drabinie.
Konstrukcja jest modułowa. Zapraszam do oglądania oraz komentowania :)

ObrazekDesert Outpost by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekDesert Outpost by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekDesert Outpost by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekDesert Outpost by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekDesert Outpost by Ryszard Bosiak, on Flickr

ObrazekDesert Outpost by Ryszard Bosiak, on Flickr

Szygalew
VIP
Posty: 1584
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Posterunek na pustyni

#2 Post autor: Szygalew »

Podobnie jak mi w przypadku Punktu obserwacyjnego udało Ci się zrobić trochę za niską wieżę ;) Przynajmniej tak mi się wydaje. Sam nie wiem..
A tak to super, ładna, sympatyczna - tak jak wszystko co "szkicujesz":).
Ale pamiętaj, czekamy na real! :)

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Posterunek na pustyni

#3 Post autor: Rysiek »

Szygalew pisze: 2022-01-16, 22:26 Podobnie jak mi w przypadku Punktu obserwacyjnego udało Ci się zrobić trochę za niską wieżę ;) Przynajmniej tak mi się wydaje. Sam nie wiem..
A tak to super, ładna, sympatyczna - tak jak wszystko co "szkicujesz":).
Ale pamiętaj, czekamy na real! :)
Wielkie dzięki za uwagi :) Próbowałem z wyższą, ale tak trochę nie trzymała mi proporcji - wychodziła taka tyczka, a nie wieża :D
Tak wydaje mi się trochę bardziej jak minifig - nie za wysoki, ale za to dość szeroki :D

W realu to się przyznam, że coś składam, ale instrukcji. Jeszcze jeden woreczek i będzie gotowe.

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

Re: [MOC] Posterunek na pustyni

#4 Post autor: michallus »

Jak zobaczyłem zdjęcie, to od razu wiedziałem bez patrzenia na autora, że to Twoje dzieło Ryszardzie :) Świetna praca, jako zboczeniec od figurek jestem zachwycony żołnierzami, pięknie to poskładałeś. Moja jedyna uwaga to również, że wieża mogłaby być wyższa o parę bricków :)
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Posterunek na pustyni

#5 Post autor: Rysiek »

michallus pisze: 2022-01-21, 09:53 Jak zobaczyłem zdjęcie, to od razu wiedziałem bez patrzenia na autora, że to Twoje dzieło Ryszardzie :) Świetna praca, jako zboczeniec od figurek jestem zachwycony żołnierzami, pięknie to poskładałeś. Moja jedyna uwaga to również, że wieża mogłaby być wyższa o parę bricków :)
Wielkie dzięki :) Wiesz, nad tymi figurkami chwilę dość kombinowałem, ale jak już załapałem odpowiednią kolorystykę korpusów i oręża to poszło z górki :) Teraz też coś składam w tych klimatach, czas pokaże jak wyjdzie ;)

Co do wysokości to powtórzę swoją powyższą myśl - wydawała mi się za wysoka, a tak ma bardziej powiedzmy proporcje minifiga :D

Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

Re: [MOC] Posterunek na pustyni

#6 Post autor: --pg-- »

Rysiek pisze: 2022-01-17, 18:36 Próbowałem z wyższą, ale tak trochę nie trzymała mi proporcji - wychodziła taka tyczka, a nie wieża :D
Rysiek pisze: 2022-01-22, 21:39 Co do wysokości to powtórzę swoją powyższą myśl - wydawała mi się za wysoka, a tak ma bardziej powiedzmy proporcje minifiga :D
Faktycznie, gdyby ją wydłużyć o kilka studów w górę, wyglądałaby tyczkowato. Zamiast tego można by zrobić inny zabieg: dobudować górę rozszerzoną o jeden stud za pomocą slope inverted analogicznie do dołu, który też tak jest rozszerzony. Wtedy wieża stanie się wyższa, a wyobraźnia podpowiada mi, że tyczkowato nie będzie wyglądać. Kolorystykę wieży, ornament narożny i figurki dobrałeś naprawdę stylowo.

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Posterunek na pustyni

#7 Post autor: Rysiek »

--pg-- pisze: 2022-01-29, 16:51
Rysiek pisze: 2022-01-17, 18:36 Próbowałem z wyższą, ale tak trochę nie trzymała mi proporcji - wychodziła taka tyczka, a nie wieża :D
Rysiek pisze: 2022-01-22, 21:39 Co do wysokości to powtórzę swoją powyższą myśl - wydawała mi się za wysoka, a tak ma bardziej powiedzmy proporcje minifiga :D
Faktycznie, gdyby ją wydłużyć o kilka studów w górę, wyglądałaby tyczkowato. Zamiast tego można by zrobić inny zabieg: dobudować górę rozszerzoną o jeden stud za pomocą slope inverted analogicznie do dołu, który też tak jest rozszerzony. Wtedy wieża stanie się wyższa, a wyobraźnia podpowiada mi, że tyczkowato nie będzie wyglądać. Kolorystykę wieży, ornament narożny i figurki dobrałeś naprawdę stylowo.

I to jest dobre podejście, które w sumie też rozważałem :) Tylko tak sobie pomyślałem - zrobiłem już n wież które właśnie rozszerzają się u góry, chciałem zrobić jedną prostą. Przypomniały mi się wieże z pierwszej odsłony serii Twierdza - i jakoś to tak posklejałem jedno z drugim.

Z ozdobieniami się chwilę bawiłem, ale też jestem z tego bardzo zadowolony. Natomiast figurki dały mi pewne pole do manewru - właśnie skończyłem jeden z projektów w stylu tych figurek. To całkiem spory projekt, niedługo pojawi się pewnie na Instagramie, a nieco później również tu :)

ODPOWIEDZ