[MOC] Chevrolet Impala SS 1964

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet Impala SS 1964

#16 Post autor: JK »

Ten model bardzo mi się podoba jako całość. Pewnie można wnikać w detale zastanawiając się czy nie możnaby czegoś rozwiązać inaczej, lepiej. Pewnie zawsze można. Ale wiadomo, ze czasem drobna z pozoru zmiana w jakimś fragmencie, np. w drzwiach czy listwach, pociąga za sobą lawinę zmian, już niekoniecznie na lepsze. Więc w pewnym momencie trzeba sobie też powiedzieć "lepsze jest wrogiem dobrego". A w tym przypadku nawet "bardzo dobrego". Wierność oryginałowi to jedno, ale ten model przywodzi na myśli doskonale wykonany model-zabawkę, za którą w dzieciństwie oddałbym wiele. Podsumowując, naprawdę świetna robota!

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet Impala SS 1964

#17 Post autor: syzygy »

Bardzo dziękuję za miłe słowa :) Tak, masz całkowitą rację, jest tam dosyć ciasno miejscami, więc takie dylematy bywały. Ale trzeba dążyć do perfekcji, więc każde spostrzeżenie mile widziane - może następnym razem się uda coś inaczej rozwiązać :)

Aha, gdyby ktoś był ciekawy, czemu nie użyłem szyby z ECTO. Chciałem, miałem taki zamiar, właściwie byłem pewien, że to zrobię :) Wymiary na papierze pasowały idealnie - 6 x 14 x 4... ale ta szyba jest WSZĘDZIE źle opisana! 6 i 14 jest podane w studach, a 4.. w brickach. :) Więc nie pasowała, była za wysoka. A dwa pierwsze wymiary pasują, więc auto straciłoby przez to właściwe proporcje.
A druga sprawa, to musiałbym zrezygnować z drzwi, które lekko chowają się do wewnątrz - nastąpiłaby kolizja z tą właśnie szybą. I to jest przykład takiego dylematu - nawet, gdyby ta szyba pasowała, to musiałbym odpuścić drzwi tego rodzaju i miałby wyrwę z boku, tak jak El Camino (niebieski, ze stycznia) :)

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet Impala SS 1964

#18 Post autor: Szygalew »

syzygy pisze: 2022-04-11, 11:14 trzeba dążyć do perfekcji, więc każde spostrzeżenie mile widziane
Te słowa zachęciły mnie do poruszenia jednej kwestii, która normalnie żyć mi nie daje.. :p (to w sumie pierdoła, dlatego nie chciałem marudzić :))

Kierunkowskazy z przodu :). Te, które są wyglądają spoko. Nie robią żadnej krzywdy autu, ale jednak są inne niż na fotce oryginału. Tam są bowiem płaskie, a w Twoim aucie są okrągłe. Idealnie wyglądałaby tam po prostu płytka 1x1 trans - orange wmontowana na płasko w zderzak. Dodatkowo, wydaje mi się też, że dałoby się ją wmontować w ten zderzak nie zaburzając zbytnio linii tegoż zderzaka używając w jakiś pokrętny sposób jednego lub więcej bracket'ów 1x1 (ewentualnie tych nowych z dwoma studami w górę (lub w dół) na cieńszej części). A może i jeszcze jakieś inne elementy, nie wiem..
Ponadto, lepiej by było jak by ten kierunkowskaz był bliżej świateł.
Pozostaje oczywiście kwestia tego, czy znajdzie się tam miejsce na takie akrobacje. Zderzak wydaje się masywny, więc może miejsce można by wyzorgować, ale to tylko moje "oględziny zewnętrzne".
Tylko tyle chciałem pomarudzić ;).
Musiałem, przepraszam :) Ale i podkreślam - tak jak jest, też jest super.

p.s. Możliwe, że jak to ja, zagmatwałem opis, więc jeśli tak się faktycznie zdarzyło, to śmiało, proszę, napisz.

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet Impala SS 1964

#19 Post autor: syzygy »

Nie, wszystko jasne, wiem co chciałeś powiedzieć i w sumie masz rację :) Ale jakoś już nie chciałem tam więcej kombinować, choć może by to wyszło na lepsze... Dzięki za zwrócenie uwagi na ten szczegół! :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Chevrolet Impala SS 1964

#20 Post autor: legosamigos »

No ja też przyczepię się do mechanizmu drzwi. Wygląda na bardzo kruchy, jakby drzwi miały za chwilę odpaść. Poza tym bardzo miły dla oka MOC. A takie pytanie co to za element, te obramówki przednich reflektorów?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet Impala SS 1964

#21 Post autor: syzygy »

Tak, mogłoby to być solidniejsze, ale aż tak źle nie jest ;)
Reflektory są w takich błotnikach, jeden jest do góry nogami:
https://rebrickable.com/parts/28326/whe ... x-2-plate/

tomaq
Posty: 232
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet Impala SS 1964

#22 Post autor: tomaq »

Z nich jest zrobiony wlot do sprężarki w Mustang creator o ile dobrze pamiętam.. 😜

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

Re: [MOC] Chevrolet Impala SS 1964

#23 Post autor: TiTo & Anakin »

Model świetny teraz tylko ozdobić go w chromy :) mam takie pytanie czy w próbowałeś użyć chromowanych reflektorów z Black Cat-a ? Czy się poprostu nie mieszczą ?

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 523
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Chevrolet Impala SS 1964

#24 Post autor: syzygy »

Dzięki!
TiTo & Anakin pisze: 2022-06-19, 20:34 Model świetny teraz tylko ozdobić go w chromy :)
Droga zabawa - może kiedyś :)
TiTo & Anakin pisze: 2022-06-19, 20:34 mam takie pytanie czy w próbowałeś użyć chromowanych reflektorów z Black Cat-a ? Czy się poprostu nie mieszczą ?
One są 2x2 study, nie zmieszczą się :) Możliwe nawet, że coś kombinowałem z nimi, bo wprawdzie nie mam Black Cata, ale Blue Fury stoi na półce :)

ODPOWIEDZ