Co nowego w Karlgoro ?

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

Co nowego w Karlgoro ?

#1 Post autor: Nexus 7 »

Z przyjemnoscia donosze ze miasto sie rozwija. Populacja rosnie w zastraszajacym tempie. Najwiekszym problemem staly sie kwestie mieszkaniowe. Zacni obywatele Karlgoro uradzili koniecznosc wybudowania kamienicy. Oto efekty:
Widok od frontu
Z boku
Od tylu
I z drugiego boku
Jeszcze jedno ujecie

Szczesliwi mieszkancy natychmiast sie wprowadzili.
Wiecej w galerii.

Z resztek materialow budowlanych powstaje niewielki komisariat policji. Kolejnym problemem miasta bedzie zatrudnienie mieszkancow i zapewnienie im rozrywki. Zacni obywatele coraz czesciej wspominaja browar ...

pkowalcz

#2 Post autor: pkowalcz »

Fajna scenka z wprowadzaqniem. Ładne meble :)
A co do kamienicy... dobra jest. Ale chyba mogłaby wystawać na boki, bo teraz trochę dziwnie wygląda...

kris kelvin

#3 Post autor: kris kelvin »

Najlepsze są meble ;] No i ja bym robił w trochę innej kolorystyce, bo ta za bardzo przypomina stację - będzie dość monotonnie chyba.
I czekamy na więcej :)

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#4 Post autor: szarikm »

front jak z pocztówki :) kamienica :spoko:
Nexus 7 pisze:Kolejnym problemem miasta bedzie zatrudnienie mieszkancow i zapewnienie im rozrywki. Zacni obywatele coraz czesciej wspominaja browar ...
a gorzelnia ?? ;)

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2449021
tutaj mieszkańcy mieli ładny wycisk, targając tę toaletkę na górę :)

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#5 Post autor: smyk »

Kamienica bardzo ładna, podobają mi się proporcje, podoba mi się łączenie tudoru z cegłą (ach, te przeskoki między piętrami!)

Wydaje mi się, że w tak dużej kamienicy, powinien być więcej, niż jeden komin/wylot wentylacyjny. No i rynny by się przydały.

Czekamy na wesołe miasteczko z diabelskim młynem.

Awatar użytkownika
Lomero
Posty: 355
Rejestracja: 2004-10-14, 08:40
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Lomero

 

#6 Post autor: Lomero »

Ach, piękne :) Z każdym budynkiem jest coraz lepiej. Czasami tylko irytują te duże, białe, puste sciany.

Jest jakieś wnętrze?
Lomero

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#7 Post autor: Bricksley »

smyk pisze:podoba mi się łączenie tudoru z cegłą
A mnie takie łączenie przypomina raczej jakiś pensjonat niż kamienicę. A sam budynek w sobie jak i meble bardzo ładne.
Pozdrawiam :)

k1089
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-01, 19:11
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: k1089

 

#8 Post autor: k1089 »

Bajerancki, szczególnie ta podmurówka z plate'ów 1x2, piekielnie dużo roboty chyba.
Czy całośc jesy stylizowana na taką bawarską wioskę?

crises

#9 Post autor: crises »

Podoba mi się zróżnicowanie wysokości poszczególnych części budynku. Wieżyczka jest bardzo fajna. Świetny też jest dach, szczególnie na widoku z góry.
Mam natomiast parę pytań. Co znajduje się w "szarej" części domu? Jest tam mało okien, a te które są, wskazują bardziej na klatkę schodową, niż na pomieszczenia mieszkalne. Czyżby na parterze nie było żadnych pokoi? Druga rzecz to podmurówka. Jeżeli jest zrobiona z kamienia, to chyba szare bricki lepiej by pasowały? Podmurówki bardziej mi się kojarzą z większymi, "nie płaskimi" kamlotami.
Budynek przypomina mi zabudowę Bawarii, a tamtejsze w "rzeczywistości" mają na parapetach bardzo dużo kwiatów. Tutaj też kwiatki dodałyby sporo życia do gładkich ścian :-).

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

Moim zdaniem te czarne części powinny wszędzie wystawać poza obrys części murowanej. Możliwe że nie mam racji, nie widziałem nigdy takiego domu "na żywo", ale jak dla mnie wyglądało by to lepiej. Poza tym same ach i och.

P.S, budynek jest w stanie surowym czy posiada jakieś wnętrza?

Nexus 7

#11 Post autor: Nexus 7 »

Budynek wnetrza nie posiada. Model pochlonal tyle klockow ze nie dalem rady. A tu jeszcze zacni obywatele domagaja sie browaru!

Budowanie murow z platow 1 x 2 nie jest specjalnie meczace, to raczej dobra zabawa. Problem sie zaczyna jak w takim gotowym murze trzeba cos poprawic, co oznacza ze trzeba rozebrac z 500 klockow. Za trzecim razem moze szlag trafic :-)

Wyglada na to ze cala ulica bedzie utrzymana w tym stylu. Moze w browarze bedzie wyrazna przewaga ceglanego muru.

Mur z tej strony budynku kryje po lewej stronie klatke schodowa, stad male okienka w takim ulozeniu. Po prawej stronie nie ma okien na parterze, bo wychodzilyby prosto na dworcowe toalety, ktore beda zaraz za plotem. Z tej strony mur podtrzymuje balkon. Z kolei tutaj solidny mur pozwala na wyciagniecie w gore wiezyczki. Oprocz tego ozywia front budynku, ktory caly w tudorze wygladal tragicznie.

Kwiaty w oknach to doskonala mysl, popracuje nad tym.

Kominow bedzie wiecej, swieta racja.

Czarne czesci nie musza wystawac poza podmurowke. Na ogol wygladalo by to lepiej. W tym modelu planowanie zaczelo sie od gory. Wszelkie wymiary poziome podyktowane sa technika budowy ukosnych belek. (Swoja droga dzieki temu jedno skrzydlo domu ma nieparzysta szerokosc, co spowodowalo troche problemow przy konstrukcji dachu). Zaczynajac od tych wymiarow poszedlem w dol i troche szkoda mi bylo zmniejszyc obrys podmurowki, a gory nie mozna poszerzyc - kompromis oznaczal ze tylko jedna plaszczyzna muru pruskiego jest przesunieta wzgledem podmurowki.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#12 Post autor: pitrek02 »

Bardzo fajny domek, wiele szczegółów, ciekawe mebelki. Tak trzymać, nie podoba mi się tylko to, że jest za dużo białych powierzchni.
Dobrze by wyglądało jakbyś użył do budowy chodnika plate bez ,,kółeczek”.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2787
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#13 Post autor: Ciamek »

Śliczne. Chociaż wolałbym w wersji średniowiecznej - bez szklanych drzwi balkonowych.
Czy ukośne belki trzymają się konstrukcji? Mi wypadały... : o(
Ostatnio zmieniony 2007-04-18, 00:22 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#14 Post autor: Jantin »

Pytanie chyba retoryczne: Czy masz wszystkie domy zbudowane, czy tylko 1 na raz?
Zauważyłem, że dopiero z góry widać jak dużą jest ta konstrukcja.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#15 Post autor: martinbb »

Pięęęęękna kamienica :-) Gratuluje nie tylko dużej ilość plate'ów 1x2 ale także cierpliwości w ich układaniu i rozbieraniu :wink:
Jakie lata przedstawia ta kamienica? :-D
Czekam na reszte miasta :-)

Pozdrawiam
Inspired by NavySEALs

ODPOWIEDZ