[MOC] Dom jednorodzinny z garażem

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] Dom jednorodzinny z garażem

#1 Post autor: Mestari »

Prezentuję Wam model nowoczesnego domu jednorodzinnego z garażem.

Obrazek

Jest on luźno inspirowany kilkoma projektami domów, które można zobaczyć w okolicach Warszawy, ale domyślam się, że to może być dość popularny styl w całej Polsce.
Jak to zazwyczaj u mnie model jest wykończony także w środku, zachowana jest też komunikacja (schody :) ). Dorobiłem też odrobinę ogrodu, a w zasadzie podwyższoną grządkę, do tego drzewo i trochę kwiatów rozsianych po działce.

Te drzewo z prawej strony było moją pierwszą próbą wykorzystania listków branych z warszawskich ścianek w LBRach - na te jedno zeszło tak z 1/7 dużego kubka. Nie spodziewałem się, że to jest tak listkożerna sprawa...
Poniżej widać jeszcze, że drzewo służy do relaksu oponowego :) Widać też tu lepiej grządkę.

Obrazek

I jeszcze rzut na drugą stronę budynku:

Obrazek

Wracając jeszcze do garażu, a w zasadzie do jego "mieszkańca", do domku dorobiłem mały samochód, który akurat mieści się w niedużym garażu. To dobry moment na podziękowania dla Szygalewa, który przypomniał mi o klamkach :)

Obrazek

Obrazek


A teraz przejdźmy do wnętrza.
Zacznijmy od rzutu na cały parter z podwórkiem:

Obrazek

Od razu widać co i gdzie :)
Wchodzi się od razu do salonu, czy to z zewnątrz czy garażu. Z prawej strony drzwi wejściowych są schody na pierwsze piętro, pod nimi znajduje się aneks kuchenny, środek pełni rolę jadalni. Na przeciwko schodów para drzwi - z lewej do garażu, potem regał z książkami i z prawej toaleta. Przy aneksie kolejne drzwi prowadzące na tył posesji.

Obrazek

Obrazek


A teraz przechodzimy na pierwsze piętro, gdzie mamy coś na kształt drugiego salonu. Jest tu telewizor, sofa i konsola do gier :)

Obrazek

Za ścianą, strefy ciszy :) - sypialnia. Tam już standardowo łóżko, szafka nocna, szafa na ubrania i biurko. W świecie LEGO to i tak sporo... zazwyczaj na nic nie ma miejsca :)

Obrazek

Wszystkie zdjęcia można obejrzeć w niewielkiej galerii na moim Bricksafe.

Mam nadzieję, że się spodoba :)

Awatar użytkownika
SaperPL
Posty: 514
Rejestracja: 2020-01-30, 06:54
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: [MOC] Dom jednorodzinny z garażem

#2 Post autor: SaperPL »

Bardzo fajnie odwzorowałeś to co mi się nie podoba w architekturze takich domów-klocków. Świetne detale w środku i samochodzik też ma swój urok.

Szygalew
VIP
Posty: 1585
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Dom jednorodzinny z garażem

#3 Post autor: Szygalew »

Domek wyszedł naprawdę świetnie! Bryła jest zgrabna i bardzo ładnie zbudowana, fajnie zamontowane okna, nowocześnie jak na nowoczesny dom przystało. Kolory występujące na budynku bardzo ładnie dobrane. Otoczenie też niczego sobie, szczególnie kwiaty przy wejściu, drzewo i grządka mi się podobają. I jest kran z wodą na zewnątrz! (Co raczej zgapię :)). Tylko nie ma jak wody odkręcić, bo nie ma kurka.. :p (to oczywiście nieistotna pierdoła i żarcik po prostu :)).
Mestari pisze: 2022-06-08, 21:47 podziękowania dla Szygalewa, który przypomniał mi o klamkach :)
Czuję się zawstydzony :p

A co do samego samochodu, to cały czas mi się podoba, jest bardzo udany :)

A wnętrza to wisienka na torcie - są piękne! Szczególnie pierwsze piętro, na którym aż chciałoby się zamieszkać..

Brawo!

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Dom jednorodzinny z garażem

#4 Post autor: Mestari »

Dziękuję za komentarze :)
Kran też jest nowoczesny, więc powiedzmy że woda leci gdy czujnik zbliżeniowy rozpozna uprzednio zarejestrowane w systemie e-wiadro :)

Awatar użytkownika
Biedrus
VIP
Posty: 1409
Rejestracja: 2015-05-31, 17:41
Lokalizacja: Tarnów
brickshelf: biedrus

 

Re: [MOC] Dom jednorodzinny z garażem

#5 Post autor: Biedrus »

Bardzo fajnie wyszło. Uwagę przyciągają świetnie wykonane środki. Podobają mi się też te niestandardowe okna.
Udana praca. Gratuluje :)

wielkamucha
Posty: 798
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Dom jednorodzinny z garażem

#6 Post autor: wielkamucha »

Fajny ten domek. Taki akurat do zamieszkania, jakby się było ludzikiem :) ...

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Dom jednorodzinny z garażem

#7 Post autor: eric trax »

Pierwsze zdjęcie jak z jakiegoś katalogu :D Witrynka z książkami i łóżko jest super!
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Dom jednorodzinny z garażem

#8 Post autor: Fuku »

Bardzo podoba mi się ten domek, jest dość prosty ale w pozytywnym sensie, jest ładny, stonowany i estetyczny. Kojarzy mi się z domkami z modelarksich makiet kolejowych. Autko też na plus, fajnie że jest w skali minifig, bo BHs popłynął w tym temacie ;p

ODPOWIEDZ