[MOC] Amerykańska ciężarówka z naczepą dolno zsypową

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

[MOC] Amerykańska ciężarówka z naczepą dolno zsypową

#1 Post autor: Damjan97 »

Witam.
Prezentuję kolejny MOC, a właściwie połączenie modelu alternatywnego z mocem. Zestaw ciężarówki z naczepą dolno zsypową (nie jestem pewny jak po polsku nazywa się taki typ naczepy wiec na potrzeby tego posta bedę ją tak nazywać).

Obrazek

Obrazek

Ciągnik to nic innego jak model alternatywny dla zestawu 42128 uzupełniony o elementy PF. Przednia cześć pojazdu do długości kominów (pomijając ramę) to w sumie ta samo konstrukcja co w oryginalnym modelu LEGO. Reszta ciągnika to już moja konstrukcja.
Model napędzany jest silnikiem L a za skręt przedniej osi odpowiada Servo. BatteryBox i wieża IR znajdują sie w tylnej części kabiny.
Siodłem operuje się manulanie i jest na takiej samej wysokości jak w zestawie Mack od Lego, dzięki temu można podpiąć różne naczepy.

Wymiary:
-Długość: 40cm
-Szerokość: 13cm
-Wysokość: 18,5cm

Obrazek

Obrazek

Naczepa jest już moją konstrukcją. Jest to naczepa typu dolno zsypowego.
Tak jak już pisałem wyżej nie jestem pewny czy to tak nazywa się po polsku, ale po angielsku jest to typ Bottom albo Belly dump.
Naczepa posiada w zasadzie dwie funkcje czyli opuszane podpory za pomocą silnika M oraz otwierane dolne wrota za pomocą Lki.
mechanizm otwierania opiera się w sumie na jednej głównej przekładni ślimakowej oraz po dwa koła zębate na każdą stronę.
Budując ją wzorowałem się na kilku naczepach ale nie na żadnym konkretnym modelu.
Ale chyba najbliżej jej do tej
Na zdjęciu jest akurat 3 osiowa.

Oczywiście aby wszystkie funkcje działały w naczepie należy wieże IR podpiąć pod ciężarówkę, bo naczepa nie posiada własnego zasilania.

Wymiary:
-Długość: 54,5cm
-Szerokość: 12cm
-Wysokość: 14,5cm

Obrazek

Długość całego zestawu to 84cm.
Obrazek
Obrazek

To wszystko z mojej strony, czekam na Wasze komentarze :)

INSTRUKCJA:
https://rebrickable.com/mocs/MOC-104591 ... k/#details

https://rebrickable.com/mocs/MOC-117779 ... r/#details

Galeria:

https://bricksafe.com/pages/damianPLE/a ... mp-trailer

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

Re: [MOC] Amerykańska ciężarówka z naczepą dolno zsypową

#2 Post autor: legosamigos »

Uwielbiam amerykańskie wozy, a Twój MOC uświadamia mnie, że zakup holownika to był dobry strzał. Oczywiście masz ode mnie "like" na YT :) Czy będziesz robił instrukcję do naczepy?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Damjan97
Posty: 216
Rejestracja: 2015-07-13, 19:32
Lokalizacja: Mikołów
brickshelf: damianple

 

Re: [MOC] Amerykańska ciężarówka z naczepą dolno zsypową

#3 Post autor: Damjan97 »

legosamigos pisze: 2022-07-25, 09:30 Czy będziesz robił instrukcję do naczepy?
Wszystkie linki są w poście

SAMOLOT
VIP
Posty: 437
Rejestracja: 2014-09-30, 17:39
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Samolot
Kontakt:

 

Re: [MOC] Amerykańska ciężarówka z naczepą dolno zsypową

#4 Post autor: SAMOLOT »

Bardzo zgrabnie to wyszło. Swoją drogą ciekawe, kiedy Lego wpadnie na pomysł aby sprzedawać w jednej skali ciągniki siodłowe i naczepy alternatywne do nich w osobnych pudełkach.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Amerykańska ciężarówka z naczepą dolno zsypową

#5 Post autor: eric trax »

Muszę powiedzieć, że to mój ulbiony typ naczepy. Trochę kuleje kształt zbiornika ale rozumiem, że priorytetem była uproszczona forma pod kątem instrukcji. Może to kwestia kolorów ale zastrzały ramy do zbiornika wydają się być zbyt masywne. Nie wiem czy nie lepiej było pójść w axle i connectory. Całość jednak ma bardzo dobre proporcje i super wygląda z ciągnikiem.

To za co muszę zganić to kurz na modelu. Przed prezentacją zwłaszcza kiedy chcesz sprzedawać instrukcje powinieneś to przelecieć pędzelkiem.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ