[MOC] You can't win, Darth

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

[MOC] You can't win, Darth

#1 Post autor: Falcrum »

Obrazek

Coraz mniej mamy na forum konstrukcji z Gwiezdnych Wojen, zatem postanowiłem to zmienić :)

Diorama jest pierwszym MOCem z serii pięciu jakie zamierzam zaprezentować na forum w niedługim czasie, zainspirowany i doedukowany wieloma wspaniałymi modelami z Pszczyny. Prace (wszystkie oczekujące jedynie ostatecznych poprawek) będą stopniowo zwiększać swój rozmiar oraz stopień klockowego zaawansowania - ta zatem jest najmniejsza i najprostsza.

O konstrukcji
Scena przedstawia ostatni pojedynek pomiędzy Benem Kenobim a Darthem Vaderem, który możemy zobaczyć w Nowej Nadziei, która miała premierę w 1977 roku jako po prostu "Star Wars".
Na wypadek jakby ktoś zapomniał jak wyglądała walka tutaj jest 2-minutowy klip z filmu (a jest to pierwszy pojedynek na miecze świetlne w historii kina!):
https://www.youtube.com/watch?v=8kpHK4YIwY4

Krótko o samych klockach: ściana jest repliką faktycznej makiety Gwiazdy Śmierci użytej na planie, a figurki starałem się ułożyć w pozycję najlepiej oddającą gardę obydwu szermierzy (Vader wysuwa klingę przed siebie, pod kątem, a Ben trzyma broń w defensywie).

Obrazek

Obrazek

Na koniec ponarzekam :D
Po pięciu latach leżenia w torebkach, po prawej stronie mamy LEGOwe latarki z wyczerpaną baterią, a po lewej ostatnie 4 działające użyte do oświetlenia MOCa. Nie wiem czy to wina baterii, czy może plastiku włożonym w klocek mającym izolować elektronikę od zasilania (w końcu idealny izolator nie istnieje, a plastikowa wkładka jest cienka).

Obrazek
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] You can't win, Darth

#2 Post autor: mw »

Moja tematyka więc łapka w górę :) scenka nawet spoko, fajnie zbudowana ściana, Co do latarek to też zauważyłem to zjawisko rozładowywania się ich po latach.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] You can't win, Darth

#3 Post autor: Falcrum »

Dzięki za komentarz Michał, przy takim zainteresowaniu Gwiezdnymi Wojnami na forum jedno zdanie jest warte tyle co cały artykuł na temat pracy.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] You can't win, Darth

#4 Post autor: MarcinMK »

Scena legenda. Mocyk fajny i zgrabny. Dla mnie ciut za ciemny, ale ja już stary jestem...może dlatego.

Fuku
Posty: 975
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] You can't win, Darth

#5 Post autor: Fuku »

Falcrum pisze: 2022-09-08, 20:08 Dzięki za komentarz Michał, przy takim zainteresowaniu Gwiezdnymi Wojnami na forum jedno zdanie jest warte tyle co cały artykuł na temat pracy.
Myslę, że na ZT byś miał lepszy odzew, widziałem na wystawie w Radomiu że jest tam teraz duża grupa nowych budowniczych - "SW scenkowców" jak ja to nazywam. Weź też pod uwagę że trafiają się ciekawe MOCe które nie dostają ządnego komentarza, więc nie jest tak źle ;P
Mocyk ładny, jak najbardziej na plus, choć nic nadzwyczajnego jak na Ciebie, odbieram go jako taką rozgrzewkę przed czymś większym, tak jak pisałeś. Niewątpliwie ciekawym aspektem jest ułożenie ramion Obi-Wana jak i customowy miecz.
Jedynie nie do końca rozumiem użycie świecących bricków, one są gdzieś z tyłu i się przebijają czy oświetlają od przodu? Czekam na kolejne prace

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 594
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] You can't win, Darth

#6 Post autor: Skylark90 »

+1 do zainteresownia SW na forum :P na wakacjach byłem, więc dopiero teraz piszę. A pracka spoko, musze sobie przypomnieć początek Nowej Nadziei, żeby dobrze spojrzeć na tę scenę. Jedyne co mnie boli to ta wyrwana rączka, ale wiem, tak się buduje z systemu, dopuszczalne etc. :P więc się nie czepiam. Na pewno ciekawe. Oświetlenie bym poprawił, może pokombinuj jeszcze z nim, jeśli projekt nie został od razu przemielony na żyletki?

ODPOWIEDZ