[MOC] Panzerkampfwagen 38(t)

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

[MOC] Panzerkampfwagen 38(t)

#1 Post autor: Jakeof »

Obrazek

Panzerkampfwagen 38(t) to niemiecki czołg lekki, skonstruowany na bazie czechosłowackiego czołgu LT vz. 38. Pojazd był produkowany w latach 1939-1942. Główne uzbrojenie czołgu stanowiła armata 37 MM KwK 38(t) L/47. W sumie wyprodukowano 1414 pojazdów dla niemieckiej armii.

Chciałem zbudować coś w miarę małego i coś co nie pochłonie dużej ilości klocków. Zawsze podobał mi się ten czołg, i z tego co przeglądałem w sieci, nie ma ich zbyt wiele zbudowanych z klocków, więc postanowiłem spróbować zbudować swojego. Jest to jeden z niewielu niemieckich pojazdów pancernych, który był w rzeczywistości ciemnoszary, więc nie było też problemu z dobieraniem kolorów czy kamuflażu :)

Największym wyzwaniem dla mnie były pochyłe błotniki, ale jestem zadowolony z rezultatu. Jestem też zadowolony z tego w jaki sposób udało mi się zbudować właz/wieżyczkę dowódcy, ponieważ można włożyć do niej całą figurkę dowódcy. Właz nie jest zamykany, zbudowałem go w sposób czysto wystawowy, tj. ma po prostu być otwarty i ładnie wyglądać.

Jeżeli chodzi o funkcje, to gąsienice się ruszają więc można jeździć czołgiem, wieżyczka się obraca.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Przygotowałem też film, jest to moje pierwsze podejście do filmowania modeli więc jakość nie jest powalająca, ale mam nadzieję że czołg jest w miarę widoczny. ;)


Galeria Brickshelf

Galeria Flickr

To wszystko, dajcie znać co myślicie ;)

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Panzerkampfwagen 38(t)

#2 Post autor: Falcrum »

Jak dla mnie wspaniały, ale czekamy aż dmac się wypowie :P

Według mnie produkcja bardzo wysokiej klasy, wszystkie elementy wyglądają w niej naturalnie, nie ma żadnych luk, bryła modelu jest bardzo spójna - gratulacje!
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 347
Rejestracja: 2019-10-18, 13:15
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Panzerkampfwagen 38(t)

#3 Post autor: Rysiek »

Próbowałem się zabrać za budowanie czołgu (w Studio), ale zawsze miałem z tym problem.
Praca bardzo ładna, wielkość jest super, taki w sam raz na biurko przy pracy :D

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [MOC] Panzerkampfwagen 38(t)

#4 Post autor: ImpreSariO »

Świetnie że udało ci się w tej skali zachować mobilność/bawialność. Nie jest to łatwe do osiągnięcia. Błotniki niby proste a jednak dają bardzo dobry efekt a łączenie z pojedynczym clipem praktycznie nie rzuca się w oczy.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC] Panzerkampfwagen 38(t)

#5 Post autor: dmac »

Falcrum pisze: 2022-09-21, 17:50 Jak dla mnie wspaniały, ale czekamy aż dmac się wypowie :P
A dmac zaspał niczym wiadomy prezes w ławie poselskiej, za co najmocniej przeprasza.

Dla mnie też jest to bardzo piękny model. W pierwszej chwili odruchowo chciałem się przyczepić, że taki malutki, a koła ma wielkie jak Pantera w skali minifig, ale się dokształciłem i już się nie mogę przyczepić, cholerka ;).
Detali jest akurat tyle, ile da się upchnąć w takim drobiazgu. Dziwnie jest pisać "słodziak" o czołgu wrogiej nam niegdyś armii, więc napiszę "słodziak" wyłącznie o Twoim modelu tegoż czołgu :). Fajnie, że jeździ, chociaż absolutnie nikt nie miałby prawa narzekać, gdyby coś tak niedużego miało koła zamocowane na sztywno w imię wierności innych szczegółów. To samo dotyczy włazu.
Krótko mówiąc: brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ