[MOC] The Mandalorian - The Child

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

[MOC] The Mandalorian - The Child

#1 Post autor: Falcrum »

Przyszedł czas na czwartą konstrukcję z serii pięciu jakie zaplanowałem opublikować na forum w najbliższym czasie - diorama z pierwszego odcinka serialu The Mandalorian.

ObrazekMain by Jakub Grochowski, on Flickr

Scena przedstawia pierwsze spotkanie tytułowego łowcy nagród z Grogu, ówcześnie nazywanym po prostu Dzieckiem. Mimo że inspirowałem się kadrami z serialu, większość wnętrza jest moją wesołą twórczością - wnętrze jest upchane typowymi dla Tatooine rupieciami czy innym złomem.

Obrazek

Konstrukcja najlepiej powinna być oglądana z poziomu minifigurki - w ten sposób można ujrzeć sztuczną, klockową perspektywę widoczną na zdjęciach.

Obrazek Obrazek

Zapraszam do komentowania.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

Re: [MOC] The Mandalorian - The Child

#2 Post autor: Ciamek »

Niestety nie oglądałem (jeszcze?) serialu.
Więc się chętnie wypowiem ; o)

Bardzo fajne pierwsze ujęcie, ale szkoda, że się ostrość na Yodzie nie ustawiła : o(
Ostanie ujęcie również dobrze wygląda z tą perspektywą.
Zdrufko, Ciamek

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] The Mandalorian - The Child

#3 Post autor: Fuku »

Świetnie Ci to wyszło i zdjecia też są dobre i jeszcze wisienka na torcie - wymuszona perspektywa, wyszła bardzo natruranle. Ciemnoniebieski detal przykuwa wzrok. Fajnie jakby "kołyska" była biała, lepiej by kontrastowała

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] The Mandalorian - The Child

#4 Post autor: Falcrum »

Ciamek pisze: 2022-10-02, 20:10 Bardzo fajne pierwsze ujęcie, ale szkoda, że się ostrość na Yodzie nie ustawiła : o(
Aj, cholibka, nawet nie zauważyłem, za blisko aparat trzymałem, mogłem zrobić zbliżenie zoomem.
Fuku pisze: 2022-10-03, 01:49 Fajnie jakby "kołyska" była biała, lepiej by kontrastowała
Z ciekawości wygooglowałem zdjęcia kołyski i na połowie jest biała, a na połowie jasnoszara (lub srebrna) :) Nie zdziwiłbym się gdyby twórcy mieli 2 lub 3 modele które by sprytnie podmieniali żeby regulować nastrój sceny.
Ale bez dwóch zdań biały pasowałby lepiej.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

mw
VIP
Posty: 729
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] The Mandalorian - The Child

#5 Post autor: mw »

No powiem tobie że jedna z lepszych scenek tej serii - pięknie , z tych nowych seriali ta jest zdecydowanie najlepsza. Uwielbiam tego bobasa :) . Co do twojej interpretacji tej scenki to wyszła super a juz ta fotka z panoramą miasta w tle mega.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] The Mandalorian - The Child

#6 Post autor: Falcrum »

Cieszę się, że się podoba, nie jest to często uwieczniany w klockach moment, mimo że zdecydowanie na to zasługuje.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] The Mandalorian - The Child

#7 Post autor: eric trax »

Falcrum pisze: 2022-10-05, 13:46 Cieszę się, że się podoba, nie jest to często uwieczniany w klockach moment, mimo że zdecydowanie na to zasługuje.
Ja chyba pierwszy raz widzę tą scenę zbudowaną z LEGO. Sceneria przygotowana na najwyższym poziomie jednak jest jedna rzecz, która wiele odbiera tej pracy. Pamiętam scenę z serialu. Tam ogromną część klimatu tej sceny zrobiło oświetlenie w zasadzie punktowo skierowane na naszych bohaterów. Reszta była skąpana w półmroku. Wiem, że to odbiera możliwość pokazania całej scenerii jednak próbowałbym główne zdjęcie zaimprowizować w ten sposób:

Obrazek
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] The Mandalorian - The Child

#8 Post autor: Falcrum »

Ja nie wiem, ericu, czy Ty usiadłeś przed tym komputerem i jakiegoś alleluja oświecenia doznałeś, ale to naprawdę celny komentarz, a nawet celniejszy niż Ci się wydaje, lecz o tym za miesiąc :)

Faktycznie pod względem prezentacji trochę lipa wyszła, gama kolorów zupełnie nie ta, a klimatu przywołanego zdjęcia brak, tutaj jedynie mogę powiedzieć, że obiecuję poprawę.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

ODPOWIEDZ