[MOC] AT-ST

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] AT-ST

#16 Post autor: Falcrum »

Biorę krytykę na klatę i w pełni się z nią zgadzam, ale nie oznacza to, że potrafie owe kwestie naprawić.

O nogach już napisałem, może kiedyś się za nie znowu zabiorę, ale nieprędko.

Wieżyczki to trudny temat. Element z nowego łazika jest za mały (4 study średnicy zamiast pięciu), a szkoda bo kształt ma idealny, talerz ze Scala, natomiast, jest dosyć gruby, i to mi się w nim nie podobało. Szkoda, że nie istnieje standardowy talerz 5x5, bo ponownie, sprawdziłby się świetnie. Ale krytykę w pełni rozumiem, bo rzeczywiście tutaj model i oryginał się odrobinę rozjechały.

Jak patrzę na "szczękę" to faktycznie przerośnięta mi wyszła, ale kłóciłbym się czy o całego studa, czy tylko pół. Rzeczywiście jednak element ten nie powinien zachodzić dalej niż na 3/5 stacji z wyrzutnią rakiet.

Dziękuję za komentarz, jestem bardzo zadowolony że otrzymałem opinie od dwóch najbardziej doświadczonych modelarzy SW na forum (wszystkim nie-gwiezdnowojennym budowniczym dziękuję wcale nie mniej :) ).
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 134
Rejestracja: 2012-05-07, 09:21
Lokalizacja: Osięciny
brickshelf: Jakeof

 

Re: [MOC] AT-ST

#17 Post autor: Jakeof »

Nie znam się na budowaniu Star Wars, więc w kwestii proporcji itp nie będę się wypowiadał, napiszę więc tylko że to po prostu bardzo dobry model. Na uwagę zasługuje mnóstwo ciekawych rozwiązań, co pokazuje że spędziłeś nad nim sporo czasu, i skupiałeś się na każdym detalu. Brawo ;)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] AT-ST

#18 Post autor: eric trax »

Nie wiem co ze mną nie tak ale w ogóle nie zwróciłem uwagi na "zbyt grube nogi". Nie wiem czy dało by się je sansownie zbudować tak aby były mniej masywne i uniosły cały model.

To, na co od razu zwróciłem uwagę, kiedy wkleiłeś zdjęcia porównawcze, to cała tylna cześć wieżyczki za karabinami. Wcześniej nikt na to nie zwrócił uwagi (chyba). Dla mnie ma po prostu zły kształt. Widać, że poszedłeś w swój pomysł na tą część wieżyczki do końca ale wygląda to jak ślepa uliczka. Sam tak czasem mam kiedy się uprę na coś co już zbudowałem. Tutaj ewidentnie kształt z profilu różni się od oryginału. Zadkładam, że zostawiłeś sobie opcję aby za jakiś czas wrócić do tego modelu i zrobić go jeszcze lepiej. W zasadzie to jedyna rzecz którą zrobiłbym od nowa, bo cała reszta jest super.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] AT-ST

#19 Post autor: Falcrum »

Dziękuję, Jakeof.
eric trax pisze: 2022-10-15, 22:30 Widać, że poszedłeś w swój pomysł na tą część wieżyczki do końca ale wygląda to jak ślepa uliczka. Sam tak czasem mam kiedy się uprę na coś co już zbudowałem. Tutaj ewidentnie kształt z profilu różni się od oryginału. Zadkładam, że zostawiłeś sobie opcję aby za jakiś czas wrócić do tego modelu i zrobić go jeszcze lepiej. W zasadzie to jedyna rzecz którą zrobiłbym od nowa, bo cała reszta jest super.
A więc jednak ktoś zauważył. Damn.

Przyznam, że jak wkleiłem zdjęcia porównawcze to trochę szczena mi opadła, bo zobaczyłem to samo co Ty, a wieżyczka była budowana zgodnie z blueprintem. Wracam do budowli po 6-ciu miesiącach i nagle okazuje się że jednak wieżyczka i blueprint się nie pokrywają :D

Nie mam pojęcia, jak do tego doszło, może przez przypadek podczas budowy wieżyczki kliknąłem w złą grafikę i budowałem według czegoś takiego (AT-ST z Hoth, z 1980, podczas gdy moja wersja pochodzi z filmu z 1983)?

Obrazek

Ponownie, bardzo celny komentarz.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

ODPOWIEDZ