[MOC] Scarif 2.0

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

[MOC] Scarif 2.0

#1 Post autor: Falcrum »

ObrazekScarif by Jakub Grochowski, on Flickr

Po czterech latach od publikacji mojej pierwszej edycji Scarif postanowiłem odświeżyć tę powoli zbierającą kurz dioramę by przywrócić jej choć odrobinę blasku jaką (sądzę że) miała na początku. W porównaniu do oryginalnego MOCa postanowiłem dobudować całą szesnastkę.

ObrazekRickroll by Jakub Grochowski, on Flickr

Obrazek

A więc tak. W szczególności w angielskiej części internetu istnieje żart, nazywanym rickroll, o którym Wikipedia pisze następująco:
"Rickrollowanie, albo Rickroll, jest internetowym memem polegającym na nieoczekiwanym pojawieniu teledysku "Never Gonna Give You Up" z 1987 roku, wykonanego przez brytyjskiego piosenkarza Ricka Astleya. Klip ten ma ponad 1 miliard wyświetleń na YouTube. Mem jest typem przynęty, z reguły zakamuflowanej jako link wiodący do wyżej wymienionego wideo. Kiedy ofiara klika na pozornie niewinny link, strona z wideo wyskakuje zamiast oczekiwanej treści i klikający jest w ten sposób zrickrollowany. Za mem uznawane są również słowa piosenki, lub próba jej zaśpiewania w nieoczekiwanych momentach. Rick Astley również został wielokrotnie zrickrollowany."
Tym samym, drodzy czytający, zostaliście właśnie zrickrollowani :P

A oto i obrazek który gościł na naszych monitorach miliard razy (i na którym się luźno wzorowałem):

Obrazek

Sama piosenka jest naprawdę przyzwoita, a Astley miał iście fantastyczne brzmienie głosu (link: https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ).

Sama "praca" to oczywiście żadne dzieło, kilka krzywo poukładanych tile'i na niebieskich klockach i z figurką na pierwszym planie, sklecona w 10 minut. Taka moja krótka przerwa od poważnych konstrukcji. Mam również nadzieję, że zostanie odebrana jako forma żartu czy zabawy, a jeśli ktoś o rickrollu wcześniej nie słyszał to może się czuć lepiej zaznajomiony z kulturą internetową.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: [MOC] Scarif 2.0

#2 Post autor: Kirysowaty »

Astley ani trochę niepodobny.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Scarif 2.0

#3 Post autor: Falcrum »

"To jest Rick na miarę naszych możliwości"

Niestety w Odległej Galaktyce (prawie) nie nosi się garniturów, więc lepszego torsu nie miałem, ale kto ma rozpoznać rudego chłopa w marynarce na jasnoniebieskim tle ten go rozpozna, z muchą czy bez :P
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Scarif 2.0

#4 Post autor: Szygalew »

Fajnie zbudowane schody. "Klucz" stanowiący podstawę stopni bardzo ciekawie wygląda.
Przyjemne maleństwo :).

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Scarif 2.0

#5 Post autor: Falcrum »

Szygalew pisze: 2022-12-10, 22:34 Fajnie zbudowane schody. "Klucz" stanowiący podstawę stopni bardzo ciekawie wygląda.
Przyjemne maleństwo :).
Dzięki, chociaż jako że Scarif, czyli planetę z pierwszego zdjęcia budowałem 4 lata temu, to makieta nie spełnia moich dzisiejszych standardów i w obecnej postaci nadawała się tylko jako przynęta do żartu. Ale obiecuję zbudować ją od nowa i zawrzeć w niej te schody :D
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

ODPOWIEDZ