[MOC] Warhammer - Terrorgheist

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

[MOC] Warhammer - Terrorgheist

#1 Post autor: Jaskier »

Hej!
Kolejna z moich prac inspirowanych Warhammerem, tym razem jest to stwór z frakcji Vampire Counts.

Obrazek

Ten nietoperzo-smok zombie służy jako latający wierzchowiec i moim zdaniem jest jedną z ciekawszych jednostek w armii wampirów.
Żeby go zbudować, specjalnie kupiłem dwa lata temu kościanego smoka z Ninjago, jego skrzydła okazały się pasować naprawdę dobrze. Budowa modelu poszła dosyć szybko, po początkowych zmaganiach z pyskiem nastąpił przełom i cała reszta zajęła tylko półtora dnia.
Zgłosiłem go do CCC do kategorii Fantasy Creature, więc trzymajcie kciuki.

Obrazek Obrazek

Mam nadzieję, że model się podoba, zapraszam do komentowania. :)

Fuku
Posty: 974
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Warhammer - Terrorgheist

#2 Post autor: Fuku »

Wygląda naturalnie i od razu się kojarzy ze smokiem i nietoperzem, dobra robota z tym pyskiem. Do samego modelu nie można się przyczepić, wyszedł świetnie, ale tym razem mam wrażenie, że to tło jest niekorzystne i budowla mi się z nim jakby nieco zlewa, nie przykuwa wzroku, jakiś inny kolor mógłby lepiej się sprawdzić

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 607
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Warhammer - Terrorgheist

#3 Post autor: Falcrum »

Fuku pisze: 2023-01-04, 13:56 Do samego modelu nie można się przyczepić
Potrzymaj mi piwo :)

Brakuje mi tutaj obrazków porównawczych, jako ktoś zupełnie niezaznajomiony z Warhammerem ciężko mi pracę skomentować. Głowa zdecydowanie przypomina nietoperza, a całość bez wątpienia jest smokiem, lecz nie odkryłem tymi stwierdzeniami Ameryki - czekam na zdjęcia oryginału.

No i szkoda, że fotki tylko od przodu, chciałbym zobaczyć jak to wygląda z boku, z góry czy chociażby z tyłu. Tło mi nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie, dopełnia pracę.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Jaskier
Posty: 291
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: [MOC] Warhammer - Terrorgheist

#4 Post autor: Jaskier »

Myślę, że najmocniej bazowalem na tej gracife z Total Wara:

Obrazek

A pod tym linkiem można sobie podejrzeć wersję figurkową na stronie Games Workshop.

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 588
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Warhammer - Terrorgheist

#5 Post autor: Skylark90 »

Genialna figurka i genialne odwzorowanie! Bardzo mi się podoba! Najbardziej głowa - świetnie robi robotę. No i wampirt super, miecz Gryfindora i peleryna Dr Strange'a w punkt :)

ODPOWIEDZ