[MOC] Micro Republic vs Separatist 4th

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 975
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Micro Republic vs Separatist 4th

#1 Post autor: Fuku »

Hej, przedstawiam jeszcze jedną, czwartą już (i prawdppodobnie ostatnią) partię starwarsowych modeli z okresu ~Wojen Klonów dla Brickvaulta w mikroskali.
Poprzednie: | 1 |, | 2 |, | 3 |
wszystkie pojazdy są w tej samej skali, około 1:250. W 4-tej fali znalazły się:
- AT-AP - pojazd kroczący Republiki znany z 3 części GW
- AV-7 cannon - mobilne działo Republiki
- Defoliator tank - testowa superbroń, zmodyfikowany podstawowy czołg Separatystów
- J-1 proton cannon - mobilne działo separatystów
- Naboo N-1 - dobrze znany myśliwiec z Naboo
- Nantex-class starfighter - myśliwiec Genoosian
- Saber-class tank - podstawowy czołg sił Republiki
- Soulless One - osobisty myśliwiec generała Grievousa, przerobiony myśliwiec Belbullab-22
- Theta-class shuttle - prom, na którym odbyła się transformacja Vadera
- Wookie catamaran - z bitwy na Kashyyk
- Sheathipede shuttle - 2 warianty, Federacji Handlowej i automatyczny Separatystów
- Rogue-class starfighter - myśliwiec Magna Guardów zaadaptowany myśliwiec Porax-38 z Utapau

Filmik:
Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Album: https://flic.kr/s/aHsmLFUs6t

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: [MOC] Micro Republic vs Separatist 4th

#2 Post autor: Kirysowaty »

Wszystkie są genialne, chyba nie ma takiego, który by mi się nie podobał. Mam tylko zastrzeżenie co do opisu:
Fuku pisze:- Theta-class shuttle - prom, na którym odbyła się transformacja Vadera
Transformacja Vadera odbyła się w Centrum Rekonstrukcji Chirurgicznej im. Imperatora Palpatine'a na Coruscant. Na promie to on sobie tylko w kapsule medycznej leżał. To LEGO w zestawie 8096 dodało od siebie funkcję transformacji.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Micro Republic vs Separatist 4th

#3 Post autor: Falcrum »

Fuku pisze:- Theta-class shuttle - prom, na którym odbyła się transformacja Vadera
Uhu, i już ocena w dół :P

Nigdy nie myślałem, że kilka pięciocentymetrowych konstrukcji w mikroskali spowoduje u mnie opad szczęki. Za wyjątkiem myśliwca Geonozjan, który nie był łatwym tematem do odwzorowania, oraz statkiem Grievousa, który wręcz przeciwnie, każdy model to małe dzieło sztuki. To niewyobrażalne ile charakteru tych statków udało Ci się zawrzeć w tak ograniczającym formacie. Jest to właściwie podręcznik do budowania w mikroskali. Zasłużyłeś na rundę owacji na stojąco - brawo!
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Maks
Posty: 155
Rejestracja: 2014-02-19, 09:57
Lokalizacja: Gniezno
brickshelf: MaksM

 

Re: [MOC] Micro Republic vs Separatist 4th

#4 Post autor: Maks »

O ile gwiezdne wojny to zdecydowanie nie moja broszka, to bardzo lubię oglądać Twoje mikro kolekcje. Myślę, że to bardzo dobry test na klockową inteligencję, kiedy trzeba za pomocą tak niewielu elementów oddać kształty pierwowzorów. Kreatywność ich wykorzystanie powoduje u mnie mały niepokój, o istnieniu ilu stosunkowo nowych elementów nie wiem albo zapomniałem, i dlaczego jeszcze nie używam ich w podobnie gamechangerowy sposób co Ty! :D

Prom separatystów jest w light nougat czy tan? bo ze zdjęcia można mieć wątpliwości.

Fuku
Posty: 975
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Micro Republic vs Separatist 4th

#5 Post autor: Fuku »

Dzięki za pozytywny odzew :)
Budowanie w mikroskali daje naprawdę dużo satysfakcji, jest z jednej strony trudniejsze, a z drugiej łatwiejsze niż budowanie w większej skali. Trzeba się dobrze orientować w dostępnych elementach ale jak już się znajdzie odpowiedni, to można nim oddać charakter całego modeliku. Dodam też, że to nie jest 100% możliwości, bo mimo że staram się o jak najwierniejsze odwzorowanie, bardzo często muszę rezygnować z użycia konkretnego elementu ze względu na jego cenę/dostępność
Kirysowaty pisze: 2023-02-16, 18:49 Transformacja Vadera odbyła się w Centrum Rekonstrukcji Chirurgicznej im. Imperatora Palpatine'a na Coruscant. Na promie to on sobie tylko w kapsule medycznej leżał. To LEGO w zestawie 8096 dodało od siebie funkcję transformacji.
Mój błąd, muszę sobie odświeżyć filmy, bo po nowej Trylogii mój entuzjazm związany z SW mocno się osłabił (9 epizodu nawet mi się nie chciało do tej pory zobaczyć) ;P
Maks pisze: 2023-02-17, 14:30 Prom separatystów jest w light nougat czy tan? bo ze zdjęcia można mieć wątpliwości.
Jest w tan, w skrzydle jest bracket bodajże właśnie light nougat

Szygalew
VIP
Posty: 1608
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Micro Republic vs Separatist 4th

#6 Post autor: Szygalew »

Działo AV-7 najbardziej mi przypadło do gustu :). Ale wszystkie te "mikrusy" są w pełni rozpoznawalne i bardzo pomysłowo zbudowane! Miło się na nie patrzy.
Bardzo fajnie mogłaby wyglądać jakaś mikro-makieta, mikro-baza z takimi stateczkami.. :)

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Micro Republic vs Separatist 4th

#7 Post autor: Falcrum »

Fuku pisze: 2023-02-20, 20:05 Dodam też, że to nie jest 100% możliwości, bo mimo że staram się o jak najwierniejsze odwzorowanie, bardzo często muszę rezygnować z użycia konkretnego elementu ze względu na jego cenę/dostępność
A masz zdjęcie 100% możliwości? Z chęcią bym zobaczył wersję premium Twojej masterclass z mikroskali.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: [MOC] Micro Republic vs Separatist 4th

#8 Post autor: Kirysowaty »

No skoro nie ma elementów potrzebnych do wersji 100% z powodu ich wysokiej ceny/małej dostępności, to jak ma mieć zdjęcia? :-P
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Micro Republic vs Separatist 4th

#9 Post autor: Falcrum »

Kirysowaty pisze: 2023-02-22, 17:42 No skoro nie ma elementów potrzebnych do wersji 100% z powodu ich wysokiej ceny/małej dostępności, to jak ma mieć zdjęcia? :-P
Nie napisał, że tych elementów nie posiada, lecz że produkt jaki sprzedaje Brickvault nie zawiera owych części ze względu na ich słabą dostępność i wysoką cenę.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Fuku
Posty: 975
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Micro Republic vs Separatist 4th

#10 Post autor: Fuku »

Musiałbym wracać do niektórych z nich i projektować od nowa, nie bardzo mi się chce zwłaszcza, że czasem znalezienie satysfakcjonującego rozwiązania to kilka godzin myślenia, taka trochę sztuka dla sztuki... ale wiele z tych mikrusów i tak jest blisko tych 100%

ODPOWIEDZ