[MOC] Sabre Island

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2781
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

[MOC] Sabre Island

#1 Post autor: Ciamek »

Dobry wieczór.

Oto mój kolejny MOC. Tym razem dla odmiany znowu wieża: Sabre Island

Obrazek

Ni to wieża strażnicza ni to latarnia morska.
W założeniu ma pilnować wejścia do zatoki.


BS: https://brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=586106
Flickr: https://brickshelf.com/gallery/Piglet/S ... and/01.jpg


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2023-05-04, 13:26 przez Ciamek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Maciek Johannes
Posty: 32
Rejestracja: 2023-03-11, 10:24
Lokalizacja: Kraków

Re: [MOC] Sabre Island

#2 Post autor: Maciek Johannes »

Jak zwykle świetna praca. Bardzo dobrze wygląda to połączenie starych paneli pirates z budowaną ścianą z uszkodzonymi cegłami. Do tego piękne skały, żywa woda i te pnącza... Jedyne, do czego bym się przyczepił to czubki palm, wyglądają jakoś tak dziwnie.
Czy tylko ja myślę, że stary dobry snake najlepszy? :-|

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Sabre Island

#3 Post autor: Falcrum »

Przede wszystkim kolory są przepiękne, nie wiedziałem że połączenie białego i ciemnopomarańczowego/ciemnoczerwonego daje taki efekt.

Fenomenalna roślinność, a jest to coś na co zawsze zwracam uwagę, chyba będę musiał się w tej sztuce podszkolić i nauczyć budować zarośla w ten sposób, zdecydowanie są to najlepsze chaszcze jakie widziałem od dawna.

Sama wieża bardzo ładna, ale przyczepię się do morza, białe slope 1x2 curved, na dodatek powykręcane w przypadkowych kierunkach nie robią tutaj roboty, na dodatek kontrast pomiędzy nimi a niebieską tonią oceanu jest przepotężny i odwraca uwagę od zalet pracy.

Sądzę, że tutaj poprawny kierunek jest taki jak z budowaniem skał (które swoją drogą bardzo dobrze opanowałeś) - zamiast losowo starać się poupychać serków, wedgy i różnorakich skalistych elementów, znacznie lepiej jest uformować z nich kilkudziesięcio elementowe głazy, i dopiero z tych głazów stworzyć skałę - tak samo bym zrobił z falami - układając kilka białych elementów symulujących pianę koło siebie oraz podwyższając teren wokół by ukształtować falę - sądzę, że taka bardziej systematyczna metoda dałaby znacznie lepszy rezultat.

Niemniej widać, że mamy tu do czynienia z piękną i dopieszczoną dioramą i za to należą się gratulacje.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2781
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

Re: [MOC] Sabre Island

#4 Post autor: Ciamek »

Dodałem namiary na Flickr.

Czubki palm faktycznie, trochę dziwne. Nie wiedziałem co tam dać i padło na głowy.

Woda trochę pofalowana jest (+/- 1 plate), ale faktycznie za wiele czasu jej nie poświęciłem - chyba raptem 1 dzień.

Dziękuję za komentarze : o)
Zdrufko, Ciamek

ODPOWIEDZ