[MOC] Ancient Roman Temple

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#16 Post autor: lechkulina »

legosamigos pisze: 2023-06-11, 19:54 Z zewnątrz wygląda na prostą konstrukcję, ale teraz jak widzę już same drzwi frontowe, nie mówiąc już o wnętrzu tej budowli, to widzę, że to naprawdę skomplikowana konstrukcja
Dzięki legosamigos. Sam nie wiem dlaczego, ale tak zazwyczaj jest z tymi gruzami, które składam, że z zewnątrz wygląda na proste i to nijak się ma do tego co jest w środku. Ostatnio pojawił się pomysł abym pokazywał te modele bebechami na zewnątrz :)
Ostatnio zmieniony 2023-07-10, 09:58 przez lechkulina, łącznie zmieniany 1 raz.

Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#17 Post autor: Fuku »

Piękna i monumentalna praca. Chciałbym zobaczyć Naboo w Twoim wykonaniu :)

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#18 Post autor: Falcrum »

legosamigos pisze: 2023-06-11, 19:54 Z zewnątrz wygląda na prostą konstrukcję, ale teraz jak widzę już same drzwi frontowe, nie mówiąc już o wnętrzu tej budowli, to widzę, że to naprawdę skomplikowana konstrukcja
Przyznam że dla mnie od pierwszej sekundy wyglądała na niesamowicie skomplikowaną pracę. Te połączenia powierzchni pod różnymi kątami bez żadnych szpar + SNOTowe płaszczyzny nie pozostawiają żadnych wątpliwości że w środku jest jajecznica nad jajecznicami.

Czy w tej konstrukcji jest chociaż jeden goły stud?
Fuku pisze: 2023-06-12, 17:32 Piękna i monumentalna praca. Chciałbym zobaczyć Naboo w Twoim wykonaniu :)
Podłączam się, Naboo to zadanie dla prawdziwego mistrza klockowej architektury, a chyba mamy (co najmniej) takiego jednego na forum :)
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#19 Post autor: dmac »

lechkulina pisze: 2023-06-11, 18:24 dodatkowo cały budynek podzielony jest na 3 części w pionie aby umożliwić jego noszenie.
I to jest argument za tym, żeby te części myk do kartonów i dać komuś z jadących do Chojnic :) .

P.S. Po obejrzeniu przekrojów stwierdzam, że w środku jednak nie ma tłumu wyznawców i nigdy nie będzie :D . Niesamowite.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#20 Post autor: lechkulina »

Fuku pisze: 2023-06-12, 17:32 Piękna i monumentalna praca. Chciałbym zobaczyć Naboo w Twoim wykonaniu :)
Dzięki wielkie Fuku! Niestety SW to nie moja bajka, jeżeli już miałbym brać się za jakieś IP to prędzej Odyseja Kosmiczna.
Falcrum pisze: 2023-06-12, 19:07 Przyznam że dla mnie od pierwszej sekundy wyglądała na niesamowicie skomplikowaną pracę. Te połączenia powierzchni pod różnymi kątami bez żadnych szpar + SNOTowe płaszczyzny nie pozostawiają żadnych wątpliwości że w środku jest jajecznica nad jajecznicami.
Dzięki jeszcze raz!
Falcrum pisze: 2023-06-12, 19:07 Czy w tej konstrukcji jest chociaż jeden goły stud?
nie ma, co koniec końców było problemem kiedy musiałem te 3 figurki ustawić :)
Falcrum pisze: 2023-06-12, 19:07 Podłączam się, Naboo to zadanie dla prawdziwego mistrza klockowej architektury, a chyba mamy (co najmniej) takiego jednego na forum :)
Tak jak pisałem wcześniej, SW to nie moje klimaty, na siłę bym musiał to dłubać, a to żadna frajda. Ogólnie staram się unikać IP, mało tego nawet staram się unikać prawdziwych budynków tylko czerpać z nich inspirację. Ale nie powiem kusi mnie aby zrobić coś z Odyseii Kosmicznej lub Diablo....
dmac pisze: 2023-06-13, 21:32 I to jest argument za tym, żeby te części myk do kartonów i dać komuś z jadących do Chojnic :) .

P.S. Po obejrzeniu przekrojów stwierdzam, że w środku jednak nie ma tłumu wyznawców i nigdy nie będzie :D . Niesamowite.
Niestety nie jest to takie proste. Przez wagę (całość ma około 15-17kg) kartony odpadają. Jeżeli nie będzie sztywnego spodu i będzie ugięcie na środku kartonu to pod swoim ciężarem, zacznie się to rozłączać, tego nie przeskoczy się, całość jest mocna i można z tych chodzić i przekręcać nawet do góry nogami, ale podstawa musi być płaska. Pozostają tylko plastikowe pudła. Największe jaki udało mi się kupić są za niskie i trzeba przy transporcie demontować część cokołów i całe mocowanie dachu. Na Kontraście zeszło mi się ponad 30min. na dochodzeniu co miało iść do czego a i tak się pomyliłem :) Pomimo tego, że chciałem zrobić go możliwie mobilnego to finalnie to on nie jest on najszczęśliwszy do transportu i prawie na pewno nie będę się z nim wlókł. Pewnie gdyby zrobił specjalne skrzynie to było rozwiązało wszystkie problemy, ale nie mam miejsca do trzymania tego budynku, a co dopiero mówić jeszcze o skrzyniach na niego. Pewnie potrzymam go z miesiąc i spotka się z separatorem :)

Niemniej dzięki wielkie za chęci i dobre słowo!
Ostatnio zmieniony 2023-07-10, 09:59 przez lechkulina, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
syzygy
VIP
Posty: 524
Rejestracja: 2020-10-30, 19:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#21 Post autor: syzygy »

Niesamowita budowla, jesteś klasą sam dla siebie, chyba nikt tak nie buduje ;) Wynalazłeś klocki na nowo...

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#22 Post autor: lechkulina »

syzygy pisze: 2023-06-15, 07:57 Niesamowita budowla, jesteś klasą sam dla siebie, chyba nikt tak nie buduje ;) Wynalazłeś klocki na nowo...
Dzięki wielkie syzygy, bardzo mi miło :)
Ostatnio zmieniony 2023-07-10, 09:58 przez lechkulina, łącznie zmieniany 1 raz.

mw
VIP
Posty: 731
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#23 Post autor: mw »

ja pierdziele - znowu rozwaliłeś system, szczególnie mnie rozwalają te zdjęcia techniczne REWELKA

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#24 Post autor: lechkulina »

mw pisze: 2023-07-03, 12:44 ja pierdziele - znowu rozwaliłeś system, szczególnie mnie rozwalają te zdjęcia techniczne REWELKA
Dzięki mw! Tak zdjęcia przekrojów poprzecznych wielu osobom przypadły do gustu, w sumie mam wrażenie, że nawet bardziej niż całego budynku z zewnątrz :) Nie dziwie się, też lubię oglądać bebechy innych prac ;)
Ostatnio zmieniony 2023-07-10, 09:58 przez lechkulina, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#25 Post autor: SERVATOR »

Totalny KOKS.

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#26 Post autor: lechkulina »

SERVATOR pisze: 2023-07-09, 10:34 Totalny KOKS.
Dzięki wielkie :)

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#27 Post autor: michallus »

Niesamowita! Na pierwszy rzut oka prosta, czysta konstrukcja, a im dłużej patrzysz tym więcej szczegółów. Drzwi są fantastyczne. Na chodniku wokół świątyni brakuje mi więcej ludzików.

Obrazek

No i jeszcze mała ciekawostka, że te świątynie i posągi w czasach rzymskich wcale nie były białe. Były kolorowe i bogato zdobione, jednak czas zrobił swoje.
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

Awatar użytkownika
lechkulina
Posty: 145
Rejestracja: 2019-12-24, 00:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [MOC] Ancient Roman Temple

#28 Post autor: lechkulina »

michallus pisze: 2023-08-24, 07:54 Niesamowita! Na pierwszy rzut oka prosta, czysta konstrukcja, a im dłużej patrzysz tym więcej szczegółów. Drzwi są fantastyczne. Na chodniku wokół świątyni brakuje mi więcej ludzików.

No i jeszcze mała ciekawostka, że te świątynie i posągi w czasach rzymskich wcale nie były białe. Były kolorowe i bogato zdobione, jednak czas zrobił swoje.
Dzięki wielkie michallus! Niestety więcej figurek pasujących do tego okresu nie miałem, a przy ich cenach nie miałem ochoty inwestować w kolejne :)

Odnośnie kolorów to masz absolutną rację. Sam byłem w szoku jak różnorodne i kolorowe one były. Miałem w planie robić dodatkowe paski i zmieniać kolor cokołów, ale jak to zwykle bywa wersja klockowa nie przemawiała do mnie - za dużo było tego i wyglądało jak przerośnięty cyrk. Z perspektywy czasu pewnie dzisiaj zdecydował bym się zmienić kolor najwyżej w jednym z cokołów, ale już raczej do tematu wracać nie będę, zatem jest jak jest :)

Jeszcze raz dzięki!

Pozdrawiam

lech

ODPOWIEDZ