[MOC] Gnom odkrywca

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

[MOC] Gnom odkrywca

#1 Post autor: Jaskier »

Hej!

Przedstawiam pierwszą z moich prac przygotowanych na tegroczną edycję konkursu Summer Joust.

W kategorii "Silhouette" należało zbudować pracę o maksymalnej głębokości sześciu studów. Początkowo nie planowałem budować nic do tej kategorii, ale gdy przyszedł mi do głowy pomysł na wielkiego pająka na jeszcze większej sieci, to klocki zaczęły się niemalże same składać.

Obrazek

Trochę się wahałem, kogo postawić w roli potencjalnej ofiary pająka, koniec końców zdecydowałem się na gnoma, gdyż bardzo podoba mi się estetyka mieszkańców leśnego królestwa. Dzięki temu pracę można potraktować jako kontynuację projektu wspólnego, który przygotowaliśmy w zeszłym roku - Uczta gnomów. Mam w planach kolejne prace z tej "serii". :D

Awatar użytkownika
Skylark90
Posty: 594
Rejestracja: 2021-01-26, 17:25
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Gnom odkrywca

#2 Post autor: Skylark90 »

Piękna praca, widać, że autor w formie! A co to za siatki, w którym są szkielety? Bardzo podoba mi się użycie różnych elementów do zrobienia sieci, naliczyłem 2 harpuny, 2 wiosła i 2 dzidy z takich nietypowych :D Sam pająt też super, taki bardzo pająkowaty, może więcej oczu by mu się przydało, ale to detal - ginie w całości pracy. No i moje pierwsze skojarzenie - Frodo, Sheloba, LOTR? xD Gratki za piękną pracę!

Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: [MOC] Gnom odkrywca

#3 Post autor: Jaskier »

Dzięki!
Sieć wymagała nieco kreatywności, gdyż skończyły mi się białe bary 6l. Potrzeba matką wynalazku. :D

Luboniak
Posty: 42
Rejestracja: 2013-01-16, 11:41
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Gnom odkrywca

#4 Post autor: Luboniak »

Siatki ze szkieletami są z zestawu z władcy pierscieni.

Awatar użytkownika
BlackKnight
Posty: 173
Rejestracja: 2013-04-15, 07:53
Lokalizacja: Myślenice
brickshelf: KMarek

 

Re: [MOC] Gnom odkrywca

#5 Post autor: BlackKnight »

Świetna praca! Podobają mi się skały i grzybki - nie widziałem wcześniej takiego elementu, z którego są kapelusze.
A cała scenka wygląda dużo 'głębiej' niż te 6 studów :)

PS. Jedynie żołędziowemu ludkowi nie zazdroszczę :)
Czarna noc

Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: [MOC] Gnom odkrywca

#6 Post autor: Jaskier »

Luboniak pisze: 2023-06-21, 18:39 Siatki ze szkieletami są z zestawu z władcy pierscieni.
A dokładniej to z Hobbita.
BlackKnight pisze: 2023-06-21, 19:04 Świetna praca! Podobają mi się skały i grzybki - nie widziałem wcześniej takiego elementu, z którego są kapelusze.
A cała scenka wygląda dużo 'głębiej' niż te 6 studów :)

PS. Jedynie żołędziowemu ludkowi nie zazdroszczę :)
To jakaś nowa miseczka. Aczkolwiek z perspektywy tych kilku dni żałuję, że nie zrobiłem grzybów większych - dla gnoma powinny być rozmiarów małego drzewka.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Gnom odkrywca

#7 Post autor: Falcrum »

Ty jak coś zbudujesz to zawsze jest na co patrzeć! Podoba mi się konsystentna jakość Twoich prac, bez wyjątków zawsze dostarczasz.

Tutaj jest nie inaczej, od razu widać na co się patrzy. Podoba mi się pomysł z ciemną dziurą w środku, która świetnie pasuje kompozycyjnie jak i pozwala elegancko ukryć czarne clipy trzymające nitki sieci.

Skały wyszły bardzo naturalnie pomimo użycia monstrualnie dużych elementów. Sam pająk zaskakująco prosty, a jednak efektywny, jak zywy. Gratulacje i czekam na kolejne konkursowe prace. Brawo!
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Jaskier
Posty: 300
Rejestracja: 2017-11-23, 07:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: BardJaskier

 

Re: [MOC] Gnom odkrywca

#8 Post autor: Jaskier »

@Falcrum
Dzięki!
Od początku planowałem zrobić skały z wielkich elementów i czarne tło w głębi, ale pierwsza proba zakończyła się niepowodzeniem. Dopiero gdy najpierw zrobiłem sieć, pod którą potem dołożyłem czarne tło i następnie obłożyłem to dookoła skałami, to uzyskałem zadowalający efekt.

mw
VIP
Posty: 731
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Gnom odkrywca

#9 Post autor: mw »

Kurde - boję się pająków a tu taki potwór :( masakra - ale praca ładna i pająk też

ODPOWIEDZ