[MOC] Consular-class Cruiser (Radiant VII)

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Consular-class Cruiser (Radiant VII)

#1 Post autor: Fuku »

Chwilę mnie nie było ale powracam z nowym - starym MOCem - fregatą dyplomatyczną Republiki (Radiant VII) w mikroskali (1:250). Chronologicznie jest to pierwszy pojazd widziany w sadze Gwiezdnych Wojen (Mroczne Widmo), jest podstawową jednostką dyplomatyczną Republiki z okresu poprzedzającego Wojny Klonów.

Obrazek

Model w dużej mierze bazuje na moim wcześniejszym modelu, Chargerze C70 Retrofit, jednak wiele fragmentów jest zaprojektowane od nowa, choćby kokpit czy sekcja silnikowa, z której jestem najbardziej dumny (nie widać tego dobrze na zdjęciach ale między łączeniami bocznych silników z środkowym jest pusta przestrzeń, mimo to całość jest dość sztywna). Z grubsza konstrukcyjnie jest taki sam w 50%. Jest też zaskakująco tani, duuuuużo tańszy niż militarna wersja.

Całość powstawała jakieś 2 tygodnie, plus drugie tyle na instrukcję i była ukończona prawie rok temu, niestety koledzy w Brickvaulcie poddali moją cierpliwość gigantycznej próbie. Zdjęcia jak w przypadku każdego mojego modelu dla nich nie moje, co więcej sam budowałem kolorowy prototyp modelu, ale ostatecznej wersji do tej pory nie zbudowałem, może się uda w ciągu najbliższych miesięcy. Nie obyło się bez różnych kompromisów, głównie ze względu na koszt/dostępność elementów, jednak największym jest umiejscowienie mechanizmu lądowania, na który nie było miejsca tam gdzie powinien się znajdować. Poza tym postarałem się, żeby model jak najbardziej przypominał ten użyty na planie filmowym, na którym się wzorowałem.

Obrazek

Obrazek

Model ma ponad 3400 części, długość 60 cm, szerokość 37 cm.
Ps. Na fotkach brakuje 1 czerwonego okrągłego plate z otworem w przedniej części kokpitu

Zachęcam do obejrzenia filmiku na YT.

Awatar użytkownika
Falcrum
VIP
Posty: 608
Rejestracja: 2016-08-29, 14:22
Lokalizacja: Oksford/Lublin fifty-fifty
brickshelf: GrandVigoFalcrum

 

Re: [MOC] Consular-class Cruiser (Radiant VII)

#2 Post autor: Falcrum »

Nie no, panowie i panie, taka praca nie może przefrunąć przez forum bez komentarzy.

Na start bardzo podoba mi się wybór statku, żadko budowniczy wybierają pojazdy cywilne z uniwersum, a Radiant VII to piękna maszyna.

Sama praca natomiast to istne arcydzieło z cyklu "to w ogóle są klocki?", wszystkie kształty i proporcje wydają się być dokładnie takie jak powinny, wyrafinowanie modelu widać na pierwszy rzut oka, a im bliżej się patrzy tym tylko jest lepiej. Mało kto potrafi z taką biegłością i wprawą posługiwać się tak szeroką gamą elementów.

Chciałbym pewnego dnia potrafić budować jak Ty.
A szare klocki są najbardziej kolorowe!

Szygalew
VIP
Posty: 1619
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Consular-class Cruiser (Radiant VII)

#3 Post autor: Szygalew »

Fuku pisze: 2023-10-12, 21:23 Na fotkach brakuje 1 czerwonego okrągłego plate z otworem w przedniej części kokpitu
Niedobrze, przez to cały efekt diabli wzięli! ;)
..
Model jak zwykle piękny! Z przyjemnością się na niego patrzy!
Niedługo twoje prace będą zajmować na wystawie tyle miejsca co makieta castle!.. :)
Brawo!

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 380
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

Re: [MOC] Consular-class Cruiser (Radiant VII)

#4 Post autor: Deckard Cain »

Falcrum pisze: 2023-10-17, 20:27 Nie no, panowie i panie, taka praca nie może przefrunąć przez forum bez komentarzy.
Zgadzam się jak najbardziej.

Gratuluje świetnej pracy.
Zgrabnie oddana sylwetka statku. Bardzo fajnie wyprofilowane na okrągło silniki. Bardzo udany model.
Może się mylę, ale chyba pojawia się jeszcze w którymś z odcinków "Wojen klonów", albo jakaś wersja tej fregaty.
Ostatni z Horadrimów

Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Consular-class Cruiser (Radiant VII)

#5 Post autor: Fuku »

Dziękuję za komentarze, cieszę się że model się podoba!
Może się mylę, ale chyba pojawia się jeszcze w którymś z odcinków "Wojen klonów", albo jakaś wersja tej fregaty.
W Wojnach Klonów jest wersja militarna - czyli ta którą zbudowałem 2 lata temu, pod 1 zdjęciem jest link do tematu. Były też inne wersje kolorystyczne tej wersji militarnej w tym czerwona, jednak to już wszystko jest inny model.
Niedługo twoje prace będą zajmować na wystawie tyle miejsca co makieta castle!.. :)
Trochę się już tego uzbierało, na ostatnią wystawę wyjątkowo zabrałem prawie wszystkie moje budowle, ale na kolejne pewnie będę zabierał ograniczony repertuar :)
Na start bardzo podoba mi się wybór statku, żadko budowniczy wybierają pojazdy cywilne z uniwersum, a Radiant VII to piękna maszyna.
Też mi się wyjątkowo podoba - wygląda wdzięczniej niż wersja militarna przez tę głęboką czerwień

Model trafił też niedawno na TBB https://www.brothers-brick.com/tag/fuku-saku/

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC] Consular-class Cruiser (Radiant VII)

#6 Post autor: dmac »

Bardzo piękny model, i w proporcjach, i w detalu. No i sam statek zawsze mi się podobał - na tyle, że jest na mojej liście rzeczy do zrobienia, tylko przesunął się na strasznie dalekie miejsce, bo ma być w skali minifig i trochę mnie przeraża ;) .
Ciekawe, że choć taki szczegółowy, wydaje się bardzo solidny (sądząc po tym, jakie ewolucje są nim wykonywane na filmiku ;) .
Brawo!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Consular-class Cruiser (Radiant VII)

#7 Post autor: Fuku »

Dziękuję, zbudowanie go w skali minifig to wyzwanie którego nawet nie próbowałbym się podjąć bo projekt zająłby pewnie lata, myślę że to nawet większe przedsiewzięcie niż Endor ;)

Model ma bardzo solidną konstrukcję wewnętrzną, chciałem żeby całość była sztywna i żeby np. silniki nie opadały pod wpływem grawitacji. Choć większym wyzwaniem była sztywność samych łączników między silnikami, gdzie sam się dziwię że się udało bo myślałem, że to będzie nie do zrobienia i trzeba będzie jakoś dodatkowo je usztywniać

ODPOWIEDZ