[MOC] Ferrari F40

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

[MOC] Ferrari F40

#1 Post autor: Fuku »

Absolutny klasyk motoryzacji, uważany za jedno z piękniejszych aut jakie powstały. Jak można się spodziewać, z klocków w tej skali powstało wiele wersji, jednak stwierdziłem że jest jeszcze pole do popisu w tym temacie i chciałem zbudować wersję która będzie 'blueprint-accurate'. I chyba się udało, choć niestety kosztem tego że model jest dość delikatny i bardzo trudny do zbudowania. Model już tu publikowałem, ale potem jeszcze coś zmieniałem w projekcie i robiłem jeszcze raz zdjęcia i nie mogłem się zebrać z powtórną publikacją.
Mam też zaprojektowane warianty Competizione ale nie zebrałem się jeszcze do zamówienia części

Obrazek

Ilość części: 400
Skala: Speed Champions (figurka Jack Stone/Technic Fig)
Szacunkowy koszt części: 195 zł

Instrukcja na Rebricku: https://rebrickable.com/mocs/MOC-153177 ... 0/#details

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Galeria https://flic.kr/s/aHBqjALYkV

Szygalew
VIP
Posty: 1619
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ferrari F40

#2 Post autor: Szygalew »

Wygląda niesamowicie!
Ale faktycznie nawet na pierwszy rzut oka widać, że musi być delikatny. Trochę jakby został potraktowany pewną dawką promieniowania i zaczął się rozszczepiać.. ;). Oczywiście żarcik to. Wszystko wygląda mega!.
Inspiruje.. :)

mw
VIP
Posty: 731
Rejestracja: 2015-05-31, 17:42
Lokalizacja: Mosina
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ferrari F40

#3 Post autor: mw »

Muszę przyznać że to moje auto marzeń z młodzieńczych lat i muszę też przyznać że wyszło tobie rewelacyjnie - dawno nie używałeś w swoich opisach słowa "proporcje" bo pewnie wyczerpałeś limit tego wyrażenia :) :) :) ale teraz śmiało można stwierdzić iż proporcje wyszły tobie w tym modelu znakomicie. Jedynie do czego mógłbym się przyczepić to przednie reflektory - po prostu mi się nie podobają

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: [MOC] Ferrari F40

#4 Post autor: dmac »

A ja chciałbym tylko dodać, że w tej skali detale w rodzaju wysokości bieżnika opony mają ogromne znaczenie i niestety, tylne koła Twojego ferrari bardziej by się nadawały do ciągnika. Jeśli spytasz, jakich bym użył, żeby było lepiej, to Ci nie odpowiem, bo to zupełnie nie moja działka i zwyczajnie nie wiem, co jest dostępne, ale gdybym stwierdził, że ma nic lepszego, to chyba bym po prostu odpuścił. Albo zbudował ciągnik o bardzo szerokich oponach ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Ferrari F40

#5 Post autor: SERVATOR »

Miodzio. Po tych wszystkich Twoich detalach, które rzeźbisz widać, że te wszystkie nowe klocki/w nowych kolorach które Lego ciągle wypuszcza komuś się przydają. Fajnie.
Co do tylnego koła (o czym napisał @dmac), to naciągnąć czegoś na taką oponę jak na przodzie by się nie dało? Albo slicki zrobić przez ścięcie/starcie bieżnika. ;)
Fuku pisze: 2023-11-06, 09:30Skala: Speed Champions (figurka Jack Stone/Technic Fig)
Technic fig to nieeeeee.... Jack Stone.

Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Ferrari F40

#6 Post autor: Fuku »

Użyłem tej opony głównie dlatego że w oryginale jest dużo szersza i wyższa niż z przodu i dekle są bardziej schowane i ta opona najbardziej pasowała, z tym bieżnikiem rozumiem że niektórym może się nie podobać ale dla mnie było to akceptowalne poświęcenie. Gdyby bieżnik był płaski pasowałaby idealnie. Być może jest też opcja z odwróceniem opony, muszę wypróbować ale w instrukcji wolę unikać nielegalnych technik

@Servator ostatnio to przeliczałem w skali i wyszło że coś pomiędzy Jack Stone a technic figiem pasowałoby najlepiej do tej skali. Ale i tak zawsze dostosowuję siedzenia pod minifigi

Dzięki za komentarze!

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Ferrari F40

#7 Post autor: Mestari »

Tu jest tyle ciekawych rozwiązań, że nie wiadomo na co patrzeć najpierw ;) Mój ulubiony samochód, świetnie wyszedł. Jedyne co mi nie do końca pasuje to przód, przede wszystkim lampy. Nie powinny być zaokrąglone.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

Re: [MOC] Ferrari F40

#8 Post autor: eric trax »

Tył absolutnie oddaje, no może poza podpórką spoilera :) Jeśli chodzi o reflektory to faktycznie ciut nie pasują nie wiem czy nie lepiej było by ze zwykłymi tilami 1x1
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Ferrari F40

#9 Post autor: Fuku »

Mestari, Eric dzięki!
Podmiana na zwykłe tile 1x1 to nie problem, ale przyznam że te światła były punktem wyjściowym MOCa - reflektory w oryginal nie są aż tak zaokraglone, ale też nie są prostokątami i wg mnie takie rozwiązanie lepiej oddaje ducha F40 - kanciaste reflektory to głowny element który nie pasował mi w większości MOCy. Na pewno będę je zmieniał na trans clear jak będą dostępne plate 1x1 z dziurką, choć możliwe że nawet już są

Szygalew
VIP
Posty: 1619
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ferrari F40

#10 Post autor: Szygalew »

Są. W Polsce nawet całe kilkanaście sztuk.. ;)
Fajnie jak by LEGO "poszło za ciosem" i wyprodukowało zwykłe płytki 1x1 z dziurką ( tak jak te nowe o podwójnej wysokości).. I najlepiej od razu też 1x2, 1x3, itd. :)

Fuku
Posty: 977
Rejestracja: 2015-11-24, 16:10
Lokalizacja: radom/kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

Re: [MOC] Ferrari F40

#11 Post autor: Fuku »

Właśnie widziałem, ale jeszcze pewnie z parę miesiecy co najmniej minie zanim będzie można dawać je w MOCach pod instrukcję :(
Takie płytki by się przydały jak najbardziej, pewnie kwestia czasu

ODPOWIEDZ