[MOC] Ehh... What`s Up Doc ?!?

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

[MOC] Ehh... What`s Up Doc ?!?

#1 Post autor: romkoo »

Prezentują jedną z najbardziej ikonicznych scen i jednocześnie jeden z moich ulubionych duetów ze stajni Looney Tunes. Czyli Królik Bugs kontra Marsjanin Marvin :)
Te przewymiarowane bronie używane w trakcie potyczek między bohaterami zawsze wywoływały u mnie uśmiech.
Na początku nie miałem pojęcia co zbudować, ale jak tylko wpadła mi figurka Marvina w ręce to wiedziałem co to będzie :)
ObrazekEhh, What's Up Doc?!? by MR, on Flickr

Szygalew
VIP
Posty: 1624
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: Ehh... What`s Up Dock ?!?

#2 Post autor: Szygalew »

Super scenka! Wycięty kadr z bajki :) Ufo i broń wyszły bardzo fajnie! I podstawka spoko, nieregularna.
Jak zamontowałeś te zielone płytki 1x1 na środku kadłuba? Koła chyba nie ma takiego dużego?..

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

Re: [MOC] Ehh... What`s Up Dock ?!?

#3 Post autor: romkoo »

Dzięki bardzo :)
Płytki zamontowane są na tile 1x1 with clip, i one osadzone są na 2 flexach wygiętych w koło zamocowanych do szarych elementów statku za pomocą wszelkiej maści droid armsów, bracketów 1x1 itp. w różnych konfiguracjach.
Trzyma się to wszystko zaskakująco dobrze i spokojnie można przenosić z miejsca na miejsce.

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 380
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

Re: [MOC] Ehh... What`s Up Dock ?!?

#4 Post autor: Deckard Cain »

Klasyk panie. Wyszło elegancko! W ogóle to fajny pomysł na moca. W uszach słyszę już utwór na wejście z "Zapomnianych melodii"
Ostatni z Horadrimów

spacelord
Posty: 967
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

Re: [MOC] Ehh... What`s Up Dock ?!?

#5 Post autor: spacelord »

Fajne. Kreskówka jak żywa! Lubię królika Bugsa. W dzieciństwie sporo się naoglądałem wszelkich kreskówek z nim.

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

Re: [MOC] Ehh... What`s Up Dock ?!?

#6 Post autor: romkoo »

Dzięki bardzo :) Cieszę że się podoba.

wielkamucha
Posty: 807
Rejestracja: 2015-01-11, 20:14
Lokalizacja: Piękne Księstwo Warszawskie
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Re: [MOC] Ehh... What`s Up Dock ?!?

#7 Post autor: wielkamucha »

Mała poprawka - powinno być "What's up, Doc?" Inaczej się pytasz o dok, a nie o "doktorka" :)

Nie wiem, czy to kwestia światła, ale kilka tych przezroczystych bricków, będących podstawą spodka, jest bardziej mleczna, niż bezbarwna, przez co ten cokół wygląda jak odrzut z silników / ruch w górę, co dodatkowo dodaje dynamiki scence (jakby spodek dawał ostro w górę). Fajnie to wyszło.

romkoo
Posty: 805
Rejestracja: 2016-11-12, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Romkoo

 

Re: [MOC] Ehh... What`s Up Dock ?!?

#8 Post autor: romkoo »

wielkamucha pisze: 2024-04-05, 10:20 Mała poprawka - powinno być "What's up, Doc?" Inaczej się pytasz o dok, a nie o "doktorka" :)

Nie wiem, czy to kwestia światła, ale kilka tych przezroczystych bricków, będących podstawą spodka, jest bardziej mleczna, niż bezbarwna, przez co ten cokół wygląda jak odrzut z silników / ruch w górę, co dodatkowo dodaje dynamiki scence (jakby spodek dawał ostro w górę). Fajnie to wyszło.
Racja dzięki za zwrócenie uwagi, w ogóle tego nie zauważyłem. W ferworze walki z czasem poleciał błąd po całości.
Zamysł z oświetleniem nie zamierzony, ile ja się namęczyłem aby pozbyć się rozbłysku/odbicia światłą na tej kopułce. Finalnie w świetle dziennym, pod beżowym kocem na balkonie robiłem zdjęcie i wyszło jako tako. Ale masakra z tym elementem jest do fotografowania.
Dzięki :)

ODPOWIEDZ