Brzydal

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

Brzydal

#1 Post autor: Misterzumbi »

Doberek,

Co sie dzieje, kiedy kostruktorzy czegokolwiek dzialaja wedle zasady FORM FOLLOWS FUNCTION AND MEETS DESIGN? Ano, powstaja brzydale.
Jednym takim jest wlasnie Claas Xerion. Wedlug mnie i internetu jeden z najprzyszlosciowych traktorow na swiecie. A co to umie? Potrafi nadzwyczaj duzo, w zalozeniu ma on zastapic nie tylko traktory ale i pol tuzina innych maszyn rolniczych. Technicznie jest to maszyna rodem z kosmosu. Naped na cztery kola, sterowanie na czery kola, nie dosc tego - mozna krecic kazdym kolkiem z osobna, co pozwala na jazde bokiem, komputer pokladowy, obowiazkowo GPS, klima i takie tam bajery. Jazda w przod i w tyl ta sama predkoscia, te same mozliwosci podlaczania wszelakich maszyn z przodu i z tylu, mozliwosc podlaczenia przyczep jak w ciagnikach siodlowych, kilka roznych mozliwosci podczepiania czegokolwiek na samym traktorze (beczkowoz, wywrotka itp) i moze najciekawsza rzecz, obracanie kabiny nad tylna os. Po co? Po to, zeby w zaleznosci od terenu i tego co nam sie zachce podczepic, rozlozyc wage rownomiernie na wszystkie cztery kola. Poza tym, w wielu przypadkach kierowca ma lepsza widocznosc na to, co sie dzieje przed (za) maszyna… Do tego nadwozie ktorego nie powstydzil by sie samochod sportowy… Bez sensu (jak sie ma kabine wystajaca na cztery metry to nabardziej oplywowa maska silnika nic nie daje)… Ten wlasnie miks z wszystkiego czyni z Xeriona brzydala jakich malo… :D
Wedlug Claasa jest to naturalnie najlepsze cos co kiedykolwiek zostalo puszczone na pole, wedlug rolnikow Xerion jest bez sensu. Podobno co prawda potrafi wszytko, ale nic naprawde; bylby super nabytkiem dla malych gospodarstw, ktore nie moga pozwolic sobie na wiele roznych maszyn specjalnych. Niestety, kosztuje cwierc miliona Euro i dlatego moga sobie na niego pzwolic tylko wieksze gospodarstwa, ktore go nie chca, bo za te same pieniadze moga kupic sobie specjalistyczne maszyny na ktore w takim duzym gospodarstwie jest popyt…

A dlaczego zbudowalem Xeriona?

Dlatego ze jest to jedyny traktor, w ktorym moglem zamontowac chromowane czesci, dlatego ze uwielbiam kolory Claasa, dlatego ze jest to super interesujaca maszyna, i dlatego ze musialem ostatnio na dwupasmowce ustepowac drogi traktorowi, ktory wlokl za soba niewyobrazalnie duza wywrotke Joskina. I taka wlasnie mam ochote zbudowac, ergo, potrzebuje czegos, co moglo by ja ciagnac.

Co do klockow, jest jaki jest, tym razem nie ma zadnych super bajeranckich rozwiazan, Jest za to obracana kabina, bo nie moglem sie zdecydowac gdzie ja zamontowac, a ze i tak musialem zbudowac cala hydraulike, to od razu zamontowalem wszytko ruchome. Pomalowalem tez felgi na czerwono. Mam takich krocie a czerwone wygladaja o niebo jepiej niz szare.
I jeszcze kosiarka, jest budowana troche na “odwal”, ale chcialem miec cos, co moglbym podczepic, pozatym jest to raczej test, bo na stronie www Claasa znalazlem juz na pewno najbrzydsza maszyne rolnicza, ktora ma zamontowanych takich kosiarek piec. Ale to na pozniej.


Tutaj najpierw orginal:

Obrazek

Obrazek

Zdjec kosiarki nie mam, ale na Googlach znajda sie, szukajcie pod "Claas Disco"...

Tutaj Klocki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To chyba tyle... Tutaj Galerie:

CLAAS XERION

HOW TO ...

Zdrowko

Adam
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

lolas

#2 Post autor: lolas »

Jak zwykle prawdziwy majstersztyk. Nie wymaga komentarza ;-)

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#3 Post autor: tomey »

no nie .... tym razem przeszdles samego siebie, myslalem, że juz doklandiej nie da sie odwzorowac takich rzeczy ! a jednak ... :)
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#4 Post autor: martinbb »

Hmmmm... no faktycznie do pięknych nie należy :D
Ale czy to najważniejsze? Ważne że udało Ci sie ponownie coś pięknie odwzorować. :)
Iiiii... tyle :D

Pozdrawiam
Inspired by NavySEALs

pkowalcz

#5 Post autor: pkowalcz »

No rewelacja... Jak zwykle ;)
I ten cudny limetkowy kolor... :)
Z każdą Twoją konstrukcją mam wrażenie, że to już szczyt możliwości i za każdym razem jestem w błędzie.
Po prostu urocze.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#6 Post autor: Bricksley »

Rzeczyście bardzo ładny i szczegółowy, nawet kabinę można przesuwać. Jedynie nie podoba mi się to, że felgi są pomalowana. Swoja drogą myślałem kiedyś co możnaby zbudować z opon i felg 8226.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#7 Post autor: Kubrick »

Jasli ta kosiarka jest na odczep sie, to ja bym chcial tak budowac na odczep sie ;)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Brzydal

#8 Post autor: dmac »

Misterzumbi pisze: Co do klockow, jest jaki jest, tym razem nie ma zadnych super bajeranckich rozwiazan,

Ja bym powiedział, że to wcale nie jest wada :) .
Trudno w każdym modelu odkrywać Amerykę. Liczy się to, że wciąż niezmiennie trafiasz w dziesiątkę z odwzorowaniem oryginału. W takiej skali to naprawdę wielka sztuka.
Zresztą trochę przesadzasz ze skromnością - choćby zrobienie obracanej kabiny w tak małym modelu jest niezłym bajerem :) .

Naprawdę ładny ten brzydal.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#9 Post autor: Jantin »

Ponieważ trudno pisać i jednocześnie szukać szczęki, to krótko i treściwie:
- Czym pomalowane koła?
- W jakim zestawie jest tyle lime?
OK, znalazłem.
Ile trzeba doświadczenia, aby tak odwzorowywać, że gdyby nie minifig, na pierwszy rzut oka model pomyliłbym klocki z oryginałem?

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#10 Post autor: Misterzumbi »

K@ROL pisze:Jedynie nie podoba mi się to, że felgi są pomalowana
A mi sie podoba, nie podobal mi sie poki nie pomalowalem tych felg, ale jak juz napisalem, nie mam zalu bo ani nie sa rzadkie ani drogie...
Jantin pisze:Ponieważ trudno pisać i jednocześnie szukać szczęki, to krótko i treściwie:
- Czym pomalowane koła?
- W jakim zestawie jest tyle lime?
OK, znalazłem.
Ile trzeba doświadczenia, aby tak odwzorowywać, że gdyby nie minifig, na pierwszy rzut oka model pomyliłbym klocki z oryginałem?


Felgi pomalowalem farba, na puszce pisalo ze czerwona.

Kto powiedzial ze jest to jeden zestaw?

Ile trzeba miec doswiadczenia to niewiem. Trzeba miec kafelki i chyba troche znac klocki... Ale moge sie mylic

Zdrowko

Adam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#11 Post autor: TiTo & Anakin »

Twoje kontrukcje powalają mnie na kolana :) Świetna robota :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: Jantin »

Misterzumbi pisze:Felgi pomalowalem farba, na puszce pisalo ze czerwona.
Jakiego typu farba? Jak malowałem minifiga modelarską akrylową było wyraźnie widać, że farba.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#13 Post autor: Misterzumbi »

Malowalem Areografenm (jak sie nalezy) ale dodalem chyba za duzo rospuszczalnika, wyschla polmatem...

Zdrowko

Adam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#14 Post autor: Maciej Drwięga »

Podróbka ? http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=261863 Bardzo podobny w każdym bądź razie. Do złudzenia - choć są i tacy, którzy uważają, że można niemal tak samo budować zupełnie przez przypadek ;)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#15 Post autor: Kubrick »

Ja jednak mysle,ze to nie jest przypadek... Dokladnie te same rozwiazania, takie same detale... To jest ewidentnie zerzniete i nawet sie nie przyznal w opisie galerii do inspiracji :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ