7090 Crossbow Attack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Fistach

#16 Post autor: Fistach »

Duke pisze:uważam że torsy nie są już tak fajne jak w dawnych Castle
e chyba troszke przesadzasz. Nie sa zle:) ale chyba zbyt malo szaro-medieval'owe;)

Awatar użytkownika
Czymsim
Posty: 40
Rejestracja: 2006-08-31, 07:01
Lokalizacja: Lublin
brickshelf: Czymsim

 

#17 Post autor: Czymsim »

Fajny zetsawik, małe jest piękne :) A ja i tak zbieram na zamek (szkieletowieża by mi moze bardziej pasowała, ale potrzebuje jesdak teraz większych części), ale najpierk kupię sobie nową płytę Ozziego :)
czym.tumblr.com

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#18 Post autor: Ciamek »

Jako że jestem świeżym szczęśliwym nabywcą, to wtrące dwa zrzędy:

Hełmy: świecą się "jak wiadomo co, wiadomo komu" : o)

Tarcza: to mój największy zawód, wcześniej jakoś nie zauważyłem na zdjęciach, że jest ona aż tak mała - średnica 2 studów. Myślałem, że będzie taka jak stare okrągłe tarcze z lat 80-tych.

Oprócz tego wszystko super : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#19 Post autor: Jonder_qind »

Zatwierdzono

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#20 Post autor: tomey »

ja się dziś zastanawiałem nad "pojedynkiem" przy pólce sklepowej ale narazie musze dokupic czesci do 6399 :D - jednak stwierdzam, że nowe zestawy idą w dobrym kierunku ;)
37236809 nowe gadu:)

Pietruszka

#21 Post autor: Pietruszka »

W dniu dzisiejszym - nie będę ukrywał - przede wszystkim pod wpływem zamieszczanych przez Was opinii zdecydowałem się na zakup tego mini zestawu i stwierdzam, że jest to chyba najlepszy pomysł na zagospodarowanie banktonu 20 zł :)

Mam nadzieję, że wkrótce pojawią się kolejne recenzje zestawów z tej serii.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#22 Post autor: szww »

Ciamek pisze:Tarcza: to mój największy zawód, wcześniej jakoś nie zauważyłem na zdjęciach, że jest ona aż tak mała - średnica 2 studów. Myślałem, że będzie taka jak stare okrągłe tarcze z lat 80-tych.
2 studs ?!?!?!?! toz to az takie maleństwo...przyznam sie ze ogladajac zdjecia bylem
przekonany ze to rozmiar wspomnianych juz "okraglych staruszków", jak widac
nie taka tarcza wielka jak ja fotografuja :(

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#23 Post autor: tobiasz »

muszę wam powiedzieć, że dziś nabyłem ten zestawik w sklepie za jedyne 15zł!! myślę ,że jeśli komuś zależy na figurkach i szkieletowych konikach:) kupno tego zestawu x2 co wyniesie 30zł bardziej sie opłaci niż kupno jednego zestawu 7091 - kosztuje on 38zł, chociaż ceny w sklepach mogą się znacznie różnić o czym się sam dziś przekonałem- w jednym sklepie 7090 kosztował 15 a w drugim 21,50...
Ostatnio zmieniony 2007-06-09, 17:18 przez tobiasz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#24 Post autor: Pepin Krootki »

Ach czemuż to, czemuż akurat teraz musiałem wydać wszystkie pieniądze na allegro...ech.
Wszystkie zestawy z nowego Castle są godne uwagi. A szczególnie te mniejsze, optymalna ilość ludzików, broni, pancerzy i nowych klocków. Cóż, trzeba się przypomnieć rodzicom :)
tu byłem - Pepin

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

7090 Crossbow attack

#25 Post autor: Ither »

Obrazek
TECHNICZNIE:

BoxNr: 7090
Nazwa: Crossbow Attack
Rok produkcji: 2007
Liczba klocków: 54
liczba figurek: 3 minifigi, kościejowy kuń
seria: Castle

Mały zestawik nabyła mi rodzicielka będąc na jakiejś-tam-wycieczce-po-promocji w Szwecji, za koszt równy 18 złotym polskim. W związku z tym - posiadam zarówno instrukcję jak i pudełko i nie musiałem płacić za przesyłkę ;)) Zestawik stanowi konny szkieletor i załoga balisty (tudzież innej machiny miotającej pociski). Instrukcją jest mała książeczka, 16-to stronicowana, na której końcu znajduje się dokładny spis (wraz z obrazkami) wszystkich części. Spis nie uwzględnia części zapasowych (w moim przypadku ręka szkieletu). Peeron szacuje wartość zestawu na 6$ (tanioszka), zaś bricklinkowe sklepy liczą sobie od 4.25$ do 15$. W polskich sklepach internetowych jak merlin.pl 7090 kosztuje około 20złotych, zaś na allegro widuję jedynie samą wyrzutnię w cenach od 8 do 12 złotych. Czyli, że znowu się wycwaniłem z tą ceną ;))))

WYRZUTNIA

Obrazek

Wyrzutnia to małe i pomysłowe urządzenie, które miota pociski z siłą będącą w stanie powalić konia z jeźdźcem i stojące za nim minifigi z odległości około 40cm w linii prostej. Jest zgrabna i ładna. Zawiera malutkie slopy w kolorze granatowym, w liczbie aż 6 oraz "ostrze miecza świetlnego" w kolorze czarnym. Idealne na kose, laskę, różdżkę i masę innych rzeczy. Wszystko to na jednej, brązowej, płaskiej belce 2x8. Nie podobają mi się jednak dwie rzeczy. Pierwsza to nowy kolor kusz, po prostu wolałem ciemnoszare, a nie takie oczogromne, srebrne. Ewentualnie, gdyby były brązowe, to byłoby to dużo lepsze. Druga rzecz to złoty kolor klocka na przedzie. No po prostu ten złoty tu nie pasi. To jest machina oblężnicza czy fircykowaty wozik?! I nie wiem czy to wina barwnika, czy czego, ale ten klocek sprawia wrażenie, jakby miał zaraz pęknąć...

MINIFIGI

Obrazek

- Kusznik Gwardzista
- Halabardnik Gwardzista
- Szkielet wojownik
- Kościejowy Koń

Na pierwszy rzut oka: dużo i bogato. Gwardziści mają świetne torsy (kiedy lego zaczęło robić takie ładne paski?) i hełmy oraz główki z klimatycznymi minami. Szkielet dzierży bardzo fajną drewnianą tarczę z żelaznym obiciem i znakiem czaszki oraz miecz - ostrze kosy, a jego oczy płoną. Szkieletowy konik zacny. Nie rusza się w nim nic (a wydaję mi się, że mogłaby przecież głowa ;>), to jest smutne, ale prezentuje się on na prawdę groźnie. Jeden gwardzista dzierży małą halabardę (osobiście uważam, że to jest ZA DŁUGIE na battleaxe), a drugi... no właśnie... drugi nawet kołczanu nie ma, a hełm ma do tego kołczanu przystosowany. Skoro już przeszedłem do wad to muszę zgrzać też szkieletora. Czemu? Bo ma za długie i okropnie nieruchawe łapska. Koncept szczytny - ustabilizowanie łap szkieleta, wykonanie słabsze, bo teraz może on tylko machać mieczem jak głupi w górę i w dół, bez możliwości obrócenia oręża, czy trzymania go dwurącz (inaczej sobie walki kosą nie wyobrażam). Łapska te są komicznie długie, sięgają kościejowi prawie do kolan, czego efektem jest, że nie może się on zasłonić tarcza, jedynie wyciągnąć ją nie-wiadomo-po-co daleko w przód. Te łapska sprawiają, że jestem sfrustrowany. Pociesza mnie fakt, że mogę wczepić rogi w czachę kunia :)

CIEKAWOSTKA

LEGO chyba dość mocno stawia ostatnimi czasy na realizm figurek (m.in żelazne kolory), bo zauważyłem nawet , że koń ma 7 kręgów szyjnych ;))

PLUSY
* konstrukcja wyrzutni i jej siła strzału
* ładne mifigsy gwardzistów
* przydatne elementy zdobnicze
* wyposażenie szkieletu
* szkieletowy koń
* szkieletowa głowa
* zestaw zawiera gumkę recepturkę :))
* instrukcja zawiera spis części
* łatwo go dostać po przyzwoitej cenie

MINUSY

* Biedne wyposażenie gwardzistów
* oranangutanie łapy szkieleta
* brzydki złoty klocek i srebrne kusze

OCENA

z ciężkim sercem stawiam 4 z małym -


pozdrawiam
Ither

EDIT: oczywiście skopałem link do zdjęcia. zaczynam się przyzwyczajać.
Ostatnio zmieniony 2008-09-07, 21:15 przez Ither, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#26 Post autor: nori »

Mały ale naprawdę zacny zestawik, jak za tą cenę dość bogaty w figurki i konika.
A Twoja recenzja Ither napisana bardzo fajnie i z humorem, dobrze w sumie że przypomniałeś ten zestaw - może ktoś jeszcze się na niego skusi - na pewno jest tego wart.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#27 Post autor: lugomina »

Sorry Ither, ale po co robisz necroposting i do tego recenzujesz maly zestaw, o którym juz wszystko bylo powiedziane i nawet Zlotego Studa wygral w zeszlym roku?
Nie mówiac o tym, ze pewnie wiekszosc z nas juz dawno ma po kilka tych pudeleczek.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

#28 Post autor: kamzel »

lugomina pisze:Sorry Ither, ale po co robisz necroposting i do tego recenzujesz maly zestaw, o którym juz wszystko bylo powiedziane i nawet Zlotego Studa wygral w zeszlym roku?
Nie mówiac o tym, ze pewnie wiekszosc z nas juz dawno ma po kilka tych pudeleczek.
Ja myślę, że im więcej recenzji tym lepiej. Zestaw wciąż jest w sprzedaży i może kogoś takie porównanie dwóch opinii zainteresować. Na Eurobricks niektóre zestawy mają po ostatniej akcji z "Akademią Recenzentów" nawet i po 3 recenzje..;)

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#29 Post autor: Ither »

lugomina pisze:Sorry Ither, ale po co robisz necroposting i do tego recenzujesz maly zestaw, o którym juz wszystko bylo powiedziane i nawet Zlotego Studa wygral w zeszlym roku?
Nie mówiac o tym, ze pewnie wiekszosc z nas juz dawno ma po kilka tych pudeleczek.
Widzę, że muszę opowiedzieć historię od początku. Zanim napisałem recenzję, sprawdziłem, czy zestaw już został opisany. Patrzę i widzę, że został. Przez Hippopotama. No to napisałem PW do Hippopotama z zapytaniem: założyć nowy temat czy dopisać post? Hipcio odpowiedział: obie opcje dobre. No to założyłem topic, żeby mi nikt nekrofilstwa nie zarzucił. To z kolei się nie pokryło ze zdaniem noriego, który mojego posta przerzucił tutaj.
A teraz czemu napisałem reckę zestawu, który już jest opisany? Bo przedstawiam swój punkt widzenia (nieco odmienny niż zdanie Hippopotama) na temat zestawu, który ciągle występuje w sklepach i który jeszcze przez nie jedną i nie dwie osoby zostanie zakupiony. Jakąkolwiek by nagrodę czy co tam wygrał, dla mnie nie był on niej warty, co dość wyraźnie uzasadniłem w recenzji.

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#30 Post autor: SeezSQ »

Nie przepadam za rycerzami itp ale ten zestaw mi się podoba! super kolor mają hełmy tych wojaków! jak pomalowany hamerajtem :D
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

ODPOWIEDZ