[MOC] R A T

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
pawelec
Posty: 107
Rejestracja: 2006-12-28, 10:21
Lokalizacja: Gdynia

#16 Post autor: pawelec »

Ja powiem tylko tak:
Zachwycił moją żonę!!

Nie mam nic do dodania.
Pozdrawiam
Paweł

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#17 Post autor: Sariel »


Pietruszka

#18 Post autor: Pietruszka »

Bardzo przemyślana i zgrabna konstrukcja :) Robi wrażenie

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#19 Post autor: Jerac »

Nie znam się na technicznych detalach, ciężko mi pochwalić to że ma takie a takie rozwiązania zastosowane, ale... kogo to obchodzi. Wygląda imponująco, zastosowanie castlekółek jako kół do gąsiennic jest genialne, i co najważniejsze - wcale nie przypomina toto technica. Mniam!

Hippotam

#20 Post autor: Hippotam »

Jerac pisze:wcale nie przypomina toto technica
Właśnie! To naprawde jest komplement - ja się podpisuję obiema rękami. Wygląda troszkę misterzumbiaście, ale jeszcze jezdzi! Bomba!

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#21 Post autor: smyk »

Mnie to zastanawia ustawienie cylindrów w dwóch rzędach. Jakoś tak dziwnie.

Szczerze Ci współczuję, motorki i muchomorek w jednym miesiącu, klęska urodzaju.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#22 Post autor: Bricksley »

Jak do wyglądu poprzedniej konstrukcji miałem jakieś "ale", to ta jest poprostu świetna. Dobre wykorzystanie tradycyjnych elementów, nawet w niewielkich ilościach w połączeniu z dobrą maszyną daje zaskakujące efekty, czego Twoja konstrukcja jest dowodem. Plusem jest konstrukcja z belek, na dodatek pierwsza, ja jakoś się nie moge do nich przekonać. Mam tylko takie małe pytanie: co to za dziwne czerwone elementy budują bak paliwa?

Co do działania, oglądnąłem tylko jeden filmik (jeśli to możliwe to watro wrzucić choćby na YouTube). Jazda wygląda na płynną i bezproblemową. Dodatkowo podoba mi się sterowanie za pomocą tych wajch. Próbowałeś pojemnik na baterie zmieścić w konstrukcji i zrobic tak, że na stałe włączasz silnik tak jakbyś uruchamiał traktor? Konstrukcja naprawdę udana. Brawo :brawo:
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#23 Post autor: V1 »

Nie macie pojęcia jak mi jest miło, że ten traktor spotkał się z tak pozytywnym przyjęciem!
Bardzo bardzo dziękuję!
no i szczerze mowiac zatkalo mnie ze zatrzymujesz silnik rc nic przy tym nie niszczac
Dorzuciłem filmik na którym traktor blokuje się przed przeszkodą, i silnik się zatrzymuje.
Mam tylko takie małe pytanie: co to za dziwne czerwone elementy budują bak paliwa?
Te elementy to round connector block w.holes (41531)
8 szt. jest w holowniku 8285.
(A po obu stronach są wstawione wedge wheels z oponkami, żeby dodać czarny akcent.)
Próbowałeś pojemnik na baterie zmieścić w konstrukcji i zrobic tak, że na stałe włączasz silnik tak jakbyś uruchamiał traktor?
Włączam silnik na stałe transformatorem :) Dodatkowo mam możliwość regulacji obrotów. Baterii w ogóle nie używam, szkoda mi wydawać na nie kasę. No i nic nie zastąpi zdalnego sterowania, o którym marzę.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#24 Post autor: TruckeR »

Ano właśnie, czyżby sterownik od kolejki? Sprawdziłem to rozwiązanie i jest całkiem ciekawe, mam tylko wątpliwości, czy przez zmienianie napięcia nie spalę sobie dośc cennego silnika RC :)

Traktor jest wspaniały. Ile potrzebowałeś ogniwek gąsienicowych do niego i do Cata? Od razu zachciało mi się taki zbudowac, jednak moje 100 ogniw raczej nie wystarczy na coś w tym stylu, heh. Filmiki kiedyś obejrzę, jednak format .mov trochę mnie odstrasza - o ile pamiętam jest odczytywany tylko Quick Time Playerem, a obecnie nie mam tego programu..
Co do wyglądu samego traktora, to bardziej podobała mi się karoseria z Cata.. Ten wysunięty przód, drabinka z jednej strony nadawały mu charakteru. Nie mówię, że wygląd Rat'a jest zły, bo jest w istocie rewelacyjny, ale tamten pojazd bardzie do mnie przemawiał :) Gdyby była taka możliwośc, to najchętniej ujrzałbym połaczenie obydwu traktorów - podwozia z Rat'a i karoserii z Cat'a..

Pozdrawiam serdecznie i życze jeszcze wielu, wielu równie udanych konstrukcji!
Ostatnio zmieniony 2007-06-18, 18:00 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#25 Post autor: V1 »

TruckeR:
Ano właśnie, czyżby sterownik od kolejki? Sprawdziłem to rozwiązanie i jest całkiem ciekawe, mam tylko wątpliwości, czy przez zmienianie napięcia nie spalę sobie dośc cennego silnika RC :)
Tak, używam tego:
Obrazek
Spoko, nie słyszałem jeszcze żeby napięcie mniejsze od nominalnego, czy jego zmiana mogła spalić silnik. Chyba byłbyś pierwszy :)
Ile potrzebowałeś ogniwek gąsienicowych do niego i do Cata? Od razu zachciało mi się taki zbudowac, jednak moje 100 ogniw raczej nie wystarczy na coś w tym stylu, heh.
Rat - 2x78 ogniw, Cat - 2x73. Ale z 50 ogniw na stronę też można dużo!
Można do tego co drugie przeplatać ogniwami łańcuchowymi.
Poza tym one tanieją, bo wszedł nowy typ.
Filmiki kiedyś obejrzę, jednak format .mov trochę mnie odstrasza - o ile pamiętam jest odczytywany tylko Quick Time Playerem, a obecnie nie mam tego programu..
Przykro mi, mój aparat tak robi, ja o obróbce filmów mam zerowe pojęcie.
Ostatnio zmieniony 2008-10-11, 05:35 przez V1, łącznie zmieniany 4 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#26 Post autor: Sariel »

V1, ale każdy format filmu mozesz wrzucic na Youtube ktory przemieli go na filmik lekki i odtwarzany w byle przegladarce internetowej.
Natomiast pocieszyles mnie odnosnie liczby gasienic. Czyli ja z moimi (w drodze) 160 mam szanse zbudowac cos sporego :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#27 Post autor: V1 »

Jasne że tak!

Ja nie wiedziałem ile mi faktycznie potrzeba, więc kupiłem sztuk... 400, i teraz nie wiem co z nimi robić :))) Żeby usprawiedliwić taką rozrzutność będę musiał kiedyś zbudować coś z dwurzędowymi gąsienicami.

Smyk:
Mnie to zastanawia ustawienie cylindrów w dwóch rzędach. Jakoś tak dziwnie.
Może, ale nie niespotykane. Nie wiem czy w maszynach budowlanych/rolniczych, ale w autach i samolotach takie silniki były z pewnością stosowane, ale konkretnego przykładu nie jestem w stanie podać, pewnie jakieś wyścigówki.
Chciałem mieć 8 garnków w pobliżu rozdzielacza zapłonu, a widlak w technicu jest tak banalny... poza tym jakoś nie przepadam za V. Dla mnie najpiękniejszy układ silnika to square (może uda mi się wkrótce zbudować Ariela Square Four :) a zaraz potem boksery.
Ostatnio zmieniony 2007-06-18, 20:06 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#28 Post autor: Kubrick »

V1 pisze:Żeby usprawiedliwić taką rozrzutność będę musiał kiedyś zbudować coś z dwurzędowymi gąsienicami.
Albo park maszynowy zlozony z ?AT'ow* ;)




* pytajnik (?) oznacza dowolny znak.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#29 Post autor: TruckeR »

Spoko, nie słyszałem jeszcze żeby napięcie mniejsze od nominalnego, czy jego zmiana mogła spalić silnik.
Hm, mniejsze raczej nie, ale wydawało mi się, że po podłączeniu tego ustrojstwa pojazd jeździł szybciej niż na bateriach ?
Można do tego co drugie przeplatać ogniwami łańcuchowymi.
Najpierw trzeba je mieć :) Sto ogniw to faktycznie całkiem niezła ilosć, ale czegoś bardzo duzego się nie zbuduje raczej.. Mimo tego będę próbował, obiecuję! Może jakiś spychacz w skali minifig, wykorzystujący pneumatykę? Ale by była zabawa - przestawianie górek piaskowych, zwałów klocków i minifigowych samochodów ;)
Dzięki za odpowiedź,
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2007-06-18, 20:10 przez TruckeR, łącznie zmieniany 2 razy.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#30 Post autor: V1 »

Ja z kolei słyszałem że transformator w położeniu max. nie daje pełnych 9V. Wezmę go jutro do garażu i sprawdzę.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ