FAQ - Shop at Home - S@H

Składnica wiedzy

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
rh

FAQ - Shop at Home - S@H

#1 Post autor: rh »

Przez to, że ostatnio po raz kolejny wznowiła się dyskusja na temat zakupów na S@H, zdecydowałem się na lekkie odświeżenie i „remont” w temacie. Przede wszystkim – zebranie dawnych pytań, oczywiście w wątkach poniżej każdy może dodać kolejne pytanie albo komentować, to co już zostało tu napisane. Kolejną nowością, którą chciałbym tu wdrożyć, jest przygotowanie list kart płatniczych, które są akceptowane w czasie zakupów na S@H. Liczę na pomoc!


FAQ

1. ile czasu trzeba czekać na paczkę
Około tygodnia do dwóch w przypadku normalnej przesyłki. Warto pamiętać o tym, że może się zdarzyć tak, że zestawy przyjdą wcześniej niż zamówione klocki na Pick A Brick.

2. Kto dostarczył paczki - kurier czy poczta
Poczta, a dokładniej pocztowy kurier, czyli pocztex.

3. Jak sprawdzić status zamówienia
Można poprzez linki, które się otrzymuje w mailach przy zamawianiu. Jednak warto pamiętać o dwóch rzeczach:
- po pierwsze należy się zarejestrować, by mieć dostęp do historii zamówień
- po drugie sklep wysyła maile z poprawnym linkiem do trackingu (ale zdarza się tak, że dostajemy tylko jeden - wówczas ze strony sklepu bierzemy nr wysyłki i podmieniamy w linku)

4. czy zdarzyło sie komuś ze paczka nie doszła
Nie.

5. Czy zawsze wszystko było w paczce
Tak. Czasami nawet za dużo (jeśli chodzi o Pick a Brick). Ale należy pamiętać o tym, że Pick a Brick, Factory czy zestawy są wysyłane niezależnie (przy jednym koszcie przesyłki).



KARTY PŁATNICZE AKCEPTOWANE PRZEZ S@H:
PS: nazwa banku i dokładna nazwa karty (a nie żółto-czerwona z krową w paski).

BZ WBK:
Visa Classic (wypukła).

PS: Na prośbę. Karta wypukła - generalnie najłatwiej to odróżnić poprzez to, jak wygląda na niej numer. W przypadku kart wypukłych cyferki są wyraźnie wypukłe. Karty płaskie - jak nazwa wskazuje płaskie. Trochę dokładniej: http://kartybankowe.2p.pl/podzial/wyglad.html
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez rh, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#2 Post autor: bartek_mi »

Intelligo:
Visa Electron z secem (płaska, bankomatowa).

Karta nigdzie nie była rejestrowana do zakupów online.

instrukcja obslugi:
Type of Card: Visa
Card Number: srebrny numer wydrukowany na wierzchniej stronie
Expiration Date: data waznosci podana pod numerem karty na stronie wierzchniej
Security Code: Trzycyfrowa liczba znajdujaca sie obok paska z podpisem

wydaje mi sie, ze da sie kupic na s@h kazda karta bankomatowa (electron), ktora posiada ten magiczny trzycyfrowy numer (na przyklad karta mbanku)
Ostatnio zmieniony 2009-09-29, 09:53 przez bartek_mi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Karta musi być najpierw aktywowana do takiej usługi po stronie banku. Przerabiałem to z mBankiem i Visą Electron.

Awatar użytkownika
groblas
Posty: 48
Rejestracja: 2009-05-27, 21:21
Lokalizacja: Poznań

#4 Post autor: groblas »

Jeśli ktoś to uważa za necroposting to przepraszam, ale mam pytanie czy w mbanku wystarczy zadzwonić i powiedzieć ze się chce aktywować vise electron do płatności w necie czy trzeba jeszcze jakieś cuda spełnić :D a poza tym jaka jest prowizja za płatność. Bo sie gubię w tych tabelkach na ich stronie a teoria bankowości nie jest moja mocna strona.
Zaczęło się od Camouflaged Outpost i nadal kocham ta serie !!!

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

Trzeba jeszcze na stronie ustawić limity wypłat z karty, wtedy będzie działać.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#6 Post autor: Miszel »

To jeszcze ja odkopię temat. Czy S@H jeszcze akceptuje karty mBanku? Od dłuższego czasu robię tam zakupy przy użyciu karty kredytowej znajomego. Ale na dłuższą metę głupio mi tak ciągle zawracać mu tym głowę. Mam kartę Visa Elektron mBanku i chciałem powalczyć z nią ale już nie wiem jak. Parę miesięcy temu robiłem jedne podejście teraz drugie i chyba nic z tego. Karta zwykła debetowa do bankomatu (z delfinkiem jak to komuś coś mówi), ale z tego co Pani z infolinii mówiła to powinno się nią bez problemu dać płacić przez internet. Limity też mam oczywiście odpowiednio ustawione oraz środki na koncie są, ale S@H nie chce jej zaakceptować.
Na stronie mBanku znalazłem, że jest możliwość wyrobienia specjalnej tzw. ekarty do dokonywania płatności internetowych, ale na liście sklepów obsługiwanych i nieobsługiwanych S@H widnieje jako nieobsługiwane. Więc raczej wydanie 25zł na wyrobienie tej karty nie ma większego sensu.
Czy komuś jeszcze udaje się zrobić zakupy w S@H kartą debetową mBanku? Nie bardzo uśmiecha mi się wyrabianie karty kredytowej bo poza S@H swobodnie wystarczają mi karty debetowe i nie chcę się pchać w pilnowanie kredytów. Dodatkowo za karty kredytowe ściągają kasę o ile się z nich regularnie nie korzysta, czyli takie zmuszanie cię do korzystania.

Konstruktywne rady mile widziane. Inaczej zostaje mi chyba tylko dalsze żerowanie na uprzejmości znajomego.
Ostatnio zmieniony 2010-10-04, 19:24 przez Miszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#7 Post autor: misiek »

Ja zadzwoniłem na infolinie i Pani mi sama właczyła.
FREE HUGS :D

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#8 Post autor: Miszel »

Jak pisałem dzwoniłem na infolinie i to już chyba ze dwa razy ostatnio mi powiedzieli, że mam włączoną usługę płacenia przez internet, ale dalej nie mogę zapłacić :( Chyba że akurat mam takiego pecha, że trafiam tam na niekompetentne osoby. Najpierw trzeba kupę się naczekać potem naklikać i napodawać różnych kodów żeby jakiś buc który nie wie co i jak zbył cię mówiąc że usługa aktywna i powinno działać :(
Ostatnio zmieniony 2010-10-04, 20:05 przez Miszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#9 Post autor: misiek »

Powinieneś mieć w szczegółach karty:

Transakcje bezgotówkowe
Transakcje korespondencyjn­e i telefoniczne
Transakcje internetowe
wraz z ustalonymi limitami.

I to powinno wystarczyć. Ja przez telefon zalatwiałem to z 15 minut więc się nie przejmuj, a co najlepsze, że w oddziale banku tego nie można załatwić. A, i dzwonilem koło 22 jakby to mialo mieć jakiś wpływ.
FREE HUGS :D

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#10 Post autor: Miszel »

Poszło - dzięki misiek, !!

Problem tkwił w tym, że limit pod transakcjami telefonicznymi i korespondencyjnymi miałem ustawiony na 0zł. Myślałem, że to tyczy się tylko zamawiania czegoś przez telefon, zwłaszcza, że transakcje internetowe występują jako oddzielna pozycja poniżej. Limity rożne od zera miałem więc ustawione tylko w pozycjach: "Transakcje bezgotówkowe" i "Transakcje internetowe". Dziwne to trochę, ale najważniejsze, że się udało - teraz nie jestem uzależniony od innych.

Jeszcze raz dzięki
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#11 Post autor: Backbone »

MULTIBANK:

Mastercard Debit

Obrazek

Karta obsługiwana, po zmianie limitów na transakcje internetowe z domyślnych (zmieniamy to bez wychodzenia z domu - w systemie), można nią swobodnie płacić za zakupy w S@H.
Ostatnio zmieniony 2011-10-10, 18:18 przez Backbone, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#12 Post autor: Havoc »

A czy można płacić w S@H kartą debetową Visa Electron Lukasa?

EDIT - znalazłem odpowiedź na moje pytanie - jako dodatek do listy kart wrzucam cytat ze strony informacyjnej Lukasa (obecnie Credit Agricole):

Za pośrednictwem karty płatniczej Visa Electron wydawanej do rachunku nie ma możliwości dokonywania transakcji bez fizycznego użycia karty, czyli np. transakcji przez Internet.. Kartą można dokonywać wyłącznie transakcji bezgotówkowych w placówkach handlowych wyposażonych w terminale POS oraz wypłat środków z bankomatów.
Ostatnio zmieniony 2011-10-13, 12:38 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#13 Post autor: Backbone »

Zdenerwowali mnie trochę - 10220 zakupiony na początku miesiąca nadal nie doszedł - ok pomyślałem że po prostu termin dostawy będzie na granicy możliwości - czyli ok 9 dni. Napisałem maila do LEGO z zapytaniem o numer listu przewozowego. Okazało się że paczka nawet nie dotarła do Niemiec, a co dopiero do Polski. Wysłali drugą ekspresem, a pierwszej mam nie odbierać - wtedy do nich wróci.

PS. Ciekawe czy coś do paczki dorzucą, za opóźnienie...

Awatar użytkownika
Dr.Green
Posty: 69
Rejestracja: 2011-08-17, 21:42
Lokalizacja: z komputera :)

#14 Post autor: Dr.Green »

No mozesz zrobic sobie gratisa odbierajac ta pierwsza :)
Dr.Green

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#15 Post autor: Backbone »

Teddy303 pisze:No mozesz zrobic sobie gratisa odbierajac ta pierwsza :)
Uczciwość mi na to nie pozwala :P

ODPOWIEDZ