2258 Ninja Ambush

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
tajfek
Posty: 366
Rejestracja: 2011-01-16, 18:24
Lokalizacja: Krzeczów
brickshelf: tajfek

 

2258 Ninja Ambush

#1 Post autor: tajfek »

-----------Obrazek-----------
Obrazek


2258 Ninja Ambush

Ninja Ambush - Polska nazwa katalogowa "Ninja w zasadzce". Moja interpretacja obrazka jest następująca "Zasadzka Ninji".
Wiek sugerowany przez producenta na opakowaniu to 6-12 lat. Jeśli zaś idzie o sugestie wieku według katalogu to 6-14 lat.

Dane techniczne
Seria: Ninjago
Rok premiery: 2011
Liczba klocków: 76
Liczba figurek: 2: Kai oraz Bonezai
Wymiary pudełka: 13,7 x 11,9 x 4,1
Cena: Polskie sklepy: 29,99 PLN, Allegro: ok. 24 PLN plus przesyłka


http://guide.lugnet.com/set/2258

http://www.peeron.com/inv/sets/2258-1

http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=2258-1

http://www.brickset.com/detail/?Set=2258-1


Opakowanie i instrukcja

Niewielkie pudełko, nadruk przedstawia figurkę Kai`a wyskakującego z zasadzki, którą przygotował dla zaskoczonego Bonezai`a.
W tle możemy dostrzec puszczę bambusową. W górnej części pudełka w 1/4 szerokości Logo TLG oraz nazwę serii; NINJAGO.


Obrazek


Po odwróceniu pudełka, naszym oczom ukazuje się kolejna secena walki dobra ze złem.
W dolnym prawym rogu znajduje się obrazek przedstawiający instrukcję obsługi "katapulty / zasadzki".


Obrazek



Instrukcja


Do zestawu producent załączył nam instrukcję. Jest to instrukcja w formie małej ksiązeczki, liczba stron 24.

Pierwsza strona:
Obrazek

oraz kolejne:
Obrazek


Obrazek


Obrazek

Na stronie 20, znajdujemy zestawienie wraz z ilościami elementów wchodzących w skład opisywanego zestawu.

Obrazek

Pozostałe strony instrukcji odpowiednio zawierają:
21 do 22 Inne zestawy serii NINJAGO
23 do 24 Informacje o LEGO club oraz zachętę do udziału w wypełnieniu ankiety.
Ankieta znajduje się na stronie www.LEGOsurvey.com/product Po jej wypełnieniu mamy możliwość wygrania kolejnego zestawu.


Klocki


Wewnątrz pudełka, podobnie jak w "2516 Ninja Training Outpost" znajdziemy jeden element "luzem" oraz oraz 2 woreczki z klockami.
Zdjęcie poniżej prezentuje zawatrość pudełka, tj. woreczki oraz załączoną płytkę budowlaną o rozmiarach 6x8 - kolor : brąz.


Obrazek

Ludziki

Obrazek
Czerwony ninja "KAI" po prawej stronie, dysponuje także możliwością przyczepienie miecza lub innej broni za głową tym sposobem ręce pozostają wolne.
Bonezai - minifig po lewej. Zapewne zastanawialiście się dlaczego drugą figurkę opisałem jako Bonezai, już wyjaśniam.
Po dokładnej analiżie głów figurek "kościotrupów", ta o której mowa, czyli zamieszczona w zestawie 2258 jest identyczna w porównaniu z głową figurki z zestawu 2115.
Temu tez pozwoliłem sobie na taką nazwę teko drugiego minifiga.

Budowanie zajmuje do 3 minut.

Obrazek

Jakość klocków nie jest może super extra, ale wystarczająco zadowalająca.
Po skończonej budowie pozostały elementy prezentowane poniżej:

Obrazek

A oto gotowa już pułapka:


Obrazek


Działanie mechanizmu jest następujące:
Palcem naciskamy czerwony klocek, to powoduje uniesienie się części na której ustawiony jest wojownik i siłą podrzucany jest do góry.
W tym samym czasie osłona (kamuflaż) z łodyg bambusa odchylają się na boki umożliwiając tym samym wyskok i atak naszej figurki.

Obrazek

Podsumowanie

Zestaw 2258 jest dosyć ciekawym zestawem. Interesującym elementem jest złota kosa składająca się z 3 elementów. W zestawie znajdziemy też dwie fajne minifigurki które zapewnią trochę zabawy.
Czy warto kupić ten zestaw?
- odpowiadam Tak.
Po pierwsze jeśli ktoś chce skompletować wszystkie zestawy NINJAGO uważam za niezbędne zakup tego zestawu.
Po drugie, stosunek ceny do ilości klocków jest do zniesienia.

Za
  • 2 minifigurki
  • Ciekawy element "kosa"
  • stosunek ceny do ilości kolcków

Przeciw
  • Jakość klocków mogła by być nieco lepsza
  • mało broni w porównaniu do zestawu 2516

Proszę o wyrozumiałość, gdyż to moja pierwsza recenzja.
Ostatnio zmieniony 2011-02-11, 19:16 przez tajfek, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#2 Post autor: lugomina »

Aby recka byla kompletna, musisz zbudowac zasadzke i tez ja sfotografowac. Najlepiej 2 zdjecia - zasadzka przed i po ataku czajacego sie w niej Kaia. Jesli mozesz, pokaz tez mechanizm - jak dziala?
Koniecznie zrob tez zdjecie najciekawszych, zwlaszcza nowych klocków: samego kosciotrupa z bliska, tej dlugiej kosci i zlotej kosy na przyklad.
Oficjalne zdjecie duzo pokazuje bo to jest malutki zestaw, ale to jest podrasowany pieknie obraz reklamowy, a ciekawi mnie jak te klocki wygladaja w rzeczywistosci, rozlozone, zlozone i kolo innych klocków.

P.S. w moim przypadku stosunek ceny do klocków sprawil, ze pokazalam TLG dumny gest naszego sportowca..
Ostatnio zmieniony 2011-02-11, 19:02 przez lugomina, łącznie zmieniany 2 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#3 Post autor: Kubrick »

Ja bym dodał jeszcze, że jest tam kilka ciekawych części, o których nic nie wspomniałeś. napisz coś o tym w jaki sposób zaczepia się miecz na plecach tego czerwonego kolesia, co to za klocek z 2 rączkami, który został po budowie...
No i przede wszystkim to co napisała lugomina, czyli zrób zdjęcia złożonego zestawu :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Kubrick pisze:napisz coś o tym w jaki sposób zaczepia się miecz na plecach tego czerwonego kolesia,
O clipa... ta forma ma clipa na tyle "głowy".

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#5 Post autor: Innos »

M_longer pisze:
Kubrick pisze:napisz coś o tym w jaki sposób zaczepia się miecz na plecach tego czerwonego kolesia,
O clipa... ta forma ma clipa na tyle "głowy".
To chyba nawet jest standardowe nakrycie głowy ninja takie jak w serii z lat '98-'99 np. w 3050, nieprawdaż? Tam też miało uchwyt na katanę z tyłu.
Kubrick pisze:co to za klocek z 2 rączkami, który został po budowie...
Pewnie ręka kościotrupa, tylko w tym świetle tak niebiesko wygląda. Zdaje się, że niemal zawsze do kościotrupów dodawane są zapasowe kończyny?

A odnośnie zestawu i recenzji - nie przekonałeś mnie do zakupu, ale to wyłącznie wina tego, że ten zestaw jakiś taki nijaki sam w sobie ;) W ogóle cała ta seria warta jest uwagi niemal wyłącznie ze względu na mnogość różnorodnej broni (i bączki ;)), a w tym zestawie jej akurat pożałowano. Co prawda złota kosa całkiem ciekawa, a ten jej środkowy element łączący ostrze i trzon wygląda na bardzo uniwersalną część - potencjalnie może mieć bardzo wiele zastosowań, niemniej zakup zestawu wydaje się być nieopłacalny, w ogóle z całej serii jeśli już coś kupować to chyba tylko 2519 lub 2520, gdzie jest zatrzęsienie różnych broni, są kosy i są bączki...

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#6 Post autor: Miszel »

Trzeba pochwalić tę nową rękę "białego". Nareszcie szkielet który mając w dłoni jakąś broń wygląda w miarę naturalnie. Stare odlewy to była porażka. Nadawały się tylko do robinie szkieletów walających się na polach bitwy itp. Uzbrojone, gotowe do walki wyglądały bardzo sztucznie. Te nowe ręce są za to świetne - w przeciwieństwie do "zacementowanych nóg".
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#7 Post autor: Wawrzino »

Zestaw trochę za drogi, bawialność też raczej nie za duża, a nogi kościotrupa to porażka.
Jednak i tak dzięki za recenzję ;)
Utwierdzam się w przekonaniu, że seria NinjaGo nie dla mnie.

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

#8 Post autor: michallus »

bedąc w makro, kupując go i płacąc za zestaw wraz z vatem zestaw ten kosztował mnie 23 zł. Kilka dni po premierze.
Ostatnio zmieniony 2011-02-12, 17:52 przez michallus, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

lordofdragonss

#9 Post autor: lordofdragonss »

Nogi kościotrupa (aka Butki) są moim zdaniem świetnym dodatkiem do każdego zombiaka/legionu ożywieńców. Częsci też nie są do niczego- katana, kość i kawałki drewna no i złota kosa (albo zloty miecz swietlny po odięcia ostrza kosy)
Bawialność moim zdaniem jest całkiem wysoka, ja z radością ciachałem bambusa na kawałki.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 738
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#10 Post autor: Kirysowaty »

Mam ten zestawik, i dwie rzeczy na pewno mogę o nim powiedzieć.

Dostarcza całkiem ciekawych części. Podoba mi się złota kosa, no i katana w ciekawym kolorze, który całkiem efektownie imituje metal. Całkowicie nowym elementem jest kość - na pewno znajdzie zastosowanie w MOC-ach pirackich czy prehistorycznych. Bardzo ładne są też figurki - zarówno ninja, jak i szkielecik o spojrzeniu psychopaty.

Teraz do minusów... JAKOŚĆ. Muszę się tu niestety zgodzić z tajfkiem. Brązowa płytka w moim przypadku była jakaś taka... Może nie wygięta w pałąk, ale na pewno nie idealnie prosta i płaska. Nowe płytki LEGO to w ogóle syf i nie wiem, jak Wy możecie układać z nich kilka warstw i jeszcze na tym budować. W moim przypadku, choć używam nowiutkich płytek, powstaje łukowato wygięty, krzywy jak jasna cholera twór, który rozpada się przy byle dotknięciu. Aha, zapomniałbym... Kai miał krzywo nałożony nadruk na nogach.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#11 Post autor: Belfast »

Mi się cała ta seria nie podoba. Co do jakości to Lego goni tendencje światowe czyli "produkujmy tanio" niestety taniość się kończy na produkcji. To moja opinia. Mój synek ( 7,5 roku ) natomiast jest zdania, że ten akurat zestaw jest super,.... na razie się opieram, ale.....
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 738
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#12 Post autor: Kirysowaty »

Seria jest na pewno ciekawa, natomiast jakość klocków już nie.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#13 Post autor: vedder »

Też przyznam że ta seria mnie nie ucieszyła zbytnio, chociaż kilka nowych części tutaj jest. Za to podobno bardzo dobrze się sprzedaje. Sam zestaw to nic specjalnego. Dosyć mam też ciągłego pchania do zestawów kościotrupów, mam ich już na pęczki, a do niczego mi nie są potrzebni.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 738
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#14 Post autor: Kirysowaty »

Toś nigdy cmentarza na Wszystkich Świętych nie budował? Bo ja mam taki zwyczaj.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#15 Post autor: vedder »

No niestety tematy cmentarne jakoś mnie nie pociągają. W ostatnią sobotę wymroziłem się półtorej godziny na pogrzebie i mam dosyć.

ODPOWIEDZ