6581 Dig and Dump

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
spider44
Posty: 200
Rejestracja: 2012-02-20, 22:05
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: spider3344
Kontakt:

 

6581 Dig and Dump

#1 Post autor: spider44 »

Witam! Recenzja krótka i na temat. Seria Town: 6581 Dig and Dump.

Obrazek

DANE TECHNICZNE
Seria: Town
Rok premiery: 1996
Liczba klocków: 125
Liczba figurek: 2
Spis części: http://peeron.com/inv/sets/6581-1
Cena: Tylko na rynku wtórnym. MSRP: 13.25 $, Allegro: 30-60 PLN, Bricklink: ok. 30-210 PLN.

Lugnet
Bricklink
Brickset


OPAKOWANIE I INSTRUKCJA
Brak pudełka oraz instrukcji. Do zbudowania modeli korzystałem z serwisu Brickfactory.

Obrazek
Zdjęcie pudełka z serwisu Peeron. Niebieska obramówka oraz duży napis LEGO SYSTEM.

12-stronicowa instrukcja. http://peeron.com/cgi-bin/invcgis/scans/6581-1/?ct=1


LUDZIKI
Z zestawem otrzymujemy dwa minifigi. Jest to kierowca wywrotki oraz operator koparki. Obie postaci mają podobne niebieskie uniformy robocze a operator ma dodatkowo naszywkę z ładowarką.
Obrazek



MODEL
Zestaw składa się z dwóch pojazdów budowlanych: Małej koparki oraz wywrotki do wywożenia gruzu oraz ziemi z budowy. Ciężarówka posiada łamaną ramę za kabiną kierowcy. Koła w tym pojeździe są dość nietypowe ponieważ użyto ich z zestawów Technic. Koparka ma ruchome łamane ramię do nabierania materiału i dodatkowo znajduje się na obrotowej podstawie. Całość zestawu utrzymana w żółtej kolorystyce. Dodatkowo mały znak drogowy sugerujący innym pojazdom objazd miejsca robót.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



CIEKAWE I UNIKATOWE KLOCKI

Obrazek Yellow
Obrazek Black
Obrazek Black
Obrazek Black
Obrazek Yellow
Obrazek Yellow
Obrazek White with White Arrow on Blue Disc Pattern



PODSUMOWANIE
Niewielki zestaw z serii Town dotyczący robót budowlanych. Bardzo fajna wywrotka na kołach Technic i z oryginalną kabiną. Plus za dwa minifigi oraz znak drogowy. Trochę za mała koparka jak dla mnie. Zestaw może służyć jako uzupełnienie kolekcji. Utrzymany w żółtej idealnie pasującej do zestawów budowlanych barwie. Jest często dostępny na aukcjach i to w niewielkiej cenie (od 30zł) co jest kolejnym plusem. Wart polecenia ze względu na cenę oraz elementy w nim zawarte.


Za
  • dwa minifigi
  • kilka ciekawych i przydatnych elementów
  • cena
  • dwa pojazdy
  • mini znak drogowy

Przeciw
  • mała koparka



OCENA
Ocena podsumowująca: -4/6. Zestaw w dobrej cenie dla wszystkich, zarówno dla kolekcjonerów jak i dla dzieci. Polecam wszystkim.:)

Pozdrawiam.:)


P.S. Dziękuję za uwagi które pozwalają mi eliminować błędy i pisać lepsze recenzje, jeśli widzicie jakieś błędy i nieścisłości piszcie :)
Ostatnio zmieniony 2012-03-03, 21:56 przez spider44, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

spider44 pisze:naszywkę z koparką.
Ładowarką.
spider44 pisze:Ciężarówka posiada oś skrętną
Posiada łamaną ramę. Osi skrętnych brak :)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2572
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#3 Post autor: Bricksley »

spider44, jeżeli robisz zdjęcia do recenzji to czy mógłbyś używać klocków w takich kolorach w jakich występują w danym zestawie? Tyczy się to round plate'ów, które powinny być przezroszysto żółte, a nie jaskrawo neonowe. Problem ten tyczy wielu Twoich recenzji. Jeżeli nie masz tych klocków to może chociaż warto zostawić krótką notkę dla czytelnika coby nie wprowadzać go w błąd?
Pozdrawiam :)

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Darkelmo »

Też miałem o tym pisać. Jak dla mnie zestaw średni. Najbardziej podobała mi się kiedyś w tym zestawie ta mała ładowarka. Ten drugi pojazd ma za długi przód względem przyczepy. Brak też klocków, które mogłyby być przewożone i ładowane.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#5 Post autor: Filus »

Co do recenzji. Polecałbym też zmienić:
spider44 pisze:Bardzo fajna wywrotka
Na wozidło. Bo to zdecydowanie poprawniejsza nazwa.
Darkelmo pisze:Ten drugi pojazd ma za długi przód względem przyczepy.
Już nie czepiając się nazewnictwa. Moim zdaniem proporcje są względnie poprawne, jak na Lego System i skalę stosowaną w tym zestawie oczywiście (choćby tutaj):
Obrazek

Zestaw ten jest całkiem przystępny i bawialny. Ma w sobie też coś takiego oldschoolowego. Może się to podobać, lub też nie. Dla mnie jest to duży plus nasuwa fajne wspomnienia związane z latami, kiedy ten zestaw był dostępny.

Awatar użytkownika
Polip
Posty: 55
Rejestracja: 2010-09-08, 21:40
Lokalizacja: Ustroń
brickshelf: POLIP
Kontakt:

 

#6 Post autor: Polip »

Że ładowarka za mała? Że kabina wywrotki ma za długi nochal? Who cares, skoro oba pojazdy wyglądają bardzo sympatycznie, a do tego było przy tym tyle zabawy! Bonusowo systemowcy dostali swoje pierwsze "technicowe" koła montowane na axle'ach (przynajmniej tak było w moim przypadku)! :) No i ten czadowy pan robotnik z wąsikami!

Dzięki za przypomnienie zestawu, przy którym spędziłem mnóstwo czasu!
Hejaho i do przodu! o/

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#7 Post autor: Wawrzino »

Widzę, że round tile na zdjęciach mają inny kolor niż w oryginale. Trans-neon green trochę się gryzie z tym zestawem moim zdaniem. Jednak zestawy z połowy lat 90 mają swój niepowtarzalny charakter i urok.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#8 Post autor: 3dom »

Wawrzino pisze:Trans-neon green trochę się gryzie z tym zestawem moim zdaniem.
Tr-neon green z mało czym się nie gryzie ;) Ujdzie chyba tylko w zestawach space.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

_vbl.

#9 Post autor: _vbl. »

Fajny ten zestaw. Podoba mi się kolorystyka. Pracuję obecnie nad nieco większą wersją tej maszyny.:) W sumie koła na axlach widziałem bardzo dawno w 6641 (mój pierwszy zestaw).
Ostatnio zmieniony 2012-03-05, 20:43 przez _vbl., łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ