Dziwna gąsiennica - Czy działa?

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#16 Post autor: Żbik »

Grand pisze:Żbik'u czekam z niecierpliwością na Twoją propozycję
no to proszszsz: tu jest moja gąsienica, a tak to wygląda po założeniu na - bardzo jeszcze prowizoryczny - układ jezdny.

Jak widać na załączonym obrazku napęd przenoszony jest przez opony, które zapewniają (przy odpowiednim naciągnięciu gąsienicy) tarcie wystarczające do przesuwu "dżdżownicy" :) Obawiam się, że na samych felgach, to nie ruszysz z miejsca po prostu... Zwłaszcza przy masie gąsienic jakie Ci się marzą ;)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#17 Post autor: Kubrick »

Żbik, te gasienice wygladaja poteznie :D
Ale koszty musza byc spore przez ilosc plate'ow 2x2 z czyms tam pod spodem. Dobrze mi sie wydaje?
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#18 Post autor: Żbik »

Kubrick pisze:Żbik, te gasienice wygladaja poteznie :D
Ale koszty musza byc spore przez ilosc plate'ow 2x2 z czyms tam pod spodem. Dobrze mi sie wydaje?
Spieszę z wyjaśnieniem, że "plate 2x2 z czyms tam pod spodem", to taki klocek. Jeśli kogoś interesuje dokładny koszt obu moich gąsienic, to jest to kwota nieco ponad 63 PLN (nie licząc transportu), więc nie ma chyba tragedii, co?

A wyglądają potężnie (i są), bo model, ktory będzie na nich śmigał "poważy" pewnie ze 3 kg i - przy założeniu, że ma być w pełni funkcjonalny - musi mieć gąsienice zdolne taką masę przenosić bez jakichś tam usterek ;)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#19 Post autor: Kubrick »

Dopoki nie zobacze jak to jezdzi, nie uwierze ;)
A jak z przyczepnoscia do podloza??
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#20 Post autor: Żbik »

Dopoki nie zobacze jak to jezdzi, nie uwierze ;)
ja też :lol: Zapraszam na test do Kielc :)
Kubrick pisze:A jak z przyczepnoscia do podloza??
nie wiem jak będzie się zachowywał gotowy klamot na tych "dżdżownicach", bo jeszcze go nie ma ;) Ale wstępnie moge powiedzieć, że study w płatach gąsienicy dobrze haczą o podłoże miękkie (dywan, tapicerka itd.). Po twardym jeździ słabiej, bo się po prostu ślizga - ale to chyba przypadłość każdych gąsienic, nawet tych "prawdziwych".

moris
Posty: 17
Rejestracja: 2007-06-25, 18:16
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#21 Post autor: moris »

Sorki że jak już się odzywam to akurat w takiej kwestii :/ ale obawiam się Żbiku :) że twoje gąsięnnice maja jedną wadę, będa się skręcać tylko w jedna stronę tj. do środka :no:
może wiesz o tym i to jest celowe tudzież mniejsze złoooooooo :) to sry :)
Taka malutka uwaga :)
ogulnie fajnie wygląda, solidnie :ok:

Pozdrawiam pomorze na forum :heej:

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#22 Post autor: Żbik »

moris pisze:twoje gąsięnnice maja jedną wadę, będa się skręcać tylko w jedna stronę tj. do środka
Czy kolega mógłby rozwinąć myśl? Nie bardzo wiem co znaczy zwrot "skręcać do środka" :)

Grand

#23 Post autor: Grand »

Morisowi chodzi o to, że typowa gąsiennica wygina się w obie strony (do góry i w dół :P ), a Twoja tylko w jedną. Dlatego robienie jakiegokolwiek zawieszenia jest bezcelowe ponieważ i tak nie będzie działać. :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#24 Post autor: Żbik »

Grand pisze:a Twoja tylko w jedną. Dlatego robienie jakiegokolwiek zawieszenia jest bezcelowe ponieważ i tak nie będzie działać
No nie do końca... Jest w niej "luz na axlach", dzięki czemu odkształca się i w drugą stronę - choć rzeczywiście niewiele. A jeśli dokładnie przyjrzycie się linkowanemu wcześniej zdjęciu, to zobaczycie, że w moim układzie jezdnym zawieszenie jest :)

Ten model będzie - podobnie jak moja ładowarka - czymś pomiędzy Technic i Model Team, czyli pełna funkcjonalność połączona z możliwie wiernym oddaniem wyglądu i jako taki, z definicji nie będzie startował w TrTr, tylko zapewnić ma maksymalną bawialność.

Grand

#25 Post autor: Grand »

Myślę Żbik'u że powinieneś trochę je dopracować :) ponieważ Twoj pojazd może sobie nie radzić z większymi przeszkodami (sam "luz na axlach" może nie wystarczyć), a widok pracującego zawieszenia jest bardzo miły dla oka (ta gąsiennica może tą pracę w dużym stopniu ograniczać)... nie odbieraj nam tej przyjemności :P :glupek2:

Przy okazji poruszania tematu o gąsiennicach mam jedno pytanie :)
Czy te nowe ogniwa gąsiennicowe zastosowane w Snowmobile'u mogą być napędzane przez zwykłe koło zębate (np 24-zębne)?

moris
Posty: 17
Rejestracja: 2007-06-25, 18:16
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#26 Post autor: moris »

dokładnie o to mi chodziło :)
może by się dało zwiększyć odległość między ogniwami o jeden stud lub nawet pół :) ?
no i faktem jest że fajnie pracujące zawieszenie daje efekt :)

Pozdrówki

EDIT
pozatym jeżeli ma być zawieszenie z założenia działające, i waga modelu jak mówisz około 3 kg to dżdżownice mogą się rokraczyć ;/
Ostatnio zmieniony 2007-07-19, 20:14 przez moris, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#27 Post autor: Żbik »

Grand pisze:Myślę Żbik'u że powinieneś trochę je dopracować
Widzę, że młodzież atakuje :) Ale to dobrze - jest przynajmniej ruch na osiedlu ;) Może więc rozpiszmy konkurs: kto najlepiej zmodyfikuje moją gąsienicę? :) Serio mówię, jeśli są propozycje, to walcie - zobaczę czy da się je wykorzystać. W końcu jak powiedział pewien towarzysz:

"Jeśli nam pomożecie, to sądzę, że ten cel uda nam się wspólnie osiągnąć... Jak? Pomożecie?... No."

=====

Swoją drogą zauważyć się daje, że 3mia100 jest coraz liczniejsze na naszym forum, co cieszy mnie niezmiernie, bo jest szansa na ewentualne spotkania żywcem okraszone piwem :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#28 Post autor: Żbik »

Kubrick pisze:Dopoki nie zobacze jak to jezdzi, nie uwierze
A jak z przyczepnoscia do podloza??
czy nadal jest wola ujrzenia moich gąsienic w akcji? Jeśli tak, to mogę wstawić tu jakiś film...

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#29 Post autor: Sariel »

Przecież widać jak wymiatasz na filmach z Pól Mokotowskich które zrobił V1. Podlinkować któryś niedowiarkom i koniec tematu :P

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#30 Post autor: Pietruch »

Sariel pomyliłeś Żbika z Duke. :)
Pozdrawiam,
Maciej

ODPOWIEDZ