[MOC] Dakar + Motocross

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

[MOC] Dakar + Motocross

#1 Post autor: V1 »

Jakiż inny sport mógłbym wybrać :)

Rajd Dakaru:
Obrazek Obrazek

Motocross:
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-12-26, 13:10 przez V1, łącznie zmieniany 3 razy.
\/1 ______________

k1089
Posty: 147
Rejestracja: 2005-07-01, 19:11
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: k1089

 

#2 Post autor: k1089 »

Jakie fajnie!

Bardzo mi się podoba podłoże (w obu, choć błocko fajniejsze, i te rozbryzgi), pełno detali, super.
Trzeba bylo tylko dodać temu na Dakarze, pojemnik na wodę na plecy, ale to szczegół.

Oby tak dalej.

crises

#3 Post autor: crises »

O kurcze... odebrało mi głos. Obie świetne, bardzo dynamiczne. Bardzo fajne motorki, ale najlepsze są scenerie. Rozbryzgujące się błoto i woda są niesamowite. Będzie walka, oj będzie.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#4 Post autor: smyk »

Chyba najlepszy rozprysk jaki widziałem. Nawet pomimo tego, że powierzchnia kałuży nie jest "clear". Jak uzyskałeś takie tło w dakarze?

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

Ta wydma aż się prosi o jakąś dziurę skąd wyłażą węże czy coś takiego... ale i tak scenka jest (no, są) genialne :>

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#6 Post autor: V1 »

Cieszę się że się Wam podoba. O ile Dakar to kwestia ok. godziny, to powiem szczerze że 'Motocross' robiłem i zmieniałem przez kilka dni :)

K1089:
Trzeba bylo tylko dodać temu na Dakarze, pojemnik na wodę na plecy, ale to szczegół.
Jakoś nigdy nie zauważyłem żeby wozili coś na plecach. Jeżeli - to chyba coś bardzo małego. Ale wiesz co najbardziej mnie w nim boli? Kolor ubrania. Niestety nie mam jasnoszarych ubranek dla ludzików, jedynie ciemnoszare spodnie, które i tak za bardzo się zlewały z resztą konstrukcji. Więc z bólem zdecydowałem w tym wypadku poświęcić realizm.

Smyk:
Jak uzyskałeś takie tło w dakarze?
Będziesz rozczarowany jakie to banalne :)
(W ciągu kilku dni skończę coś jakby poradnik na temat fotografowania małych rzeczy, lego w szczególności, będzie tam kilka słów na ten temat.)
Ostatnio zmieniony 2011-03-26, 12:46 przez V1, łącznie zmieniany 2 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#7 Post autor: smyk »

V1 pisze: Smyk:
Jak uzyskałeś takie tło w dakarze?
Będziesz rozczarowany jakie to banalne :)
(W ciągu kilku dni skończę coś jakby poradnik na temat fotografowania małych rzeczy, lego w szczególności, będzie tam kilka słów na ten temat.)
Jakoś nie mogę się z tego zdjęcia rozeznać jak ustawione tło. I skąd potem "chmury", skoro obróbka graficzna na konkursie jest chyba zabroniona? Tak czy siak, strasznie mi się podoba ten efekt, pasuje mi kontrast żółtego z ciemnoniebieskim niebem - chyba jedyne kolory jakie widzę dokładnie :)

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#8 Post autor: martinbb »

Znowu motocykle? ;) Ehehehehe... narzekałbym gdyby były brzydkie, a ty (jak na złość :P ) trzymasz poziom :D
Cross + wjazd do kałuży wyszedł b-e-a-u-t-i-f-u-l :D
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

Smyk:
Jakoś nie mogę się z tego zdjęcia rozeznać jak ustawione tło. I skąd potem "chmury", skoro obróbka graficzna na konkursie jest chyba zabroniona? Tak czy siak, strasznie mi się podoba ten efekt, pasuje mi kontrast żółtego z ciemnoniebieskim niebem - chyba jedyne kolory jakie widzę dokładnie :)
Ależ tu nie ma żadnej obróbki graficznej! Nawet jasności, kontrastu czy nasycenia nie ruszałem! A na zdjęciu "studia" na ekranie jest wyświetlony inny obrazek (prawie jednolicie niebieski) niż chmury, o których mówisz.

OK, po kolei:
Najpierw robisz zdjęcie samego tła - czy to chmury, czy cokolwiek innego, chyba że masz już gotowe. Następnie na kompie wyświetlasz taki obrazek, jakie ma być tło zdjęcia (powinien być rozjaśniony, bo na zdjęciu wyjdzie ciemniejszy niż jest na ekranie i np. na czystą biel raczej nie ma co liczyć.
Na tle ekranu ustawiasz scenkę (dodatkowo, jako podstawkę dla scenki położyłem na klawiaturze laptopa lustro).
I to wszystko - pozostaje całość jakoś oświetlić i pstryknąć zdjęcie :)

Martinbb:
narzekałbym gdyby były brzydkie, a ty (jak na złość :P ) trzymasz poziom :D
Spokojnie, to tylko kwestia czasu, jak coś spieprzę :) Statystyka jest coraz bardziej przeciwko mnie :)
Ostatnio zmieniony 2007-07-22, 17:36 przez V1, łącznie zmieniany 3 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#10 Post autor: Ciamek »

No rewelacja : o)
Przede wszystkim scenka druga. Super motorki i super rozbryzg.
Wreszciesą motorki z kierowcami na nich.
Tylko mam pytanie - ten pierwszy motor z Dakaru, chyba się trzyma częściowo (błotnik) na nogach ludzika? Za to te motocrossowe nie.
Jeśli jest jak mówię i motorek motocrossowy trzyma się kupy bez kierwocy, to w takim wypadku bardziej podobają mi się właśnie one.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#11 Post autor: V1 »

Tylko mam pytanie - ten pierwszy motor z Dakaru, chyba się trzyma częściowo (błotnik) na nogach ludzika? Za to te motocrossowe nie.
Wszystko się zgadza :) Błotnik i wydech są mocowane do "plate 1x2" przyczepionego z tyłu do nóżek.
Jeśli jest jak mówię i motorek motocrossowy trzyma się kupy bez kierwocy, to w takim wypadku bardziej podobają mi się właśnie one.
Niby się trzyma, ale też nie na tyle mocno jakby można sobie tego życzyć. Za to bez kierowcy wygląda żałośnie :) Lecz i jednym i drugim da się "pojeździć" i nawet przypadkowe przewrócenie im nie szkodzi.
Choć akurat montowanie crossa każdorazowo (to chyba już piąta z kolei wersja) zabierało mi ok. 15-20 minut i ze dwa piwa na uspokojenie, żeby wszystko razem w miarę solidnie i równo połączyć. Rajdowego trochę krócej. Inna rzecz, że jakos nigdy mi się przy tym nie spieszy.

I jest jeszcze jedna część trzymana na miejscu dzięki obecności ludzika, a bez ludzika i w jednym i w drugim wypada :)
Ostatnio zmieniony 2007-07-22, 18:33 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#12 Post autor: Bricksley »

Wreszcie motocykle przystosowane do ludzików. Na dakarze przydałby się jakiś trpu lub czaszka jakiegoś zwierzęcia, tak dla urozmaicenia. A motocross poprostu piękny, najlepszy rozprysk wody. Brawo ! :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#13 Post autor: pit »

Scenki po prostu wymiatają, tylko czemu ludziki z bakami muszą wysiadać? :)
Przy okazji zapytam, skąd pochodzą te koła, których używasz w motorach?

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#14 Post autor: smyk »

V1 pisze:Smyk:
Jakoś nie mogę się z tego zdjęcia rozeznać jak ustawione tło. I skąd potem "chmury", skoro obróbka graficzna na konkursie jest chyba zabroniona? Tak czy siak, strasznie mi się podoba ten efekt, pasuje mi kontrast żółtego z ciemnoniebieskim niebem - chyba jedyne kolory jakie widzę dokładnie :)
Ależ tu nie ma żadnej obróbki graficznej! Nawet jasności, kontrastu czy nasycenia nie ruszałem! A na zdjęciu "studia" na ekranie jest wyświetlony inny obrazek (prawie jednolicie niebieski) niż chmury, o których mówisz.

OK, po kolei:
Najpierw robisz zdjęcie samego tła - czy to chmury, czy cokolwiek innego, chyba że masz już gotowe. Następnie na kompie wyświetlasz taki obrazek, jakie ma być tło zdjęcia (powinien być rozjaśniony, bo na zdjęciu wyjdzie ciemniejszy niż jest na ekranie i np. na czystą biel raczej nie ma co liczyć.
Na tle ekranu ustawiasz scenkę (dodatkowo, jako podstawkę dla scenki położyłem na klawiaturze laptopa lustro).
I to wszystko - pozostaje całość jakoś oświetlić i pstryknąć zdjęcie :)
A widzisz - nie dopatrzyłem się tego ekranu do wyświetlania tła. Prosta, ale jakże efektowna sztuczka. Dzięki za objaśnienie. Może kiedyś się skuszę :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#15 Post autor: V1 »

Pit:
Przy okazji zapytam, skąd pochodzą te koła, których używasz w motorach?
To kółka od motoru policyjnego (w Leclercu po 12zł, wciąż taniej niż na allegro) i z komisariatu.
Te kółka są na tyle uniwersalne, że można odwrócić oponę na lewą stronę, żeby miała gładszy bieżnik.

Karol:
Na dakarze przydałby się jakiś trpu lub czaszka jakiegoś zwierzęcia
Szczerze mówiąc mam już dosyć czaszek i szkieletów i wtykania ich gdzie się da. Nawet nad wężem się zastanawiałem, czy nie będzie zbyt przyciągał uwagi.

Dziękuję za pozytywne opinie! Ten rozbryzg był trochę pracochłonny, do tego jeszcze zmieniałem klocki kilka razy patrząc jak wychodzi na zdjęciu :)
Ostatnio zmieniony 2007-07-23, 12:26 przez V1, łącznie zmieniany 2 razy.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ