[Zawody] Kielce 2007 - wyniki i fotki

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#16 Post autor: smyk »

Przygody na styropianie:
Piotrek
Kubrick
Pietruch
Darek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#17 Post autor: dmac »

Pietruch_15 pisze: TUTAJ będą zdjęcia.
Bardzo przepraszam za OT (który być może należy raczej do wątku o tym, co należałoby zmienić w przyszłym roku), ale nie mogę się powstrzymać: Pietruch, na Boga, dlaczego 95% zdjęć zrobiłeś z góry?!?! Nie miałem przyjemności uczestniczyć i podpatrywać wyścigu, więc siłą rzeczy najbardziej byłem ciekaw pracy zawieszenia ciężarówek, widoku podwozi itd.... A już za fotografowanie modeli Ciamka Z GÓRY to Europejski Trybunał Praw Człowieka i Minifiga powinien Cię ścigać do końca życia! :kreci:
Ale nic się nie martw, zanim Cię złapią, czeka Cię kariera pilota samolotów szpiegowskich ;) .

A co do punktacji: jeśli kiedyś wystartuję w TruckTrialu, to tylko z pragnieniem ukończenia wyścigu dla własnej satysfakcji, bo zrozumienie systemu ustalania zwycięzcy przekracza możliwości mojego bardzo małego rozumku (i zmierza ku jeszcze większemu skomplikowaniu).
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Frax

#18 Post autor: Frax »

dmac, system tutaj zastosowany (ten smyka, na bazie pomysłu Aro) jest bardzo prosty:

Najpierw wylicza się punkty do klasyfikacji każdej sekcji osobno według wzoru: (masa pojazdu wyrażona w gramach)/((czas przejazdu w sekundach)*(sumaryczna moc mechaniczna silników napędowych dla napięcia 9V)). Jako tabelę mocy silników uznaje się dane zamieszczone pod adresem http://philohome.com/motors/motorcomp.htm; pojazdy ważone są bezpośrednio przed zawodami. (Wyjątek z regulaminu) Do czasu doliczane są sekundy karne (to być może zostanie zmienione wg. propozycji Aro [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=4344](w tym wątku)[/URL])

Następnie jest tworzona klasyfikacja dla każdej sekcji osobno. Na jej podstawie za każdą sekcję przyznaje się punkty do klasyfikacji wyścigu wg. zasad:

rezygnacja z sekcji 0 pkt
ukończenie sekcji +1 pkt
za każdego pokonanego rywala +1 pkt
premia za wygranie odcinka +2 pkt
premia za drugie miejsce na odcinku +1 pkt

czyli przy siedmiu zawodnikach:
1. 1+6+2 = 9pkt.
2. 1+5+1 = 7pkt.
3. 1+4 = 5pkt.
4. 1+3 = 4pkt.
Zawodnik, który nie ukończył/zrezygnował z sekcji: 0pkt.

Jak łatwo się domyślić, wygrywa ten, kto ma najwięcej punktów w klasyfikacji wyścigu. I to tyle. Jeśli coś nie jest jasne, proszę pytać, spróbuję wytłumaczyć jaśniej, o ile to możliwe :P

Być może nie jest to najlepsze miejsce na tego posta, ale uznałem że jest dobre, ponieważ:
-tu padło pytanie,
-to jest jedyne miejsce, gdzie używany jest aktualny system punktacji.

Pozdrawiam, Frax

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#19 Post autor: Pietruch »

dmac masz rację, ale zależało mi na wyglądzie ciężarówek, zawieszenie, mechanizmy i inne pierdoły mam już tak obcykane że nie potrzeba mi kolejnych zdjęć.
Wiem że to nieładnie z mojej strony, bo nie pomyślałem o początkujących lub ciekawskich.
Ale jeżeli mogę choć trochę się poprawić to specjalnie dla Ciebie zrobię porządne zdjęcia z dwóch GP Mazowsza. ;)
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#20 Post autor: Kubrick »

dmac pisze:A co do punktacji: jeśli kiedyś wystartuję w TruckTrialu, to tylko z pragnieniem ukończenia wyścigu dla własnej satysfakcji
Podobnie jak ja. Z powodu namieszania w zasadach klasyfikacji tez dotad nie pojalem ktore mam miesce ;)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#21 Post autor: Pietruch »

1 miejsce: Aro
2 miejsce: Pietruch
3 miejsce: Pedro
4 miejsce: Kubrick
5 miejsce: Smyk
6 miejsce: Darek
7 miejsce: Piotrek
Ostatnio zmieniony 2007-09-12, 20:13 przez Pietruch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#22 Post autor: Kubrick »

Teraz, to jestem zadowolony, skoro smyka pokonalem ;) I okazalo sie,ze mialem racje budujac tak wolna maszyne, ale i tak nowa bedzie szybsza :) Spodobaly mi sie te maszyny na 72:1 i tez bede w tym kierunku atakowal, acz nie do konca...
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#23 Post autor: Pietruch »

To przełożenie jest bardzo dobre i na pewno przy nim zostaję. Polecam go ponieważ:
- wjeżdża na wszystko
- jest szybki na prostej

Oczywiście wszystko to zależy od masy, ale nie widzę problemu przy ciężarówkach ważących ok 2kg. A mnie nadal interesuje jedna rzecz: dlaczego byłem szybszy od Aro, jeżeli masa pojazdów była prawie identyczna, a przełożenie to samo.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#24 Post autor: V1 »

To znaczy że Twój jest lepiej skonstruowany - masz mniejsze opory na mechanizmach i co za tym idzie - mniejsze straty mocy w przeniesieniu napędu.
I jeszcze weź pod uwagę różnicę średnicy kół, (jeżeli macie inne).
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#25 Post autor: Pietruch »

Koła o identycznej średnicy
Ja miałem koła szersze ( większe tarcie ) i cięższe niż Aro
Ostatnio zmieniony 2007-09-12, 20:41 przez Pietruch, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Maciej

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#26 Post autor: aro_kal »

To znaczy że Twój jest lepiej skonstruowany - masz mniejsze opory na mechanizmach i co za tym idzie - mniejsze straty mocy w przeniesieniu napędu.
Święta prawda !! Prawdopodobieństwo, że tak faktycznie jest, wynosi, moim zdaniem, 90%.

Żałuję tylko, że podczas wyścigu na ćwierć długości dziedzińca muzeum (bo taki był), nie zamieniliśmy się pudełkami na baterie. Kto wie, może i one miały jakiś wpływ na różnicę w osiągach.
Ostatnio zmieniony 2007-09-13, 06:37 przez aro_kal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#27 Post autor: smyk »

100 g różnicy i brak łańcuchów w układzie napędowym?

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#28 Post autor: Maciej Drwięga »

smyk pisze:Mamy dwie klasyfikacje i duże rozbieżności jeżeli chodzi o zajęte miejsca.
Bo po raz kolejny zamiast podac ludziom wyniki kombinujesz w caly swiat. Tak samo bylo z jakims glosowaniem na trialowke roku, gdzie byly ze trzy ankiety bo nie mogles sie zdecydowac jak i co liczymy.
Teraz podajesz 4 czy 5 klasyfikacji co ogolnie wprowadzilo taki burdel, ze nie mam zamiaru czytac nawet tego watku... jak juz dojdziesz miejsca z punktacja, daj znac. Przy GP Mazowsza jakos nie bylo problemu. Tu nie mozna policzyc prostej tabelki i po 5 dniach od wyscigu nadal nie wiem kto byl ostatni... Jesli jest cos na rzeczy to jest odpowiedni dzial do takich dyskusji. Za wszelka cene chcesz prowadzic narady mnozace watpliwosci zamiast te watpliwosci rozwiewac. Paranoja jakas. Jak sie doliczysz, daj znac swiatu kto wygral.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#29 Post autor: smyk »

Maciej Drwięga pisze:Za wszelka cene chcesz prowadzic narady mnozace watpliwosci zamiast te watpliwosci rozwiewac. Paranoja jakas. Jak sie doliczysz, daj znac swiatu kto wygral.
[URL=http://www.00453005_0000002.pl/artykuly.php?show=43062]Mniemam, że wygrał Aro.[/URL] Od rozwiewania wątpliwości są zapewne moderatorzy działu ;]
Maciej Drwięga pisze:Przy GP Mazowsza jakos nie bylo problemu.
Jeśli podoba Ci się sposób naliczania punktów w GP, to proszę bardzo
Suma punktów zdobytych na poszczególnych odcinkach:
Aro 102,26
Kubrick 37,10
Pietruch 70,17
Pedro 64,95
Piotrek 9,12
smyk 52,10
Darek 20,45
Ale to niezgodne z oficjalnym regulaminem. Dodatkowo niezbyt sprawiedliwe.
Ostatnio zmieniony 2007-09-13, 20:43 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#30 Post autor: Maciej Drwięga »

smyk pisze:Od rozwiewania wątpliwości są zapewne moderatorzy działu
Tak, wspomniałeś, że chcesz nim zostac, ale to było po kilku piwach i dosc pozno wieczorem, wiec nie potraktowalem powaznie...
Jak na razie udowadniasz, że bardziej kombinujesz ("jak na razie mamy dwie klasyfikacje", heh) niż robisz cokolwiek innego a ja nie chcę, aby ktoś taki był odpowiedzialny za jakiś dział.
smyk pisze:Dodatkowo niezbyt sprawiedliwe.
Nie zmienia sie sposobu liczenia punktow po zawodach. To by bylo foszek sprawiedliwe. Jesli juz, mozna to zrobic na nastepne jakie sie odbeda lub po sezonie, zeby mozna bylo rozsadnie porownywac wyniki z kazdego spotkania.
smyk pisze:Ale to niezgodne z oficjalnym regulaminem
Rozumiem, że jest jeszcze kilka innych, mniej wiecej tyle samo co startujacych w zawodach osob. Przypominam, że brałeś udział w redagowaniu obecnego.
Ostatnio zmieniony 2007-09-14, 05:52 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Zablokowany