Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
8275 Motorized Bulldozer
Autor Wiadomość
Fistach
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-26, 17:36   

Cytat:
Ceny 470zł -395 zł Najtaniej chyba na allegro;)
Idzie kupić za mniej niż 400 zł obecnie na allegro przykład:
http://www.allegro.pl/ite..._najtaniej.html

Faktycznie szkoda, że wszystkie wyprzedane :D

Scaner 
Koparka age :-)

Wpisy: 292
Wysłany: 2008-12-29, 22:06   

Jest na Allegro za 450, na tańsze się chyba nie zanosi. Ceny będą teraz po świętach maleć czy raczej rosnąć?

SeezSQ 

Wpisy: 183
Wysłany: 2008-12-29, 23:08   

zdecydowanie maleć.. chyba wyżej podskoczyć nie mogą :P w styczniu zaczną się pozbywać "nadwyżek" z magazynów..

ManiekManiak 
VIP

Wpisy: 814
Wysłany: 2009-01-08, 19:33   

Nie wytrzymałem i kupiłem. Tam wiadomo kiedy cena spadnie? a tak już mam i jestem happy. 4h składania, do 01:30 dziś siedziałem i na sam koniec zamiast cieszyć się śmigającym buldkiem... się okazało że mam w domu tylko 2 paluszki AAA. No nic, juz zakupione i śmigam.
Spostrzeżenia: szkoda, że lewa gąsienica nie targa atrapą silnika, poza tym skubaniec skręca w prawo. A może to właśnie z winy atrapy silnika? w końcu jakiś opór generuje i prawa gąsienica "jedzie" wolniej. Poza tym git malina:D Szkoda go rozbierać, ale trzeba testy mostów robić do TrTr:)

szarikm 
Adminus Emeritus

Wpisy: 1294
Wysłany: 2009-01-08, 19:37   

ManiekManiak napisał/a:
Spostrzeżenia: szkoda, że lewa gąsienica nie targa atrapą silnika, poza tym skubaniec skręca w prawo. A może to właśnie z winy atrapy silnika?
Przekop wątek. O ile dobrze pamiętam, to znaleziono rozwiązanie tego problemu.

M_longer 
VIP

Wpisy: 5328
Wysłany: 2009-01-13, 04:10   

Właśnie skończyłem składać swojego buldka (tak, widzę która jest godzina...). Ale był tego wart :))

Zabawa jest przednia. Przepchnąłem wszystko co miałem pod ręką; walizki na klocki (puste), pojemniki na drobnicę, buldek całkiem nieźle radził sobie nawet z przestawianiem własnego pudła po pokoju ;)

Zauważyłem że skręcanie i obroty w miejscu na dywanie powodują trzaskanie gąsienic (zwiększone tarcie podłoża). Ale na gładkich powierzchniach porusza się dużo żwawiej :)

Jeśli ktoś zastanawia się nad kupnem 8275 to niech się przestanie zastanawiać i kupuje.
Świetny jest :D

A teraz zzzzz...

kapalek 

Wpisy: 10
Wysłany: 2009-02-25, 19:23   

czy ów "buldek" (system pf) ma płynną regulacę predkości?

M_longer 
VIP

Wysłany: 2009-02-25, 19:28   

kapalek napisał/a:
czy ów "buldek" (system pf) ma płynną regulacę predkości?

Nie ma. Płynna regulacja prędkości ma nadejść wraz z nową seria Trains. A to już niedługo, bo w kwietniu :D

Ale uwierz, brak płynnej regulacji jakoś nie będzie Ci początkowo przeszkadzać ;)

greenblue 

Wpisy: 183
Wysłany: 2009-02-27, 09:36   

Płynna regulacja już jest, brak jest tylko odpowiednich pilotów do PF-ów. Ale jak ktoś ma mindstormsy i umie trochę programować, to może taką regulację mieć już teraz.

Nerevar 

Wpisy: 82
Wysłany: 2009-03-13, 23:15   

Odświeżę trochę temat, dodając swoje przemyślenia o buldku.

Jest to mój drugi zestaw po dark age (pierwszy był cross), więc ilość innowacji klockowych mnie naprawdę zaskoczyła.

Wygląd genialny, konstrukcja wytrzymała i solidna ( może poza lemieszem, kominem i odwróconymi skosami przy belkach kabiny - te irytują szczególnie jak się go przenosi jedną ręką).

Bawialność nieporównywalna właściwie z niczym co miałem kiedyś - ta moc i full RC :), eh jak porównać z ledwo jadącym Barcode truckiem to jak niebo a ziemia.

Swoją drogą to niezwykłą moc mają te silniczki, pamiętając jak to kiedyś te stare ledwo sobie radziły, zrobiłem mini pojazd z nastawieniem na prędkość i przełożeniem odpowiednim to skosiłem trochę zęby beveli - od teraz będę uważał :D

Jakość klocków trochę mnie zdziwiła - inny plastik (mam nadzieje że solidniejszy, bo wizualnie gorszy), i te odlewy (kropki). Swoją drogą dziwne kolory mają teraz niektóre części - po co komu czerwone axle 2, niebieskie axle-piny itp. ?

Największym minusem moim zdaniem jest stabilność gąsienic, buldek płynnie skręca i obraca się w jedną stronę. Manewrując w drugą słychać przeskakiwanie gąsienic z prowadnic (szczególnie na dywanie)... zna ktoś jakiś trikas konstrukcyjny zapobiegający temu ?

Ale ogólnie całkiem udany model :)
Ostatnio zmieniony przez M_longer 2009-03-13, 23:27, w całości zmieniany 2 razy  

M_longer 
VIP

Wysłany: 2009-03-13, 23:30   

Nerevar napisał/a:
ta moc i full RC

IR. RC to zupełnie inny układ.
Nerevar napisał/a:
Swoją drogą dziwne kolory mają teraz niektóre części - po co komu czerwone axle 2, niebieskie axle-piny itp. ?

Teoretycznie mają pomagać w szukaniu części podczas budowania. W praktyce biją po oczach gdy model w którym są użyte ma inny kolor...

Nerevar 

Wysłany: 2009-03-14, 11:20   

M_longer napisał/a:
Nerevar napisał/a:
ta moc i full RC

IR. RC to zupełnie inny układ.

Chodziło mi że zdalnie sterowany ;]

M_longer napisał/a:

Teoretycznie mają pomagać w szukaniu części podczas budowania. W praktyce biją po oczach gdy model w którym są użyte ma inny kolor...

Mnie to niezbyt pomaga, ale rozumiem że zestawy dla dzieci są kierowane. Jednak kolorystyka tych części powinna być bardziej ujednolicona..
Ostatnio zmieniony przez Nerevar 2009-03-14, 11:22, w całości zmieniany 3 razy  

makorol 

Wpisy: 666
Wysłany: 2009-03-15, 11:22   

RC może znaczyć Radio Control i Remote Control.

Nerevar 

Wysłany: 2009-04-16, 21:36   

Jak ktoś chce sobie pojeździć oryginalnym buldkiem i denerwują go spadające z prowadnic gąsienice to mam małego FIXa.

Potrzeba
-8 beveli 12 zębnych
-8 axli "4"
-8 3/4 pinów (tych dkgrey)

Przerabiamy 4 nasze prowadnice na takie (UWAGA !, na obrazkach są axle 5l i 6l, należy stosować 4l - ja użyłem takich jakie miałem pod ręką ale z dłuższymi niż 4l będzie haczyć :) )

Następnie montujemy je we wskazanych miejscach (zakreśleniem zaznaczyłem strony prowadnic po których powinien znaleźć się bevele, natomiast iksem - napędzane koła)

I gotowe, teraz można jeździć po dywanie czy czym się tam chce, gąsienice już nie przeskakują.

Opcjonalnie można przerobić tak wszystkie prowadnice i dodać bevele po obu stronach ale to nie jest konieczne, poza tym potrzeba by ich całkiem sporo.
Ostatnio zmieniony przez Nerevar 2009-04-16, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  

Fistach
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-17, 15:01   

Jak mam być szczery to buldek jako jedyny zestaw który złożyłem i który postał dłużej niż 20 minut (aż baterie padły) to nie zdarzyło mi się, żeby gąsienice spadły.
Ostatnio zmieniony przez Fistach 2009-04-17, 15:08, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu