8275 Motorized Bulldozer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#91 Post autor: Sariel »

ktos12345 pisze:Czy warto go kupić za 440 zł?? Czy gdzieś go mozna kupić taniej??
To bardzo dobra cena.
ktos12345 pisze:I ktos wspominal ze trzeba miec akumulatorki zeby sie nim pobawic w miare długo,tylko jakie akumulatorki polecacie??
Każde markowe, osobiście polecam GP. Z normalnymi bateriami też nie ma tragedii, zapewnią Ci ok. 4 godzin intenstywnego jeżdżenia.
ktos12345 pisze:A i jeszcze jedno....jesli dokupie sobie w przyszlosci jeszcze jeden silniczek,to moge podłączyć go razem z drugim silniczkiem do jednego wyjscia z tej wiezyczki IR??
Tak.

ktos12345

#92 Post autor: ktos12345 »

No i kupilem za 464 zł z przesyłka za pobraniem. To chyba dobra cena?? Zestaw całkowicie nowy. Tylko zastanawia mnie dlaczego byly tez oferty za 500-600 zł??

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#93 Post autor: stpman »

ktos12345 pisze:Tylko zastanawia mnie dlaczego byly tez oferty za 500-600 zł??
Bo są ludzie na tym świecie którzy wolą sprzedać jedną sztukę za 600zł, a i są tacy co wołą sprzedać 5 sztuk za 450zł...
ktos12345 pisze:No i kupilem za 464 zł z przesyłka za pobraniem. To chyba dobra cena??
Na moje oko dobra;]

Zamiast pytać czy cena dobra, buduj go, baw się i przedstaw nam swoje spostrzeżenia i uwagi:D
Ride Your Way!

ktos12345

#94 Post autor: ktos12345 »

Jeszcze mam pytanie co do uzywania akumulatorków,czy uzywacie aku. tak ze np dwa macie innej pojemności niz cztery pozostałe??

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#95 Post autor: Sariel »

Ja przez krótki czas używałem czterech 2500 + dwóch 1600, nic złego się nie działo, teraz mam sześć 2500.

ammarmar
Posty: 18
Rejestracja: 2008-03-28, 16:14
Lokalizacja: Gdańsk

#96 Post autor: ammarmar »

Cóż, ja też stałem się ostatnio właścicielem buldożera. Ogólnie to zabawa nim jest wielką frajdą (jak chyba żadnym dotychczas zestawem, które mam), mam jednak jedno spore zastrzeżenie do konstrukcji zawieszenia.

Otóż koła jezdne są absolutnie do kitu, jeśli chodzi o "trzymanie" gąsienicy. Są do tego za małe i byle skręt na dywanie powoduje, że wypadają ze środkowej koleiny i "chrupią". Dwa razu udało mi się rozczepić ogniwa podczas jazdy właśnie z tego powodu - gąsienica nie jest trzymana przez koła jezdne, wygina się w bok i rozczepia.

Przydałoby się coś, co obejmuje "zęby" w gąsienicy, jak np. rozwiązanie ze skutera śnieżnego 8272 (technic link tread wheel - takie mniejsze koło z zębami + 2 wedge belt wheel). Szkoda tylko, że wg Peerona skuter to jedyny zestaw, który ma te mniejsze koła z zębami no i ma ich tylko 4 (do sensownej konstrukcji byłoby trzeba mieć ze 4 pary + 16 wedge belt wheels).

A może nowe koła będą w zbliżającej się koparce? Szalenie mi się na pierwszy rzut oka podoba, więc może...

A tak jeszcze a propos rozczepiających się gąsienic - czy mieliście jakieś poważne "wypadki" w stylu połamane ogniwa? Bo jakoś, jak mi to wszystko "chrupie" podczas jazdy, to się boję, że popękają, zapasu brak i jeszcze mi cała budowa stanie ;-)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#97 Post autor: Sariel »

A jesteś pewien że dobrze złożyłeś to zawieszenie? U mnie nigdy nie chrupało, gąsienice były idealnie napięte i nie spadały, a obejmowały je bardzo dobrze te z12 w zawieszeniu - to właśnie w skuterze 8272 nic nie obejmuje gąsienic, tam są tylko koła napinające w ich środku.

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#98 Post autor: Hasky128 »

z12 w zawieszeniu? Na wózkach nie ma żadnych z12, są tylko małe kółka na trójkątach. To tam właśnie gąsienice mogą się zsunąć.
...

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#99 Post autor: Sariel »

Pardon, mój błąd, z 12 są na górze.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#100 Post autor: Misterzumbi »

Dolaczam sie do wywodow Sariela. Niewiem ile sie bawilem tym buldozerem i nic sie nie psulo. Po dywanie i podlodze, pod choinka i cholera wie gdzie jescze. Nic nigdy nie spada i nie zgrzyta czy chrupie...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

ammarmar
Posty: 18
Rejestracja: 2008-03-28, 16:14
Lokalizacja: Gdańsk

#101 Post autor: ammarmar »

Hasky128 pisze:z12 w zawieszeniu? Na wózkach nie ma żadnych z12, są tylko małe kółka na trójkątach. To tam właśnie gąsienice mogą się zsunąć.
I właśnie tam się zsuwają. Czasem zdarza się też, że jeden ze skrajnych wózków (nie ten środkowy) "staje dęba" na nierównościach, co też dla gąsienicy dobre nie jest.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#102 Post autor: dmac »

Misterzumbi pisze: pod choinka i cholera wie gdzie jescze
Ech, to były czasy ;) . Dodajmy, że przy przepychankach buldożer kontra buldożer też nie rozpadało się zawieszenie i nie zeskakiwały gąsienice; co najwyżej od lemiesza co nieco odleciało... Ale było fajnie :D .

Trudno mi coś poradzić na te kłopoty, ale bez wątpienia nie wynikają z samej konstrukcji modelu. Za długa gąsienica (choć nigdy nie słyszałem, by ktoś dostał za wiele ogniw w komplecie)? Koło napędowe nie do końca wsadzone? Któryś z wózków dalej odsunięty od ramy niż pozostałe? Naprawdę nie wiem.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#103 Post autor: Misterzumbi »

To zeby bylo fair nalezy dodac ze gonilismy Buldozerem koty i tez nic sie nie stalo.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#104 Post autor: Sariel »

Kotom czy buldkowi? :)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#105 Post autor: Misterzumbi »

O ile wiem koty przezyly. W buldozerach odpadaja czesci szufli, ale to im chyba akurat wolno...

Tak na marginesie. Radze buldka rozlozyc i zbudowac od nowa...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

ODPOWIEDZ