Coś jak Freightliner FLD

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

Coś jak Freightliner FLD

#1 Post autor: pit »

Witam!
Chciałem zaprezentować modelik ciężarówki.
Od razu miała to być ciężarówka z nosem, a ponieważ na ciężarówkach się nie znam,
to, przyznam bez bicia :D, zainspirowałem się modelem jakiś czas temu przedstawionym przez Havoca. Za inspirację z góry dziękuję :).
Moje autko wygląda tak:
Obrazek
Praca powstała na BTT jak składnik konwoju - przewóz placu zabaw dla dzieci.
Ciężarówka z ładunkiem:
Obrazek
I plac zabaw w użyciu przez dzieciaki:
Obrazek
Więcej zdjęć w odpowiednich galeriach:
ciężarówka i plac zabaw .
Pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Przedział sypialny wygląda na nieproporcjonalnie długi w stosunku do reszty, choć być może tak powinno być. I w ogóle cała jest strasznie długa, za to naczepa bardzo krótka, i wygląda na nieco przesadnie wzmocnioną jak na wożenie placu zabaw.
Szczegóły na temat ramy, zbiorników itd. pewnie zaraz usłyszysz od fachowców.
Czy ona jest beżowa? Bo przy niektórych zdjęciach mam takie wrażenie.
\/1 ______________

crises

#3 Post autor: crises »

Ja też się nie znam na ciężarówkach, więc w szczegóły wdawał się nie będę. Biała, gładka, estetyczna. Wydaje się mieć wszystko, co porządna ciężarówka mieć powinna. Podoba mi się. Z naczepą i kolorowymi urządzeniami z placu zabaw wygląda super.
Plac zabaw mógłby być osobnym Mocem. Kolorowy, pełny życia, aż słychać bawiące się dzieciaki. Samochód w piaskownicy coś mi przypomina ;-).

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#4 Post autor: pit »

V1 pisze:Przedział sypialny wygląda na nieproporcjonalnie długi w stosunku do reszty, choć być może tak powinno być. I w ogóle cała jest strasznie długa, za to naczepa bardzo krótka, i wygląda na nieco przesadnie wzmocnioną jak na wożenie placu zabaw.
Szczegóły na temat ramy, zbiorników itd. pewnie zaraz usłyszysz od fachowców.
Czy ona jest beżowa? Bo przy niektórych zdjęciach mam takie wrażenie.
Przedział sypialny wydaje mi się być o.k. za to "przejście" między kabiną a przedziałem sypialny może być o 1 kropkę za długie.
Przyznam, że do naczepy się już zbytnio nie przyłożyłem - brakło mi czasu.
Ale umówmy się, że jest to jakaś, nawet niech będzie, wzmacniana naczepa, której akurat przypadło przewiezienie lekkiego ładunku.
Ciężarówka jest biała - przebarwienie wynika pewnikiem z kiepskiego oświetlenia i "obróbki graficznej".

pangniadek

#5 Post autor: pangniadek »

ufff kamien spadl mi z serca Panie Pit :D
juz myslalem ze cos sie stalo i Cie nie bedzie w konwoju.

jesli chodzi o ciezarowke to ciutek za dluga, ale za to jak patrze na przod http://gardenium.org/gallery/d/6638-1/t ... 63961b48f4
to Ci wybaczam :D

a co do placu zabaw to jest.. hmm.. jakby to nazwac.. dziecinny :D (w pozytywnym znaczeniu :D )

Nexus 7

#6 Post autor: Nexus 7 »

Plac zabaw bardzo fajny! Przydalby sie na podworku w Klockach-Zdroju.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#7 Post autor: pit »

crises>
Myślę, że to była, nie do końca nieświadoma, inspiracja.
Był też chyba jeszcze taki zestaw z serii SW z takim małym robocikiem.
pangniagek>
Przecież pisałem, że będę w konwoju :)
Nexus>
Czemu nie? Tak sobie też myślałem o jakimś muzeum w okolicy parku...

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#8 Post autor: smyk »

Coś jest nie tak z proporcjami. Chyba rzeczywiście jest za długo. Możliwe, że lepsze byłby ciut większe koła. A detale bardzo pomysłowe, podobają się.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#9 Post autor: pit »

smyk pisze:Możliwe, że lepsze byłby ciut większe koła. A detale bardzo pomysłowe, podobają się.
Z tymi kołami trafiłeś w sedno - są troszeczkę za małe.

czekoladowyboss

#10 Post autor: czekoladowyboss »

Proporcje w przypadku ciągnika, zostały jak najbardziej zachowane. Taka długość sleepera (kabiny sypialnej) nie jest w Ameryce niczym nadzwyczajnym ;) , śmiało mogłeś go przedłużyć ze 2 razy ;) . Natomiast naczepa trochę zbyt krótka, amerykański standard to 16,1m, no i powinna mieć 2 osie z bilźniakami (przesuwane na ramie) ale można przyjąć że ta jest europejska. A ogólnie bardzo ładnie, wszystko wygładzone =]
Ostatnio zmieniony 2007-09-24, 10:59 przez czekoladowyboss, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#11 Post autor: V1 »

Taka długość sleepera (kabiny sypialnej) nie jest w Ameryce niczym nadzwyczajnym ;)
hehe, akurat!

Zamienię mieszkanie za taki ciągnik.

Wcześniej nie napisałem - podziwiam bardzo delikatne, stopniowe rozszerzanie maski. Możesz pokazać jak to zrobiłeś?
\/1 ______________

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#12 Post autor: pit »

V1 pisze:Wcześniej nie napisałem - podziwiam bardzo delikatne, stopniowe rozszerzanie maski. Możesz pokazać jak to zrobiłeś?
Tutaj jest zdjęcie na szybko (przepraszam za jakość niektórych klocków, ale one siedzą w środku :) )

Obrazek
Ogólnie skorzystałem z poradnika:
"The Unofficial LEGO Advanced Building Techniques Guide - The master builders tips and tricks book", do którego kiedyś był link na forum.
Pozdrawiam

Havoc

#13 Post autor: Havoc »

pit pisze:zainspirowałem się modelem jakiś czas temu przedstawionym przez Havoca. Za inspirację z góry dziękuję
Ależ bardzo proszę :D to dla mnie zaszczyt.
Co do modelu ciągnika to może ciut przydługi ale tylko troszkę. A samo wykonanie świetne. Zawsze podziwiałem ludzi, którzy tworzą modele w takiej skali z taką ilością detali.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#14 Post autor: pit »

Havoc pisze: Co do modelu ciągnika to może ciut przydługi ale tylko troszkę. A samo wykonanie świetne. Zawsze podziwiałem ludzi, którzy tworzą modele w takiej skali z taką ilością detali.
A pamiętasz może ile kropek długości miał Twój model?

Havoc

#15 Post autor: Havoc »

ok. 80 kropek (+/- 5)

ODPOWIEDZ