[MOC] Tatra T813, podejście drugie - trialówa 8x8

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

[MOC] Tatra T813, podejście drugie - trialówa 8x8

#1 Post autor: TruckeR »

Witam,
Przedstawiam moje drugie podejście do Tatry 813. Jako że jest to zupełnie inna wersja, to tworze drugi temat. Poprzednio stworzyłem ciągnik balastowy Tatra T813T3 6x6, teraz zbudowałem Tatrę T813 w wersji trialowej, z układem kół 8x8. Kabina została podobna jak poprzednio, inna jest natomiast konstrukcja podwozia - zamiast działającego zawieszenia mamy skrętne koła (połączone, że gdy skręca się jedną oś, to druga też skręca :) ). Do tego dołożyłem parę innych elementów - przyczepa wzorowana na P32, ładowarka kołowa, pan Robotnik i coś, co miało być dwoma pieskami :) Pojazd został dosyć przerobiony - z tyłu jest taka sobie platforma z numerkami, zlikwidowałem reflektory (bo w prawdzim trialu po jednym przejeździe nie byłoby po nich śladu), a szare rurki mają być klatką ochronną.
Obrazek
Obrazek linkiem do galerii jest. A ponizej elementy 'zestawu' i złożone w komplet..
http://www.brickshelf.com/gallery/Cieza ... 0_0376.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/Cieza ... 0_0379.jpg
Mam nadzieję, że się w miarę spodoba :) Pojazd powstał zainspirowany nieco MOCem Kubricka - tzn. druga Tatrę chciałem złożyć już wcześniej, ale cięzaróweczka Kubricka sprawiła, że zbudowałem pojazd trialowy, a nie wywrotkę, czy coś innego. Dodatkowy wpływ na wybór miało też wielokrotne oglądanie filmów z Mohelnic...
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 13:26 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

krzysiek788

#2 Post autor: krzysiek788 »

Napisze tak-robi wrażenie bo robi. Jest dopracowany-według mnie. Fajnie że są skrętne koła 2 osie naraz. Według mnie ale sie tym nie przejmuj bo na trtr sie nie znam ale uważam ze kabina jest za duża jak na trialówke. Przyznam jest naprawdę fajnie zrobiony. Bravo!!!

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#3 Post autor: pitrek02 »

Cześć

Trochę się pouczepiam. :P Masz brudne klocki, trzeba zafundować im kąpiel...
Zakryłbym study i zmienił tą klatkę, bo ta, nie wygląda za fajnie. Próbowałeś z kabelkami od pneumatyki??
Po za tym Tatra jest ładna, ale nie dorównuję swojej starszej siostrze. ;)

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ