Snow Trial

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#46 Post autor: Pietruch »

Ja mam 1:3 i 438 RPM.
Zrobisz więcej zdjęć.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#47 Post autor: Sariel »

No to jestem ciut wolniejszy.
Zdjęcia - mocowanie battery boxa i odbiornika jest na razie prowizoryczne, będę go chciał przesunąć bardziej do przodu żeby całość była lepiej wyważona:

Obrazek Obrazek

Próbowałeś szybszych przełożeń, szczęśliwy posiadaczu akumulatorków? :)

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#48 Post autor: Pietruch »

Sariel pisze:Próbowałeś szybszych przełożeń, szczęśliwy posiadaczu akumulatorków?
Chciałem zrobić przełożenie gdzie obroty dochodziły do ok 3500, był tylko fajny dźwięk, a jeździł bardzo słabo. Brakowało mu mocy. Ale coś jeszcze wykombinuję. :)
Teraz zabieram się za zrobienie większego prześwitu i chcę ułożyć inaczej gąsienice.

Dzięki za zdjęcia, podoba mi się to co zrobiłeś. Silniki wysoko, więc nie ma mowy o spaleniu ich. Trzeba będzie zrobić podobnie.
Ostatnio zmieniony 2007-11-24, 23:31 przez Pietruch, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#49 Post autor: smyk »

Sariel pisze:Przypominam że będziemy jeździć po śniegu mającym pewnie te parę centymetrów grubości - nie boicie się że tak nisko zawieszone pojazdy w nim ugrzęzną?
A gdzie taki puszysty śnieżek znajdziesz? Uprzedzam, że na Szczęśliwicach większość stoków jest rozjeżdżona przez saneczkarzy i narciarzy, więc pozostanie chyba lawirować pomiędzy sosnami.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#50 Post autor: Sariel »

My się między drzewkami zmieścimy, oni nie ;)

Edit: przypominam że jesteśmy wstępnie umówieni na zawody 12 stycznia. Dlatego proponuję czekać na śniego do 10-tego, jesli nie spadnie do tej pory przekładamy rajd na później.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#51 Post autor: Pietruch »

O śniegu możemy chyba tylko pomarzyć, ale trzeba być optymistą...
http://pogoda.onet.pl/0,3,38,,,warszawa,miasto.html
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#52 Post autor: makorol »

Możecie przyjachać do mnie - w górach jest dużo śniegu. Na nartach można jeżdzić ! :)
Ostatnio zmieniony 2007-12-31, 09:58 przez makorol, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#53 Post autor: Sariel »

Bardzo chętnie, bo nie jeździłem już ze dwa sezony, tylko załatw mi urlop w pracy :P

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#54 Post autor: Hasky128 »

Dzisiaj z rana w Bydgoszczy napadało:)
Możecie przyjeżdżać! Nie obrażę się goszcząc was:D
Tylko macie mało czasu bo temperatura plus 3:/
...

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#55 Post autor: makorol »

Sariel pisze:Bardzo chętnie, bo nie jeździłem już ze dwa sezony, tylko załatw mi urlop w pracy :P
Z tym może być problem :)
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Duke
Posty: 247
Rejestracja: 2005-11-17, 18:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: duku

 

#56 Post autor: Duke »

HURRA! nareszcie spadł śnieg. Napadało nienajgorzej, na szczęście także na mój balkon (jakieś 2x5 metrów) tak więc skorzystałem z okazji i sprawdziłem różne pojazdy i ogumienie na śniegu.


Uwaga: Dość szybko zauważyłem, że rodzaj śniegu, jego grubość i temperatura znacząco zmieniają warunki jazdy (i mam tu na myśli pojazdy z Lego, a nie te prawdziwe, choć tam jest podobnie)

Pierwszy wniosek: śnieg włazi wszędzie i szybko zbija się, zapychając co się da
Obrazek

na tym zdjęciu tego może nie widać, ale między gąsienicami i na kołach napinających był zbity śnieg, który prawie uniemożliwiał jazdę, bez ostróg widocznych na gąsienicach było jeszcze gorzej - po paru sekundach jazdy silniki stawały, pojazd był dosyć szybki i już wiem, że to zły pomysł, nadawał by się tylko na elegancko ubity i równy śnieg.
W tym pojezdzie tylne koło momentalnie zapychało się śniegiem, i przez wysokie obroty komplenie nie miało przyczepności, elektryka bardzo szybko była mokra.

Kolejnym pojazdem który dziś jeździł po śniegu, był prototyp mojej trialówki, sprawdzałem jednak nie pojazd (do którego nie mam zarzutów) ale opony.
Obrazek
Jak widać powyżej stare oponki (te żółte, akurat chwilowo na przedniej osi) od razu oblepiają się śniegiem i niestety średnio u nich z przeczepniścią, natomiast nowe oponki (z tyłu) mają tendencje do poślizgu, jeśli się ich odpowiednio nie dociąży, ale po porządnym dociążeniu sprawują się ok. Kiedy zamieniłem opony (tył-przód) i dociążyłem pojazd z przodu 5xklockiem "boat weight" (stare oponki znalazly się z tyłu) okazało się, że nawet powolna trialówka potrafi ZARZUCAĆ TYŁEM

Kolejne podejście - opony z 8466
Obrazek
pojazd staje się tak ciężki, że nie ma mowy o utracie przyczepności, jeśli tylko starczyłoby mocy, przejechałby po wszystkim.

Oprócz tego prowadziłem próby mojego najnowszego pomysłu - pługu wirnikowego
1 2 3 4
Pomimo kilku przetestowanych rozwiązań - efekt mizerny, wiem za to, że kluczem jest odpowiednie dobranie prędkości obrotowej pługu do prędkości pojazdu. Chcę go zastosować jako przystawkę do ciężarówki trialowej, w miejsce wyciągarki.
Ostatnio zmieniony 2008-01-06, 21:42 przez Duke, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#57 Post autor: Aurimax »

Fotki i testy pierwsza klasa .

Kurcze ten snow-trial coraz bardziej mi się podoba , chyba coś sklecę na weekend :)


Good job !!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#58 Post autor: Sariel »

No to chyba po śniegu panowie, jak się nie ochłodzi i nie popada to nie widzę tych zawodów - chyba że amfibiami.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#59 Post autor: Pietruch »

Szkoda, myślałem że sobie pojeździmy, ale zawsze zostaje nam jeszcze TechBall. ;)
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#60 Post autor: Aurimax »

No chłopaki wbijać się do mnie , śniegu a śniegu , co chwila pada świeży :)
Gdzie nie gdzie jest zbity i czasem jak sobie pomarzę jakby to fajnie się po nim jeździło.

Mam chorobowe do końca tygodnia więc może rzeczywiście sprawdzę jak ten nasz ST by wyglądał .

ODPOWIEDZ