Rusty Nail

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1476
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

Rusty Nail

#1 Post autor: Misterzumbi »

Tak sie nazywa, Hot Rod ktorego znalazlem w trzecim wydaniu magazynu Rebel Rodz. Jest (byl) to Dodge Sedan z 1929roku... I wlasciwie na tym moglbym normalnie skonczyc bo moje Hot Rody powstaja wlasciwie wedlug juz ubzduranych wymyslow, ale ten "smierdzi" troche inaczej. Dodalem kila detali ktorych wczesniej nie budowalem.
Na pierwszy ogien poszly Opony z bialymi obwodkami. Pomysl autorski, nie widzialem nigdy czegos takiego. Silnik dostal nie tylko kable do zaplonu ale tez rury do chlodnicy. Rur wydechowych tez jescze tak nie budowalem, tak samo zreszta jak i legendarnych tzw. Buick finned drums (hamulce z przodu), Z rozpedu zbudowalem tez skrecane kola, ale jest to raczej bajer niz funkcja (ktora i tak nic nie daje bo kola sie nie kreca...). Wnetrze jest zbudowane z pelerynek (imitacja tapicerki) i ze znakow drogowych (bardzo czesto uzywanych do latania dziur w Rat Rodach)... To chyba tyle...

Z gory przepraszam za jakosc zdjec, ale u nas juz jest ciemno, i w ogole dzis jakos slonca nie bylo specjalnie...

Obrazek

Koles robi pinstripping :D Nie moglem sie powstrzymac...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak sie robi opony:

Obrazek

A tu Auto z magazynem Rebel Rodz:

Obrazek

Galeria:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=288433

Zdrowko

Adam
Ostatnio zmieniony 2007-12-05, 16:18 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Kawał solidnej roboty po raz kolejny! Okrągłe bardzo dobrze imitują wyżartą blachę.
W szczególności - poza oponkami - podoba mi się patent na mocowanie kół: http://www.brickshelf.com/gallery/miste ... ail008.jpg

Czy korek wlewu paliwa (bo na dachu to chyba to?) nie lepszy by był żeby zostawić tylko goły stud?

Faster than Your Grandma :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3 Post autor: ImpreSariO »

Sposób mocowania kół jest naprawdę dobry. Wyżarta blacha też bardzo dobra. Zgodzę się z V1 że korek od wlewu paliwa za bardzo tam wystaje. Chyba że to nie korek. Mimo że nie lubię HotRodów to twój oczywiście po raz kolejny świetnie wygląda.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1476
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#4 Post autor: Misterzumbi »

Nie lubie golych Studow, wyglada jak bym chcial ale nie umial, co najwyzej moglbym korek zamontowac plate nizej...

Jak to nie lubie Hot Rodow?
Ostatnio zmieniony 2007-12-05, 16:40 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Nexus 7

#5 Post autor: Nexus 7 »

Misterzumbi pisze:Jak to nie lubie Hot Rodow?
No niestety, niektorzy z nas maja te wade. :-) Trudno jednak nie docenic calej maestrii twojego modelu. Wspomniane mocowanie kol po raz kolejny uswiadomilo mi jak wiele jest jeszcze przede mna rzeczy do nauczenia i odkrycia.

czekoladowyboss

#6 Post autor: czekoladowyboss »

Piękny zwłaszcza koła i silnik :yes: , choć nie domyśliłbym się że te round plate imitują przeżartą blachę :hmmm:

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#7 Post autor: mienso123 »

cudowny moc, fajny pomysł z wykorzystaniem w silniku czarnych lin,
Misterzumbi widzę że polubiłeś tę rudą brode
Ostatnio zmieniony 2007-12-05, 17:42 przez mienso123, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

Kolejny bardzo dobry model w Twoim wykonaniu.
Sposób mocowania przednich kół - świetny. :-)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1476
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#9 Post autor: Misterzumbi »

widzę że polubiłeś tę rudą brode
Tak. Bardzo mi przypomina takiego kiczowatego Harleyowca... Przynajmniej od przody, nie bardzo lubie te warkocze w tyle. I bardzo lubie fakt ze zachodzi na "szyje" Minifigurki co umozliwia budowanie torsami minifigow ktore przystosowane zostaly do twarzy cielistych... I Bo Huff ma tez taka brode, jest co prawda siwy, ale i ja drugiego zycia nie dostane :D... Niestety mam tylko te jedna brode... Poluje na czarna, ale ci ktorzy maja je na BL zwykle nie maja nic innego ciekawego...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#10 Post autor: szarikm »

Piękny.

ale tej pani z okładki nie ma...... ;)
Misterzumbi pisze:Skąd: z raju
tak, ty to jesteś w Raju :)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1476
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#11 Post autor: Misterzumbi »

ty to jesteś w Raju
Taaa w raju... Jescze siedze w robocie, za oknem ciemno i pada ze nawet do Supermarketu nie chce mi sie lezc, a musze bo zarcie samo nie przyjdzie...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#12 Post autor: ImpreSariO »

Ta broda mi przypomina kolesi z zespołu ZZ top. Co do HotRodów. Po prostu nie czuje ich magii. Dla mnie są jakimiś dziwnymi wybrykami. Rozumie że dla nie których są to wspaniałe maszyny ale ja do tych osób nie należę.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#13 Post autor: Jerac »

O, jamnik wśród hotrodów! Tylko trochę podrdzewiały... :>

Detale silnika niesamowite. Pozwolę sobie zgapić kiedyś ten pomysł... nawiasem mówiąc, co to za dziwny kolor chromu? Taki nichrom, nibrąz?

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1476
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#14 Post autor: Misterzumbi »

To zloty. Ale swiatlo bylo dzisiaj nijakie (a i jutro ani pojutrze nie bedzie lepsze. Pada tak popapranie ze descz leci miedzy szpare pomiedzy dzwiami i progiem...), dlatego musialem troche pomoc w PS i tak sie kolory schrzanily...Brazowy tez jakis specjalnie chropowaty jest. Ja chce lato.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#15 Post autor: lugomina »

I like rusty spoons.. and nails.
Intrygujacy hotrod, zwlaszcza ze faster than your grandma, i bardzo zgrabny! I bardzo ladne kola.
Misterzumbi pisze:Niestety mam tylko te jedna brode... Poluje na czarna, ale ci ktorzy maja je na BL zwykle nie maja nic innego ciekawego...
Na brickforge robia i sprzedaja te brody w dosc szerokiej gamie kolorów, nawet w czerwonym, srebrze i w kolorze mosiadzu :)
Ostatnio zmieniony 2007-12-08, 13:08 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ