Super Star Destroyer

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
commander_cody

Super Star Destroyer

#1 Post autor: commander_cody »

Witam. Pragnę tutaj zaprezentowac jedną z moich budowli, mianowicie Super Star Destroyera z Gwiezdnych Wojen. Może nie jest on zbyt okazały i bijący po oczach swoim pięknem, ale w tej sytuacji postawilem na wielkość, a nie na jakość, dlatego też chciałbym go poddać waszej ocenie. (proszę nie zwracajcie uwagi na tło, zapomniałem drzwi zamknąć ;p)

http://force-crusaders.org/~daryo/lego/SSD.JPG
http://force-crusaders.org/~daryo/lego/SSD1.JPG
http://force-crusaders.org/~daryo/lego/SSD2.JPG
http://force-crusaders.org/~daryo/lego/SSD3.JPG


Przy okazji, kolejne pojazdy umieszczać w tym samym temacie czy zakładać oddzielne ?

EDIT (Jerac): Za duże zdjęcia. Usunąłem i dałem same linki.
Ostatnio zmieniony 2008-01-17, 22:41 przez commander_cody, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Turkusowe wstawki nadają mu charakteru.
\/1 ______________

Hippotam

#3 Post autor: Hippotam »

Matko, jakiej wielkosci sa te zdjecia? dwa zaladowaly sie do polowy, reszta juz nie. Zmiluj sie i zmniejsz je do 800x600. Do tego czasu na moja recenzje, z przyczyn obiektywnych nie masz co liczyc...

A jesli chodzi o stawianie na wielkosc zamiast jakosci....hmmm... zwykle zalozenie odwrotne lepiej sie sprawdza....
Ostatnio zmieniony 2008-01-17, 20:01 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#4 Post autor: Pietruch »

Zmniejsz rozmiar zdjęć. Bo 1MB na zdjęcie to stanowczo za dużo. !!
Pozdrawiam,
Maciej

D.

#5 Post autor: D. »

Uh, krytykować zamysłu nie będę, bo sam przyznałeś, że taki właśnie miałeś cel.
Zatem hm, bryła napewno jest dobra. Z powodu kolorystyki ciężko jednak dojrzeć jakieś miłe detale...
Na plus zaliczę symetryczne budowanie. Przynajmniej nie wkładałeś klocków byle jak.
Za to silniki są ewidentnie do kitu...


1 MOC = 1 temat

endrju

#6 Post autor: endrju »

V1 pisze:Turkusowe wstawki nadają mu charakteru.
1:0. :D

A serio - "mierzcie zamiar podług sił", że tak wyrwę wieszcza z kontekstu. Też o tej zasadzie nie pamiętałem, debiutując na tym forum - i nie jestem dumny z efektów ;>

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#7 Post autor: kosci »

Baardzo kolorowe i baardzo duze. niestety przez kolorowatosc gubia sie detale.
Mam wrazenie ze ciekawie wykombinowales ze stworzeniem skosa.
Poza tym ssd mial(o ile mnie pamiec nie zawodzi) nieco wieksze centrum sterowania.
Niestety przez pstrokowatosc mi sie nie podoba:( (ale cii narazie wyrabiam gust:P)

commander_cody

#8 Post autor: commander_cody »

problem polega na tym ze zdjecia są juz na innym servie, ale spoko, moge zamieszczać linki do zdjec zamiast ładować zdjęc na forum. Bo tak sie sklada ze akurat kumpel mi wrzucał te zdjęcia. Niestety reszta zdjec jest bardzo biednej jakośći... wiec bede wybierał najlepsze. a co do kolorowości, naprawde nie mam moze az tyle klocków, starałem jakoś tak zeby nie było za pstrokato ale sie dało niestety, hmm biorąc pod uwage wielkość SSD (8km dlugosci) to mostek był stosunkowo mały do całości statku. A skosy zrobiłem łatwo. Najbardziej zaskoczylo mnie to, ze po podniesieniu statek w ogole nie przelamał się na pół. Mogę jeszcze zamieścic biedne zdjęcia niestety, Venatora, jednak tam tez za duzo nie zobaczycie gdyż jest kolorowy, moje klocki są stare i nie mam zadnych zestawów z SW oprocz duelu Maula z Qui-Gonem a działka do X-winga kupilem od kolegi, wiec jest to domowej roboty że tak powiem, a o symetrie staram sie dbać zawsze, gorzej z detalami ;p

a co do silników naprawde nie miałem pomysłu....
Ostatnio zmieniony 2008-01-17, 20:35 przez commander_cody, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#9 Post autor: Jerac »

A ja zamysł krytykować będę. O wiele lepszy byłby spójnie kolorystycznie model nawet 5x mniejszy od tego, czysta wielkość w lego nie jest wyznacznikiem jakości.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#10 Post autor: martinbb »

[...] czysta wielkość w lego nie jest wyznacznikiem jakości.
Święta prawda!
Może zacznij od SSD wielkości powiedzmy 30-40 kropek?
Niestety model w ogóle nie przekonuje mnie...

PS. SSD "Egzekutor" z piątego i szóstego epizodu był długości ok. 17km - dlatego mostek sprawiał wrażenie "małego".
Inspired by NavySEALs

Thangor
Posty: 71
Rejestracja: 2007-12-28, 00:06
Lokalizacja: warszawa
brickshelf: Thangor

 

#11 Post autor: Thangor »

Moze na przyszłość warto dawać czarno białe zdjęcia, wtedy nie będzie tylu kolorów widać i ładniej to będzie wyglądało.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2429
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Super Star Destroyer

#12 Post autor: dmac »

commander_cody pisze:chciałbym go poddać waszej ocenie
Motto:
"Wielkość znaczenia nie ma"
- mistrz Yoda

1) Mój syn (młodszy, lat 6) już tak nie buduje; stawia na mniejsze modele w jednolitej kolorystyce. Tymczasem Twoja kolorystyka jest tak awangardowa, że mój prosty umysł nie jest w stanie dostrzec jej trudnego piękna.
2) Kadłub przypomina SSD tylko tym, że zwęża się ku dziobowi (ale pod bardzo niewłaściwym kątem i tylko w rzucie pionowym).
3) Bardzo wytężałem wzrok, lecz nie dostrzegłem żadnych detali zgodnych z oryginałem (albo zgodnych z czymkolwiek).

Porada na przyszłość (jeśli wolno):
Nie staraj się używać wszystkich klocków na raz.
Ostatnio zmieniony 2008-01-18, 09:36 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ