[MOC] Liebherr LR 11350

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Antek
Posty: 82
Rejestracja: 2007-07-19, 14:56
Lokalizacja: Sieradz

#16 Post autor: Antek »

Ojj klasa sama w sobie jestem zamurowany, cóż za projekt i oczywiście Twoja wytrwałość,
takie prace uświadczają mnie w przekonaniu że Lego to najlepsze hobby :)

Nexus 7

#17 Post autor: Nexus 7 »

Imponujacy model, gratulacje!

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#18 Post autor: Aurimax »

Bardzo dziękuję za słowa uznania , cieszy mnie fakt , że mimo kiepskich fotek coś tam widać i to się podoba .


Póki co nadal czekam na konstruktywną krytykę mistrzów Technica .

czekoladowyboss

#19 Post autor: czekoladowyboss »

Piękny model topowego gąsienicowca Liebherra . Wspaniała robota :)

Jedyne czego mu brakuje to przyczepki z balastem, aby mógł się obracać z najdłuższą konfiguracją ramienia, ale przecież to opcja.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#20 Post autor: martinbb »

Chyba najwyższy MOC Lugpolu... ;) Fantastyczna robota!
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#21 Post autor: Aurimax »

czekoladowyboss pisze:Jedyne czego mu brakuje to przyczepki z balastem, aby mógł się obracać z najdłuższą konfiguracją ramienia, ale przecież to opcja.
Przecież jest .

Ten model ma podwieszany balast z tyłu , BEZ KÓŁEK , a skoro jest w powietrzu to się obracał :)

czekoladowyboss

#22 Post autor: czekoladowyboss »

LR 11350 moze mieć zamiast balastu podwieszanego (max600t) przyczepkę na kołach (max 660t), ale oczywiście nie musi, to opcja. Patrzyłem do dokumentacji :)

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#23 Post autor: Aurimax »

czekoladowyboss pisze:LR 11350 moze mieć zamiast balastu podwieszanego (max600t) przyczepkę na kołach (max 660t)
Zaiste w rzeczy samej , jednak , nie posiadam dokumentacji pozwalającej na odwzorowanie tego wózka :/

Może kiedyś będzie dźwig z kółeczkami z tyłu .

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#24 Post autor: makorol »

A czemu gąsienice akurat DkRed ??
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#25 Post autor: Aurimax »

Witam
makorol pisze:A czemu gąsienice akurat DkRed ??
Hmm , bo nie było innych fajnych w takiej ilości (kupiłem 200 sztuk)
Chyba lepiej DkRed niż niebieskie lub zielne .

Lynks
Posty: 3
Rejestracja: 2007-06-19, 19:35
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#26 Post autor: Lynks »

Obiecałem sobie, że nie będę wypowiadał się na temat cudzego MOCa dopóki sam czegoś nie pokażę. Niestety, gdy zobaczyłem Twoją konstrukcję, wprost nie mogłem się powstrzymać :)

Rozmiary oraz stopień skomplikowania po prostu zwaliły mnie z nóg.

Gratuluję wspaniałej maszyny oraz umiejętności i czekam na kolejne Twoje prace.

Pozdrawiam
Lynks
Ostatnio zmieniony 2007-12-24, 09:11 przez Lynks, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
benny80
Posty: 162
Rejestracja: 2004-06-28, 10:13
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: benny80
Kontakt:

 

#27 Post autor: benny80 »

Aurimax pisze:(..)Póki co nadal czekam na konstruktywną krytykę mistrzów Technica .
Jestem, jestem już... khy, khy.. wybaczCie mi tę skromność :mruga:

No cóż drogi Auriku - na wstępie uznanie za wytrwałość - głównie dlatego, że taki model zajmuje tyle miejsca, że nieraz wręcz utrudnia życie zajmując mieszkanie - coś o tym wiem, zwłaszcza mając już żonę (lol)..

Po drugie cieszę się, że jest w skali minifig, bo będziemy mogli wystawić je razem z moim czerwonym LR1400 - wciąż go mam, jeszcze od Kielc 2006.. :yes:

Po trzecie nie wiem dlaczego wątpisz w udźwig? Popróbuj - mój LR na axl'ach dawał radę 8kg na głównym i 3kg na dodatkowym bomie, więc Twój na brick'ach na pewno wytrzyma :ok:

Po czwarte (nieco krytyki, byś nie miał za słodko): w tej skali mógłbyś poprawić nieco wygląd zewnętrzny, bo dziury z technic-bricków wielkości głowy operatora wyglądają mało realistycznie w zabudowie wieży :palacz:

Po piąte bardzo dobry patent z ringami na windach, ale nie widzę przełączników - czyżby włączane/wyłączane paluszkiem..? :nonono:

I na koniec pytanie - pod obrotnicą dałeś rolki czy obraca wieżę ślizgiem bez oporów? No i gratuluję, że unosi się pod własnym balastem (a nie 'jakimiś' odważnikami 'byle tylko powstał'..) :okulary:

Reasumując - bardzo ładny, duży i widowiskowy, choć mógłby być bardziej szczegółowy (pomimo, że poza Lego-maniakiem i tak nikt tego nie dostrzega, bo widzi ogrooom..). Ale i tak bardzo dobry, moim (skromnym) zdaniem! :jupi:
Pozdrawiam! B. ;)
______________
27.02.2009 AD
27.07.2011 AD

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#28 Post autor: Aurimax »

Witam


Jeśli chodzi o wygląd to nie jestem estetą , wiem że dziury są okropne i jest nawet miejsce aby je zasłonić ,
jednak ... jakoś mnie to nie pociąga , może do Kielc zdążę .

Udźwig obiecuję sprawdzić jak tylko będę miał okazję czyli dość miejsca by go rozłożyć , znowu
(może to być dopiero wiosna i wersja na świeżym powietrzu).
benny80 pisze:czyżby włączane/wyłączane paluszkiem..? :nonono:

Tak , ale TYLKO podczas rozkładania a, później już nic nie dotykam :ups:
benny80 pisze:pod obrotnicą dałeś rolki czy obraca wieżę ślizgiem bez oporów?
Jest tylko obrotnica bez żadnych rolek , powiem śmiało , że podniesiony bardzo płynnie się obraca ,
bez przeskoków (chociaż tego się obawiałem - chyba jest dobrze wyważony)
benny80 pisze:No i gratuluję, że unosi się pod własnym balastem (a nie 'jakimiś' odważnikami 'byle tylko powstał'..)
Nie bardzo rozumiem , JAKIMIŚ ODWAŻNIKAMI , jest balast z płytek metalowych (coś koło 10-13KG)

benny80 pisze:bardzo ładny, duży i widowiskowy, choć mógłby być bardziej szczegółowy
Za te słowa bardzo dziękuję , są pochwałą i MOTYWACJĄ do jeszcze cięższej pracy (ahh Ci esteci :P )
Ostatnio zmieniony 2007-12-25, 15:20 przez Aurimax, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#29 Post autor: V1 »

Trochę trwa, zanim się obejrzy wszystkie zdjęcia.
Inżynieria ekstremalna. C'est incredible!
Podziwiam i zapisuję do najciekawszych konstrukcji. Ja po roku Polibudy osiągnąłem etap, żeby nie stawać na oparciu krzesła.
Czy ramię kładziesz na ziemi, a potem dźwig je sam ciągnie linkami i stawia do pionu? Nie wiem jak to wygląda, ale wydaje mi się to niesamowite. Nie wyobrażam sobie montażu takiego - prawdziwego - giganta bez użycia innego dźwigu.
Z tego co czytam - nie składałeś go jeszcze na powietrzu. Czy czasem podmuchy powietrza go nie będą przewracać... tyle belek ma strasznie dużą powierzchnię.
Zamiast burakowych oczywiście lepiej by wyglądały gąsienice czarne czy żółte, ale z drugiej strony nikną one przy ogromie całej konstrukcji.
Czy tę obuwniczą linkę można kupić w supermarkecie czy tylko w jakimś specjalnym sklepie? Ona chyba jest zbliżona średnicą i wyglądem do legowej ?
Last but not least - skąd zamiast radosnej taka poważna i groźna mina :) ?
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#30 Post autor: Aurimax »

V1 pisze:Czy ramię kładziesz na ziemi, a potem dźwig je sam ciągnie linkami i stawia do pionu?
Tak , dokładnie tak to wygląda . Linki pracują i pnie się górę całe ramię .

Podmuchy to raczej nie problem bo to dużo waży jednak lekkie popchnięcie i po sprawie !
V1 pisze:Czy tę obuwniczą linkę można kupić w supermarkecie czy tylko w jakimś specjalnym sklepie? Ona chyba jest zbliżona średnicą i wyglądem do legowej ?
No to raczej już w hurtowni jakiejś albo sklep z towarem dla kuśnierzy .
Jest bardzo podobna do naszej legowej .
Last but not least - skąd zamiast radosnej taka poważna i groźna mina :) ?
To tylko cień ogólnie byłem radosny jak skowronek , że całość sie nie przewróciła .


Dzięki za miłe słowa :)
Ostatnio zmieniony 2007-12-25, 17:43 przez Aurimax, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ