[MOC] Myśliwiec "Wilk"

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

[MOC] Myśliwiec "Wilk"

#1 Post autor: martinbb »

Chyba ostatni MOC w tym roku ;)


PZL M138 "Wilk" - myśliwiec pościgowy (zbieżność celowa :) )

Kolejne dzieło inżynierów z Zakładów Lotniczych w Mielcu. Tym razem jednak stworzyli maszynę która łączy w sobie elementy zwrotności, szybkości i dalekiego zasięgu. Dzięki zastosowaniu nowego typu silników (konstrukcja utajniona) maszyna ta porusza znacznie szybciej niż jakakolwiek inna maszyna obecnych czasów (nie licząc [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=4218]bezpilotowych myśliwców obcych[/URL] )

Obrazek

Dzięki zastosowaniu węższego strumienia wylotowego działka mają o 1/3 większy zasięg penetracji niż uzbrojenie Redut'a czy Balsar'a. Górny blaster po przestawieniu na tryb "ciągły" o słabej mocy pełni funkcje wskaźnika celu.
Praktyka bojowa pokazała że "Wilki" doskonale sprawdzają się w walce myśliwskiej czy pościgach za piratami - bezkarność szmuglerów powoli stanie się mitem.

Po bardzo udanych próbach bojowych zarząd sektora zamówił duża ilość tego typu jednostek. Jako że Zakłady w Mielcu miały zbyt niską wydajność, większość produkcji przeniesiono do stoczni na dalekich Wschodzie. Zaledwie po paru latach okazało się ,że ta decyzja odbije się dość mocną czkawką...
Jakość zarówno pancerza jak i elektroniki pokładowej pozostawiała wiele do życzenia (gnijące pancerze, problemy z stabilizatorami). Dlatego też większość pilotów zaczęła dokonywać "modyfikacji" już na pokładach macierzystych okrętów.
Były to z reguły ulepszenia polegające na dodaniu pancerza (po usunięciu rdzy oczywiście) oraz lekka modyfikacja uzbrojenia (m.in obrotowy blaster - miła niespodzianka dla wroga siedzącego na ogonie ;) ) czy wymiana CAŁEJ elektroniki ...
Koniec historyjki! :) (chyba najdłuższa moja opowieść do tej pory ;) )

Uzbrojenie:
2 działka plazmowe (sprzężone)
1 auto-blaster (obrotowy)
2 wyrzutnie torped (6 sztuk)

Oczywistą inspiracją były tutaj Gwiezdne Wojny. Wilk to po prostu hybryda X i E-Winga.


GALERIA:
Ogólne 1 2 3 4 5 6
Silniki 7
Uzbrojenie 8 9
Z pilotem 10 11

Cała galeria będzie dostępna tutaj (BS) i tutaj (Mocpages)

Liczę na kilka opinii ;)
Pozdrawiam, jeszcze w starym roku! :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez martinbb, łącznie zmieniany 1 raz.
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Porządny model. Faktycznie trochę trąci Gwiezdnymi Wojnami, ale niezbyt natrętnie.
Super wloty powietrza (gdzieś już chyba widziałem takie rozwiązanie), skrzydła, szczególnie ich końcówki, podwozie. Za to nie pasuje mi tył (czegoś tam brakuje) i dysze wylotowe - są zbyt.... proste?
\/1 ______________

pkowalcz

#3 Post autor: pkowalcz »

No nie wiem... Dla mnie to X-wing bez dwóch skrzydeł. Za bardzo podobne do SW, żeby zachwycać... :/

Darth Sion

#4 Post autor: Darth Sion »

Hmm... E-Wing ? Nie słyszałem :)
Co do pracy to jest super, fajnie rozwiązałeś problem podwozia. A ten kształt kadłuba... Miodzio. Za historyjkęteż masz plusa :)
Rzeczywiście zalatuje od niego X-Wing'iem ( pewnie przez tą szybkę od niego :D ).
Ale ciągle nie kojaże tego E-Wing'a....

PS. Nie ma emotek :(
Ostatnio zmieniony 2007-12-31, 10:10 przez Darth Sion, łącznie zmieniany 1 raz.

pkowalcz

#5 Post autor: pkowalcz »

Nic dziwnego, w filmach go nie było - to pojazd z Expanded Universe.
http://www.starwars.com/databank/starsh ... index.html

czekoladowyboss

#6 Post autor: czekoladowyboss »

Fajnie wyglądają wloty silników z wpiętymi tiles, drobne wtręty kolorystyczne i te "ryflowane" boki z oddzielonymi rzędami płaskich. Sylwetka ładna, tylko trochę mało oryginalna - zbyt starwarsowa.

Aha, jeszcze coś:
martinbb pisze:Obiecuje że następny okręt będzie... niebieski :)
Miał być niebieski ;)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

Zbyt starwarsowa? No i co z tego, skoro statek jest ładny? Charakterem, wyglądem i hm, stopniem zużycia, przypomina mi Z-95.

Faktycznie wygląda jakby był produkowany przez chińczyków, a piloci po misji dostawali do ręki zestaw kluczy, 5 płyt stalowych, spawarkę i rolkę taśmy klejącej, bo żaden technik się za składanie pokiereszowanego wilka nie weźmie. Statkom pirackim, składanym nadprędce w garażu da radę, ale czy na pewno poradzi sobie z regularnym, porządnym myśliwcem? :>

Silniki są bardzo fajnie zrobione, chyba jednak wyposażę się kiedyś w te beczki.
Najbardziej podoba mi się jednak kokpit - jest wajcha, jest ekranik, i jest też fotel. Moje minifigi są przyzwyczajone do siedzenia na podłodze i opierania się o tylną ścianę kabiny :D

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#8 Post autor: martinbb »

pkowalcz

Czyli wszystko co jest wzorowane na czymś jest be? :>

czekoladowyboss

Chwileczkę :D Następny OKRĘT, a to tylko myśliwiec ;)
Inspired by NavySEALs

pkowalcz

#9 Post autor: pkowalcz »

martinbb pisze:Czyli wszystko co jest wzorowane na czymś jest be? :>
Nie. Tylko to, co jest wzorowane do przesady (a moim zdaniem "Wilk" za bardzo przypomina X-winga).

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

Nie ma nic złego we wzorowaniu się do przesady, szczególnie że ten statek nie jest "do przesady".

No bo co, że ma długi nos, skrzydła z tyłu i kabinę po środku to od razu X-wing?
A jakoś nie przeszkadzało Ci że Gorynch przypomina Apollo. :)

czekoladowyboss

#11 Post autor: czekoladowyboss »

Jerac pisze:Zbyt starwarsowa?
Za dużo już tych StarWarsów, przejadły się. Przez nie Lego nie ma już serii space :/
martinbb pisze:Chwileczkę :D Następny OKRĘT, a to tylko myśliwiec ;)
Źle zrozumiałem, wybacz. Ale myśliwiec to dla mnie taki mały okręt, w końcu służy do walki :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#12 Post autor: Jerac »

No faktycznie, Mars mission to bionicle. Czy tam castle.

czekoladowyboss

#13 Post autor: czekoladowyboss »

Dla mnie space zawsze kojarzyło się z jakimiś klimatami sf, kosmiczną policją, bazami kosmicznymi, "lodowymi planetami"...
Mars Mission to "bardziej realne kilmaty", w końcu wyprawy na marsa są już prawie w zasięgu człowieka.
Pozwolę sobie zacytować:
shaggie pisze:Nie bez znaczenia jest też z pewnością fakt, iż zgodnie z zasadami licencji, TLG nie może produkować jednocześnie zabawek o zbliżonej tematyce. Stąd brak serii Space odkąd pojawiły się zestawy Star Wars.
Jak dla mnie, MM to nie pełnokrwisty space, to coś zbliżonego do serii Lego Discovery.

Zresztą czym jest taki space, w porównaniu z tym, co było kiedyś - po 2 czy 3 serie jednocześnie.
Ostatnio zmieniony 2007-12-31, 18:15 przez czekoladowyboss, łącznie zmieniany 3 razy.

Darth Sion

#14 Post autor: Darth Sion »

Mam pytanie skąd masz te szare beczki ? Napisałem tu bo tu jest bardziej widocznie :)
EDIT.
Proszę o usunięcie tego posta już wiem skąd ją wziąść :)
Ostatnio zmieniony 2008-01-01, 01:46 przez Darth Sion, łącznie zmieniany 1 raz.

Two-Faced

#15 Post autor: Two-Faced »

Polecam WOOKIEPEDIĘ wiele źródeł do inspiracji :)

ODPOWIEDZ